- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1813 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
148
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jade do pl w weekend I chciałam sobie odpocząć od 30 stopni a tu się okazuje ze pogoda będzie... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1813 Culés
4
Słuchajcie po tym meczu do głowy przyszła mi jedna rzecz. Wielokrotnie było (i jest ) wylewane wiadro pomyj na Messiego, że nie wraca się do obrony (czasem słusznie). Pamiętam, że poniekąd apoguem miało miejsce po meczu z Espanyolem w zeszlym sezonie kiedy graliśmy w 10tke i Messi sie nie wracał. A dziś, kiedy Polska z Włochami grała w 10tke Lewandowski też długimi fragmentami chodził i obserwował jak piłkę rozgrywają rywale, sądzę, że w dzisiejszym meczu był zaangażowany w grę obronną/pressing mniej niż Messi w meczu z Celtą w tym sezonie czy nawet z Realem. I teraz najważniejsze. Ja nie chce w ten sposób krytykować Lewandowskiego, ale zauważmy że po tego typu występie, w zasadzie nikt się nie czepia, wręcz teraz Hajto powiedział, że nie będzie mu wystawiał oceny bo mu go "szkoda". Czy nie stosujemy tu często podwójnych standardów? Czy czasem poprostu nie jest tak, że najbardziej wysunięty zawodnik/najwieksza ofensywna gwiazda jest odciążona w momencie przejścia do defensywy ? Może tak nie jest, ale bądźmy konsekwentni w krytyce/pochwałach. Wydaj mi się, że po tego typu grze obronnej powstałoby juz pare memów z Messim w roli głównej.
1
@blaugrana100 Akurat Lewandowski kilka razy ruszał do pressingu i namawiał do tego innych, ale zwykle wychodził sam lub wychodził jeszcze 1 zawodnik, a taki pressing jest bezsensu, bo jak Włosi rozgrywali w 4-5, to szkoda marnować siły na bezskuteczne "latanie" za piłką w pojedynkę.
0
@daniel32778
Tak, ale specjalnie przyjrzałem się mu, kiedy graliśmy w 10tke i naprawdę długimi fragmentami się przechadzał. I ja wcale nie twierdzę że powinien latać za 2 i wracać się pod swoje pole karne, bo zapewne to by nie miało sensu. Ale odbiór podobnego zachowania tych 2 zawodników jest diametralnie inny, myślę, że w przypadku takiego zachowania Messiego, byłby on strasznie krytykowany, a w przypadku Lewandowskiego do tej pory nie spotkałem się z ani jednym głosem wskazującym na ten apsekt jego gry.