La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1832 Culés

1

Dla mnie to jest hit jak rządzący robią z ludzi debili. Najpierw robią po prawie 80k testów z których wychodzi 28k niespełna i lockdown. Wówczas niemalże 1/3 chorych na podstawie testów. Teraz robią po 50-55k testów (przepraszam ale X kur...D) i rzecznik rządu wczoraj mówi że jak to się utrzyma to kwarantanna narodowa nie jest potrzebna. Szkoda tylko, że teraz na ilość testów przypada niemalże połowa chorych czyli nie 1/3 a 1/2. Można się domyślać ale jest to raczej pewnik, iż w momencie jakby dalej robili po około 70k testów to wyniki dochodziły by do granicy 30k. Jak inaczej tego nie nazwać jak "wypłaszczamy Panowie wypłaszczamy"? Jak oni chcą być wiarygodni w swoich decyzjach skoro nie trzymają się tak podstawowej rzeczy jak utrzymanie stałej liczby testów przez kilka dni (a przynajmniej w ciągu tygodnia bez weekendów. Jak chcą sprawdzić czy sytuacja się poprawia to powinni od dnia kiedy było najwięcej zakażeń do największej ilosci wykonywanych testów ciągle iść tą drogą. Czyli powiedzmy przez 10 dni choćby niewiadomo co powinny trzymać stałą liczbę testów. Dopiero wtedy można by było coś wyciągnąć.
To co robią teraz jest kolejnym ośmieszaniem samych siebie. W takiej sytuacji wiadomo, że narodowej kwarantanny nie będzie, 29 listopada otworzą galerię i w grudniu w szale świątecznym dopiero się zacznie.

0

@konrad1661 skoro lekarze pierwszego kontaktu nie kierują na testy to kogo mają testować.

0

@konrad1661 Z jednej strony śmiech na sali z tą ilością testów, ale z drugiej wolę, żeby nie było tej całej "narodowej kwarantanny" więc mi to nie przeszkadza

0

@tomek256 Wolę żeby była teraz bo wtedy możliwe że nie zahaczy o święta niż na początku grudnia i człowiek nie pojedzie do domu na święta- jesyem studentem więc wiaodmo o co chodzi.

0

@PawelLeo I dziwnym trafem w zeszłym tygodniu jeszcze kierowali a teraz już nie?

0

@konrad1661 już w zeszłym tygodniu mówili o tym, że spada ilość osób kierowanych na testy przez lekarzy rodzinnych i że to może być takie światełko w tunelu.

0

@PawelLeo No pewnie, Czyli ktoś chce zrobić test żeby wiedzieć ale lekarz mu go nie da bo będzie uważać, że nie ma potrzeby. Super działania. Jak to nie jest wypłaszczanie na siłę to nie wiem.
Dodam, że u mojej dziewczyny w rodzinie jest przypadek taki, że jej ciocia poszła do lekarza i ten stwierdził, że ludzie tylko by chcieli testy i testy i ona żadnych testów nie będzie zlecać- mądre to? Ja rozumiem nie dawać testu tym co ich głowa boli i mają 37 stopni ale jak ktoś ma poważne objawy to to są już jaja. Dla mnie to typowe wypłaszczenie i jedynie taka sama liczna testów może coś pokazać.
Ponadto z tego co widziałem już 7 województw lub 6 kwalifikuje się na narodową kwarantanne i tylko te województwa gdzie jest stosunkowo mało zakażeń nas trzymają przed tym

0

@konrad1661 co Ci da taka sama ilość testów? Czysto teoretycznie testujesz 100tys. Iudzi którzy mają objawy i co drugi jest chory, testujesz 100tys. losowo wybranych i 100 osób jest chorych.

0

@PawelLeo Przecież to jest logiczne co daje liczba testów a ty próbujesz przypisać do tego jakąś swoją ideologię. Nie twierdzę żeby robić testy każdemu ale żeby robić ich tyle ile jest potrzeba. Skoro teraz masz prawie 50% chorych do wykonanych testów to wiaodmo, że jak zrobią 80k testów to nie bedzie to już 40/80 ale na pewno nie będzie 25k chorych a koło 30k. Zwiększasz liczbę testów- zwiększasz liczbę chorych. Przecież to czysta statystyka ze szkoły podstawowej.
Natomiast jeżeli było by tak że jest lepiej to 55k testów nie dawało by niemal połowy chorych tylko zdecydowanie mniej.
Pomjajac już ww. kwestie to nie nie ma możliwości rzetelnego porównania innych wyników- a jeśli liczba testów jest mniejsza a liczba zakażeń stoi w miejscu no to nie jest lepiej a gorzej bo czysto statystycznie i teoretycznie- mniej liczby testów mniej chorych. No nie wiem gdzie tutaj według Ciebie nie ma logiki.
Jedyną droga to sprawdzenia czy jest lepiej jest wykonywanie przez 10 dni tej samej liczby testów aby sprawdzić czy coś wzrasta i spada.
No i żeby była jasność- testy tylko dla ludzi z objawami korony a nie z bólem paluszka i główki ktorzy się boją że to może już covid.

0

@PawelLeo No i dodam jeszcze- nie testujemy ludzi losowo tylko tych z objawami. No a nie chce mi się wierzyć że w 3 dni nagle o 20-30k spadła liczba osób z objawami (z niemalże 80k testów do 55k)

0

@konrad1661 żadnej ideologii, tłumaczę Ci tylko to, że tych ludzi ktoś kieruję na testy i od dłuższego czasu jest to ten sam klucz. I już w zeszłym tygodniu lekarze wypowiadali się, że jest mniej ludzi kierowanych na testy ponieważ się ich mniej zgłasza do lekarzy rodzinnych.

0

@PawelLeo Dobrze, ale jakim cudem tym samym jest procentowo większą liczba zakażeń do liczby testów? To oznacza, że wcale nie jest lepiej tylko albo tak samo albo gorzej. Tym samym nie widzę powodów żeby nie wprowadzić tej kwarantanny a rzecznik rządu wczoraj mówi że nie będzie to konieczne. No kur...

0

@konrad1661 tego nie wiem ale lepiej żeby nie było tej kwarantanny.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?