La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1859 Culés

12

Jak kiedyś wspominałem - mój Kumpel leży aktualnie na oddziale onkologicznym, bo jest po operacji glejaka w IV stadium. Wycięli mu praktycznie całego z głowy i teraz radio plus chemioterapia.
Jest juz koło 10 dni. Zostały nieco ponad 4 tygodnie.
No, ale wywalono już całą salę kobiet, bo uwaga...pozytywny wynik wyszedł jednej z nich. Zero objawów.
Kwarantanna i przerwanie leczenia.

Przepraszam, że to powiem, ale dla mnie jest to niedopuszczalne.
Nie dociera do mnie argument o tym, ze tak trzeba, bo najważniejsze jest wypłaszczanie krzywej.
Nie dociera do mnie, bo bezpośrednio dotyczy ta cała paranoja mnie poprzez moich najbliższych i Rodzinę.
Ciocia ciężko chorowała na Covid (Siostra Taty. Bardzo dobre relacje mam z nią) i Państwo miało to w dupie.
Jedynie infolinia NFZ pomogła (ale call center zewnętrzne to obsługuje) i Policjanci, którzy sprawdzali ją czy jest w domu. Jedyna pomoc.

Gdzie jest ta służba zdrowia? Gdzie jest obsługa, która kosztuje kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie. 500 Sasinów zł idzie na to, ale tego nie ma.

Paranoja jedna wielka.

W tym miejscu tez pragnę wyrazić ogromny szacunek dla Lekarzy i Pielęgniarki, którzy są na froncie i robią co mogą. Nie ich wina, że system jest jaki jest.
Jednocześnie wielki czoj w kakaowe oko, dla tych lekarzy i pielęgniarek, które mają w całym poważaniu dobro pacjenta. Przez nich opinia jest jaka jest. A jeszcze większy dla tych, co celowo wpisują Covid, żerując na prawdziwych tragediach, tylko po to, by hajs się zgadzał.
Prokuratura powinna się tym zająć.

Na koniec kontrowersyjna teza.
Nieprawdą jest, że system jest niedofinansowany. Jest PRZEFINANSOWANY. Za dużo pieniędzy idzie na to wszystko.
Powinien być system hybrydowy.
Opieka minimum + prywatne lecznictwo.
Państwo zapewnia wyłącznie SOR i turbo najpotrzebniejsze rzeczy.
Reszta w prywatnych rękach. Powstaną ubezpieczenia z różnymi pakietami. Każdy otrzyma taka pomoc, na jaką zapłaci.
A biedniejszych mogą wspierać fundacje, które będą refundować ubezpieczenie.
Tak powinno być, bo to co się dzieje teraz, to jest parodia.
Dobić trupa i zrobić totalną reformę.

Zapraszam do dyskusji :)

1

@michal26 W tym kraju jest z dnia na dzień większy burdel, niesamowite co sie wyrabia..

0

@michal26 Zgadzam się że procedury związane z covid są na tym etapie rozwoju zarażeń już abstrakcyjne i niepotrzebne. Tylko utrudniają pracę i ratowanie życia. Co do finansowania systemu opieki zdrowia nie zgadzam się jednak zupełnie.

0

@michal26 Tajemnicą poliszynela jest to, że rząd i reszta polityków urządziła sobie kampanię wyborczą w momencie, gdy był odpowiedni czas na przygotowanie w miarę sensownej strategii walki z pandemią.
Aktualnie mamy szamotanie się i taplanie w gnoju. Nie działa nic, nikt nie wie jak ma działać. Podejmowanie decyzji z dnia na dzień, zero konsultacji społecznych, wizji, przewidywania czegokolwiek. A na koniec dowiemy się, że to kasta lekarska zarżnęła Polaków.

A służba zdrowia powinna być stworzona na wzór tej niemieckiej.

2

@michal26
"Gdzie jest ta służba zdrowia? Gdzie jest obsługa, która kosztuje kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie. 500 Sasinów zł idzie na to, ale tego nie ma."
Służba zdrowia nie istnieje od 30 lat. System już dawno jest hybrydowy, co pudruje trupa jakim jest publiczny system opieki zdrowotnej. Porównaj sobie jaki procent PKB inne państwa wydają na opiekę zdrowotną (za zachodnią granicą mamy taki przykład hybrydowego systemu) i zastanów się jeszcze raz nad swoimi słowami.
Za dużo wniosków przy zbyt małej ilości informacji.

Tłumaczenia jak działa system i jak walczyć z pandemią nie będę powtarzał, bo jak sam zauważyłeś, nie dociera to do Ciebie.

1

@Bykunn Jasna sprawa. Tutaj mamy akurat odmienny punkt widzenia.
Jest szereg argumentów za prywatyzacją i szereg, by utrzymać stan rzeczy.
Debata na długi czas.
Z drugiej zaś strony ja proponuje hybrydowy system, czy nie do końca sprywatyzowany

0

@michal26 Jasne, pewne jest w zasadzie jedno, to co jest obecnie jest niedziałającą karykaturą. I mimo że ja akurat mam dostęp do leczenia to mam świadomość jak to dramatycznie wygląda

0

@michal26 Zapraszam do stanów :) I masz swoją ziemię obiecaną :)
"Państwo zapewnia wyłącznie SOR i turbo najpotrzebniejsze rzeczy" co to wgle za zdanie :P turbo najpotrzebniejsze rzeczy to jest co ?
Zdajesz sobie sprawę że ogromna liczba osób żyje od wypłaty do wypłaty i liczysz że będą wydawać po kilka tysięcy na różne badania, zabiegi itp ? np ktoś ma ból w klatce i musi zrobić RTG, testy wydechowe, albo jakiś USG koszty około 600/800 zł do tego jakieś badania podstawowe/ przesiewowe typu morfologia itp dajmy 400 zł.
Potem lekarstwa ( nie refundowane) dajmy 500zł za komplet.
Kombinujesz strasznie, płacisz grosze na służbę zdrowia a wymagasz cudów w czasach kiedy we wszystkich krajach jest czarna dupa.
Jeżeli chcesz żeby było inaczej to trzeba wprowadzić składkę nie 9% a 25/30% i wtedy możesz sobie wymagać. A jak chcesz wszystko prywatnie to możesz równie dobrze iść i leczyć się prywatnie :) skoro tyle masz kasy że możesz spokojnie po kilka tysięcy na raz wydawać :)

To nie ty byłeś tym który był za tym żeby wszyscy zachorowali a ci co mają umrzeć to żeby sobie umarli ?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?