La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1074 Culés

konto usunięte

10

Kim była, ile dla świata zrobiła i jak ją szanowano niech świadczy to jedno zdjęcie.
Tu chyba nic dodawać nie trzeba...

/photo/1

konto usunięte

9

@MESSIah16 Najwybitniejszy polski obywatel w historii.

konto usunięte

7

@TheNekro94 chyba się trzeba zgodzić, chociaż bardzo cenie również Tadeusza Kościuszko, że żył i potrafił dać żyć innym. Człowiek, który poglądami i spojrzeniem na świat wyprzedził jemu współczesnych o całe pokolenia.

0

@MESSIah16 Kto źle mówi o tym panu, to powinien zrobić duży rozbieg i uderzyć ze łba w ścianę.

0

@TheNekro94 No dobra, ale wydaje mi się, że taki Chopin, czy Mickiewicz też swoje zrobili.
Jan III Sobieski uratował Europę przed atakiem Muzułmanów w XVII w. (pomijam, że Muzułmanie byli spoko do czasu krucjat, gdy ich wyżynano bez powodu).
Oprócz tego dodałbym wspomnianego Kościuszkę.
Zapewne jeszcze wielu było wspaniałych, znanych na całym świecie i wpływowych (na zmiany na lepsze tego świata). Skłodowska jak najbardziej do nich należy :)

0

@MESSIah16 Ten Compton pewnie niezły gangster był :D

0

@michal26 No z tym ratowaniem Europy przed Muzułmanami to gruba przesada ;) Chyba nawet nie postawił bym go na pierwszym miejscu wśród polskich królów. Ale dowódca wybitny bez dwóch zdań
@MESSIah16 Największy polski naukowiec i ścisła czołówka najwybitniejszych Polaków

1

@Bykunn oczywiście miałem na myśli tutaj Imperium Osmańskie a nie religię jako taką ;)

0

@michal26 Nie, nie, mi chodzi o ten mit husarii, która tam jako jedyna odegrała rolę. Na to zwycięstwo złożyło się wiele czynników, Husaria to właściwie tylko posprzątała. Gdyby nie doskonałe fortyfikacje i zaciętość obrońców nie mieli by po co tam podjeżdżać ;) Niemniej zwycięstwo wielkie (ale były bardziej widowiskowe victorie husarii)

1

@Bykunn Oczywiście, że tak.
Generalnie I Rzeczpospolita miała to do siebie, że wyolbrzymiała wszystkie wygrane (w przeciwieństwie do III RP, która czci porażki). Stąd mamy mylny obraz I RP.
Ot chociażby to, że "Polacy byli fantastycznymi królami". No nie do końca Polacy xD. Mało który Król KP był Polakiem!

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?