La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1507 Culés

2

Porównanie pierwszej walki Alego z Frazierem z walką Witalija z Chisora.
Wiek: 42 Kliczko vs 30 Chisora
30 Ali vs 27 Frazier
Waga: 111kg Kliczko vs 110kg Chisora
96kg Ali vs 93kg Frazier
Wzrost: Klitschko 202cm vs 187cm Chisora, Ali 190,5cm vs 182cm Frazier
Kontuzje: Ali, Chisora, Frazier niedowidzial na jedno oko,
Witalij kontuzjowana lewa ręka, chwilami jej używał.
Wielu uważa że Ali miał większe umiejętności, technikę i pracę nóg niż Witalij Kliczko. Ja uważam wręcz przeciwnie. Większość uważa Muhammada Alego za nr 1 boksu podczas, gdy Kliczko jest dla nich nudnym gościem, który wygrywał bo bił sie w słabej erze. Ja uważam inaczej. Myślę że top z czasów Alego mógłby wtopić z wieloma, wcale nie wybitnymi, zawodnikami ery Kliczko.
Dla Witalija walka z Chisora była jedną najgorszych a po walce wylała się na niego fala krytyki, stawiano ją za dowód słabości Kliczko. Walka Alego z Frazierem jest według wielu dowodem na wielkość Alego. Rzeczywistość jest taka że Witalij zawalczył wybitnie a Chisora znokautował by Fraziera bo jest jego większą, dużo cięższą i ogromnie silniejszą wersją. W tych okolicznościach, czyli z jedną ręką od 4 rundy z młodym puncherem został by prawdopodobnie znokautowany nie jeden genialny zawodnik IMO: Lennox Lewis, Władimir, Wilder, Joshua czy Mike Tyson i na pewno Usyk po tym co ostatnio widziałem. Witalija uratowała umiejętność odchylania do tyłu, walki frontem czy wybitne umiejętności kontrpuncherskie oraz to że Chisora nie zauważył kontuzji.
Pewnie podobną robotę zrobiłby Tyson Fury(fakt pobił Chisore dwa razy ale miał przecież wtedy obydwie sprawne ręce), w którym widzę wiele podobieństw i zapożyczeń od Witka z czym wielu się nie zgodzi.

0

@Kusco15 Frazier dużo rusza głową, w górę, dół i na boki jednocześnie trzymając gardę.
Jest bardzo łatwy do trafienia podbródkowym bo ciągle opiera wagę ciała na przedniej nodze, jest w tym statyczny. Tą przednia noga jest wysunięta zbyt daleko. Czemu Ali nie rzuca podbródkowym? Często zdarza mu się jednak opuszczać ręce zostawiając szczękę bez obrony. Dzisiaj nie możesz na najwyższym poziomie tego robić...
Nie na długo bo jest szybki i atletyczny.
Rzuca dużo obszernych i nieprzegotowanych ciosów. Próbuje dawać z siebie wszystko. Frazier blokuje lub unika dużej części ciosów Alego. Momentami Ali dużo trafia. Muhammad skaczę, zajmuję dużo miejsca i próbuje przygotowywać swoje uderzenia.
Uderzenia Alego są bardzo przewidywalne bo Ali gdy zamierza uderzać staje w miejscu jednak Ali jest bardzo szybki. Ali powinnien trzymać jabem na dystans, zachodzić wyjścia próbować naciągnąć momentami jedną ręką głowę Fraziera na podbródkowy jak np Lennox z Grantem jednak Ali tego nie umie. Nie umie także gdy przestrzela utrzymać jabem na dystans zamiast tego łapie za kark i klinczuje. Ali nie uderzając lewym i prawym prostym daje możliwość kontry. W jednej z takich akcji Ali częściowo blokuje rękami bo ma większy zasięg ramion ale mimo to cios wywarł na nim wrażenie i Ali kręcąc głową próbuje przekonać publiczność że nie...
Ali nie rozumie jak kontrolować dystans i trzyma ręce nisko. Frasier przez większość czasu nie używa lewego prostego tylko poluje na obszerny lewy sierp. Joe jest przewidywalny i momentami walczy nie czysto waląc z główki. Ali daję się zapędzać pod liny.
Jak Ali daję się trafiać tak momentami lewym sierpem to gdyby 110kg Chisora a nie 93kg Frazier tam trafił to byłoby po walce. Joe jest tak przewidywalny że gdyby tylko Ali umiał kontrolować dystans to Frazier stałby tam jak worek treningowy bo nie umie rzucać prostymi. Witalij genialnie kontroluje dystans. Frazier już w pierwszej rundzie zaczyna się męczyć i przestaję ruszać głową...
Obaj są bardzo łatwi do trafienia i popełniają dużo pomyłek. Na plus dużo ruchu. Kliczko z Chisora w pierwszej akcji uderza lewym żeby sprawdzić Chisore, coś czegoś Ali nie robił i uderza prawym- Chisora blokuje łokciem, czyli robi coś na co Frazier nie mógł wpaść. Witalij zmienia stronę ale szybko jednym krokiem nie jak Ali 4 sekundowym tańcem. Było to imponujące, jeden krok i już bez zbędnego tańca który ma za zadanie tylko ekscytować tłum. Już w pierwszej akcji jest bardziej efektowny niż Ali. Witalij szura nogami po ringu nie podskakuję jak Ali, przez co może uderzać w każdej sekundzie, podczas gdy Muhammad sygnalizował ciosy poprzez stanięcie w miejscu. Generalnie potrafią wyrzucić tą samą ilość ciosów w tym samym czasie ale Klitschko robi to efektywniej ważąc 15kg więcej...
Cały czas lewym testuje Chisora i zawraca jego uwagę - coś czego Ali nie umiał. Chisora broni się jak krab, zasłania twarz i trzyma wykroczna nogę blisko dzięki czemu może nieprzewidywalnie rzucić cepami i uniemożliwia Kliczko uderzenie podbródkowym. Lepiej balansuje ciałem. Paruje ciosy rękoma ale Kliczko i tak znajduje miejsce, Chisora kontruje ale Kliczko już blokuje szybko rękami. Chisora dobrze chroni szczękę. Ale Witalij nie pozwala mu na wiele rzucając dużo krótkich prostych ciosów z dziwnych płaszczyzn ale ciężkich w przeciwieństwie do Alego. To uderzenia z samej ręki ale powodują dużo bólu i miażdżą twarz. Kliczko konsekwentnie rusza się na boki. Chisora także jak Frazier nie używa lewego prostego ale kontruje Kliczkę, który przytomnie blokuje barkami. Kliczko prezentuje świetną pracę nóg...w wieku 42 lat mając 202cm
Ciągle rzuca pytające proste krążąc wokół i zmienia kąty uderzeń.
Gdy Chisora pierwszy raz próbuje uderzać lewym prostym dostaję kontrę lewym sierpem. Bardzo inteligentne zachowanie Kliczko.I zaraz gdy Dereck uderza prawym Kliczko wystawia ręce do przodu co blokuje uderzenie i utrzymuję Chisore na dystans. IQ :))

0

@Kusco15 Trzyma lewą ręką głowę Chisory i zachodzi go uderzając lewym z boku jak Łomaczenko (Amerykanie chcieli skopiować to od Ukraińców :D).
Kliczko nie daje się zamknąć na linach. Jest dużo sprytniejszy niż Ali i ma dużo większą różnorodność uderzeń.
Gdy Anglik przenosi ciężar ciała na wysunięta nogę żeby uderzyć, Vito widzi to i wyprzedza uderzenie trafiając prawym jednocześnie schodzi z linii ciosów unikając kontrataku. Chisora próbuje rzucać lewy sierp ale przeciwko Ukraińcowi to nie działa. Klik odchyla się i jednocześnie robi bloki kontrując prawymi. Kliczko jest dużo lepiej wyszkolony niż Ali. Sowiecka szkoła boksu :) Mimo iż Chisora jest na wiele sposobów lepszą wersją Fraziera to nie może nic zrobić Kliczce jak Joe robił Alemu. Początek rundy 2 Joe rzuca widocznym lewym sierpem, Ali stanął w miejscu i zaklinczowal. Kliczko rzucił by lewym prostym, zszedł z linii ciosu chroniąc szczękę i kontrując. Obrona Alego jest podejrzana. Ali rzuca prostym który kompletnie chybia i Frazier kontruje mocno ma szczękę. Jakby tam był Chisora to byłby na deskach. Dużo błędów Alego. Joe trafia tym samym lewym sierpem 3 razy z rzędu. Ali nie ma w ogóle obrony. Jego obrona to albo trzymanie albo rzucanie ciosów przy których jest całkowicie otwarty na kontry.
Sorry ale będąc 14kg lżejszy Ali by nie zatrzymał Chisory. Już pewnie byłby znokautowany... Później Ali rzuca 3 prawe proste i nie trafia ani jednym za to daje się skontrolować lewym sierpem. Co byłoby gdyby tam był wyższy Chisora z dłuższymi rękoma? Ja wiem że jest trochę wolniejszy ale Ali nie dałby go zatrzymać ani klinczem ani ciosami. Ali dawal się ustawicznie trafiać lewym sierpem bo miał 78 IQ. Nie umiał wyciągać wniosków i szybko się uczyć.
Chisora od początku 2 rundy od razu rzuca jabem i schodzi z linii ciosów...
Chisora porusz się a to w dół a to w górę ale Vitek ciągle strzela i Anglik nie może się przedrzeć. Gdy w końcu rzuca prawym, Klitschko wyciąga ręce do przodu przewidując uderzeniu jednocześnie oddychając się do tyłu. Ali już dałby się trafić. Kliczko przez chwilę rusza się jak Ali tańcząc ale jednocześnie jest świadom kontr, odchyla się i zajmuje centrum ringu. Później ciekawa akcja: Witek przytrzymuje do dołu lewą ręką głowę Chisory i trafia prawym podbródkowym kładąc się na nim z łokciem broniącym wątrobę. Nie da się znokautowac Kliczko uderzeniem na korpus. Ludzie patrzą jak wygląda styl Kliczko, bardzo nietypowy, a nie to co robi dlatego go nie doceniają.
Witalij szybko się uczy jak Chisora próbował zejść w dół dostaje lewy sierp jak wychodzi w górę prawy prosty i Witek prostuję ręce blokując kontrę. Prawy Chisory ześlizguje się po czubku głowy.
Kliczko dużo się rusza, robi zmyłki. Ali stałby w miejscu albo tańczył po czym nadziewał się na lewe sierpy. Chisora próbuje wszystkiego ale Klitschko ma odpowiedź na wszystko. Np Dereck próbuje nurkować i dostaje lewy sierp, próbuje lewego prostego dostaje lewy sierp, próbuje prawym overhandem dostaję kontrę prawym prostym, wie że po przkucu będzie wyskok z overhandem i bije podbródkowy. Trzyma go na dystans, rozbija gard i bije lewym sierpem. 93kg Frazier dałby radę przyjąć te ciosy co 110kg ? Jedynie może coś zrobić gdy stopy Kliczko są w górze podczas przemieszczania się ale i tak Witold bierze je na blok. Ali zbierał je na twarz. Ludzi mówią że Chisora nie jest tak dobry jak Frazier bo nie miał takich sukcesów jak Frazier tyle że Frazier walczył z Alim, który nie był tak dobry jak Witalij Kliczko. Powtarzam się ale boli że genialni bracia Kliczko, w tym najlepszy w historii Witalij, są nazywani "najgorszymi, gownianymi mistrzami" przy czym Frazier czy Ali, którzy nie mieliby realnych szans na wygraną są wynoszeni pod niebiosa.

0

konto usunięte

1

@Kusco15 szalenie odważne stwierdzenie, że Chisora znokautowałby Fraziera. Co nie zmienia faktu, że Foreman brutalnie go dwa razy pozamiatał.

0

@MESSIah16 Ale czemu nie ? Chisora z podobnym stylem i moim zdaniem większymi umiejętnościami jest kilkanaście kilo cięższy i do tego wyższy

0

@MESSIah16 Nie tylko Frasiera ale i Alego. Frasier jest do bólu przewidywalny a Ali i tak się daję trafiać cały czas.... Co byłoby jakby to Chisora trafił? Fakt że Frazier był szybszy niż Chisora ale jednak

konto usunięte

1

@Kusco15 no bym w życiu nie powiedział, ze Chisora umie więcej niż Frazier np.
Jego znokautował Whyte, który żadnym wybitnym pięściarzem nie jest i nigdy nie będzie. I to co napisałeś, jakby trafił. Usyka też miał trafić i lipton.

0

@MESSIah16 Zacznijmy od tego że Usyk pod względem skilla jest jeden w swojej lidze. I pisałem nawet tutaj że dziwię się ile Chisore daje szans na wygraną. Ja znam rekord Chisory i uważam że to jest przeciętny zawodnik ale powiedz pod jakim względem Chisora ustępuje Frasierowi? Tylko jeśli mówisz praca nóg to czymś sje różni ich praca nóg i dlaczego praca nóg Fraziera jest efektywniejsza na przykład

0

@MESSIah16 Zacznijmy od różnic na korzyść Chisory: Frazier statycznie opiera ciężar ciała na przedniej nodze mając wysunięty podbródek, Frazier nie zna podwójnego jaba, nie umie bić się z odwrotnej pozycji (Chisora nie pokazał tego za wiele ale jednak troszeczkę), ma pozycję na kraba przez co może się bronić i rzucać cepami jednocześnie, umie obrony łokciami i jest lepszy w brudnym boksie. Dk tego wyższy, 15kg cięższy, większy zasięg ramion. Frasier lepsza szybkość i dynamika

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?