- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 970 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
9
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
73 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Kozinho.
0
Kurakao wyszło z grupy, a nas tam nawet nie ma xDDD E: Dobra, to nie kurakao, ale też beka
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 970 Culés
2
Obejrzałem "Don Stanislao" i uważam, że Dziwiszowi, póki co nic nie zrobią. Przecież na dobrą sprawę przez 90 minut nie przedstawiono żadnych dowodów na to, że on coś wiedział na temat pedofilii. Jedynie oskarżające słowa innych, czy to, że wysłano do niego pisma w tych sprawach. Niewygodne pytania, na które nie odpowiedział.
Poza tym nic na niego nie mają, żeby go udupić, ale mam nadzieję, że i tak za to beknie, bo kręci ewidentnie.
Możliwe, że dorwią się do niego za te "łapówki" z "Legionu Chrystusa" - tutaj mają większe szanse.
I parę słów na temat JPII.
Tyle w necie hejtu, wyzwisk i oskarżeń w jego kierunku, a nawet w tym filmie padają stwierdzenia, że MÓGŁ o tym nie wiedzieć, bo Dziwisz odwalał już samowolkę, kiedy stan zdrowia Wojtyły się pogorszył.
Ta sytuacja jest podobna do wielu innych w historii świata. Ile razy udowodniono, czy wytłumaczono, że jakiś król nie wiedział do końca co się dzieje, bo jego "zaufany" doradca (najczęściej jakiś biskup) ukrywał prawdę, bo miał w tym jakiś interes.
BYĆ MOŻE podobnie było z Dziwiszem i JPII...tego nie wiem, ale podejrzewam, że prawdopodobnie tak było.
Mam nadzieję, że naprawdę ktoś zrobi z tym wszystkim porządek i "zaorają" cały Watykan, ale jak widzę i czytam, gdzie mogą sięgać macki, to bardzo w to wątpię...
Ale to tylko moje subiektywne zdanie na ten temat.
2
@norbi77 nie no co Ty, JPII trzeba spałować i wymazać z historii bez dowodów.
2
@norbi77 hejt, złe słowa itp na JPII są nie na miejscu. Katolik czy nie, powinien sobie darować, w przypadku gdzie nie ma jasnych dowodów ze wiedział na w/w temat.
1
@norbi77 największe skandale pedofilskie w kościele miały miejsce za pontyfikatu Wojtyły. Mało prawdopodobne, że nic nie wiedział i nic do niego nie docierało. Po prostu wtedy jeszcze była koniunktura żeby nic z tym nie robić, mass media nie były rozpowszechnianie na taką skalę. Ale wszystko z czasem wyjdzie. Ładnie to podsumował Isakowicz-Zaleski, że może to czas żeby skończyć ze stawianiem pomników Wojtyle, a uczciwie rozliczyć jego pontyfikat.
2
@VamosGirl Jestem niewierzący, ale staję w obronie Wojtyły zawsze, bo szanuję go jako człowieka. Dla mnie liczą się w takich sprawach konkretne dowody, a nie domysły, że może wiedział, więc nie może być świętym.
Dla mnie to chore, ale podejrzewam, że wielu podąża za modą w oczernianiu Wojtyły, tak samo jak było ze zwrotem "co się tu się odjaniepawla", co też mnie irytowało.
1
@Ratamahatta A nie dziwi Cię to, że wszystko kończyło się na Dziwiszu? Powiedzieli w tym filmie o nim, że jest dobrym manipulatorem. Tak samo jak ten stary kardynał, który miał sporo zrobionych dzieci i oskarżenia o pedofilię, został przez Dziwisza "wciśnięty" Wojtyle i ten został jego przyjacielem.
I nie wierzę w to, że gdyby Wojtyła o tym wiedział, to by go zaakceptował.
3
@norbi77 dzień po tym dokumencie ukazał się raport Watykanu i tam nazwisko Dziwisza pada wielokrotnie. Człowiek jest skończony.
0
@Przemo91 I bardzo dobrze :)
1
@norbi77 Ale te listy, raporty, opinie nie przychodziły jedynie pod koniec pontyfikatu Wojtyły, gdy faktycznie mógł być schorowany, lecz zaczynały już się pojawiać w latach 70. Zresztą według przytoczonego raportu to Jan Paweł sam jedno śledztwo ws. rzeczonego McCarricka wysłał, dodatkowo wielokrotnie się konsultował i zawsze w konsultacjach słyszał oskarżenia przeciwko przyszłemu arcybiskupowi.