La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 970 Culés

6

Ciekawe kiedy Celtics zmienią nazwę, albo Vikings jako obraza wikingów, albo Twins, jako obraza jedynaków. Dramat absolutny...

1

@zadafcb Bzdurne porownanie.

Indianie nie nazywali sie nigdy Indianami, ani tez sie nimi nie czuja. To durni kolonisci znalezli ludzi o ciemniejszym kolorze skory i nagle postanowili, ze nazwa ich tak samo, jak mieszkancow Indii, bo wydawali im sie - jako tako - podobni.

Przeciez to oczywiste, ze wazny jest kontekst historyczny. Do Ameryki Polnocnej wjechali obcy ludzie, ktorzy z zimna krwia zaczeli wybijac tamtejsza ludnosc, a ty sie dziwisz, ze Rdzenne resztki ich cywilizacji od lat czuja sie obrazane tym, jak sa wykorzystywani w mainstreamowych mediach badz reprezentowani, samemu majac praktycznie nic. Im zabrano doslownie wszystko, traktowano jak zwierzeta, i praktycznie nikt ich od kilkuset lat nie sluchal. Dopiero dzisiaj maja platforme, zeby cos zmienic w tej kwestii.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?