- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1567 Culés
Gorące dyskusje
Arkon
1
Tak z ciekawości czy przekraczacie drugi próg podatkowy i na kogo będziecie chcieli głosować w... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Arkon
6
Kiedyś dzisiejsza para fazy play off pewnie by nawet nie grała na mundialu. 32 drużyny grające... » Czytaj dalej
34 odpowiedzi
Arden
4
Ale to jest świnia.https://x.com/i/status/2071240209253994929
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1567 Culés
9
Baskijska Federacja Piłkarska oficjalnie złożyła wniosek o przyjęcie do struktur UEFA oraz FIFA. Ma swoją reprezentację, rozgrywa regularnie mecze, teraz chce jeszcze większej niezależności i potraktowania serio w światowych organizacjach. [Dominik Piechota]
1
@BarcaInfo Czy Baskowie mają jakieś osobne papiery dowodzące że są Baskami? Bo jak inaczej będą wybierali zawodników do reprezentacji?
0
@Azi Tak jak wybierają do grania w Athleticu, który jest czymś na kształt reprezentacji Kraju Basków.
0
@IronSanHybrid Ale w dowodzie tego nie ma. Więc teoretycznie każdy urodzony tam zawodnik mógłby grać w 2 reprezentacjach. I tylko od niego by zależało którą wybiera? Nie logiczne :)
1
@PatrykBarca W dowodzie ma miejsce urodzenia, a kraj basków da się określić terytorialnie. Proste, że jakby grali w jednej to z automatu nie graliby w drugiej, bo przecież nie możesz grać w dwóch. Wybieraliby na bank na tych zasadach na których dobiera się piłkarzy Athleticu. BTW jak masz podwójne obywatelstwo to też tylko od Ciebie zależy, którą wybierzesz to jak nielogiczne? Takiego Desta chcieli i Holendrzy i USA i wybrał tych drugich.
0
@IronSanHybrid @Azi Ale to przez rodziców. No jak możesz urodzić się w jednym miejscu mając rodziców Hiszpanów i grać albo tu albo tu. To chyba normalne że nie może to mieć miejsca. To nie jest podwójne obywatelstwo bo kraj Basków nie istnieje! :)
0
@PatrykBarca No, ale nikt nie mówi, że będą grali tu i tu... Według przepisów możesz grać tylko w jednej reprezentacji więc jakby zagrali w ewentualnej repce KB to nie mogli by z automatu grać w barwach ESP i odwrotnie.
0
@PatrykBarca Dam taki przykład. Żona pochodzi z miejscowości na granicy dwóch województw. Ona i jej rodzeństwo mieszkało całe życie w jednym a miejsce urodzenia to sąsiednie, bo tam po prostu był najbliższy szpital. I tak mają zapewne wszyscy z okolicy.
I teraz zakładając że to województwo z któego pochodzą chciałoby zrobić swoją reprezentację to nikt z tego regionu nie będzie mógł zagrać bo urodzili się przecież kilka km dalej. Takie podejście byłoby totalnie bez sensu.
0
@Azi Na tej zasadzie „bez sensu” działają też normalne reprezentacje. Urodziłeś się kilka km od granicy np. z Niemcami i nie możesz grać w reprezentacji DE... Tak samo jest z Athletickiem Bilbao (który de facto jest reprezentacją kraju basków) gdzie ludzie urodzeni poza danym obszarem i nie ważne czy 1km czy 200km nie mogą grać w tym klubie.
0
@IronSanHybrid " Na tej zasadzie „bez sensu” działają też normalne reprezentacje. Urodziłeś się kilka km od granicy np. z Niemcami i nie możesz grać w reprezentacji DE..."
No nie. Chyba ze Twoi rodzice to są obywatele DE na co mają papiery. Wtedy nawet jak urodzisz się w Bolcach małych albo innych Starych pupach to i tak możesz grać w reprezentacji DE bo masz obywatelstwo DE poprzez rodziców. Stąd pytanie o jakiekolwiek dokumenty potwierdzające ze jesteś Baskiem albo któreś z Twoich rodziców nim jest.
0
@Azi No przeczytaj to co pisałem jeszcze raz ze zrozumieniem...„Stąd pytanie o jakiekolwiek dokumenty potwierdzające ze jesteś Baskiem albo któreś z Twoich rodziców nim jest” no przecież da się sprawdzić gdzie kto się urodził/mieszkał/wychował i czy było to terytorium kraju basków... Działają więc podobnie do innych reprezentacji tylko dla nich obywatelstwem jest pochodzenie (które da się sprawdzić przecież), a nie paszport.
Wiesz na jakiej zasadzie dobiera się BASKÓW do gry w Athleticu? Tu masz artykuł o tym nawet z naszej strony https://www.fcbarca.com/79852-la-otra-liga-czy-w-athleticu-moga-grac-tylko-baskowie.html
1
@IronSanHybrid czymś zupełnie innym jest klub który tak sobie wymyślił i robi to na w sumie malutką skalę a czymś zupełnie innym jest federacja które teraz musiałaby przeprwadzać taki proces dla każdego potencjalnego zawodnika. Wydaje mi się też że Bilabo nadto często nagina te swoje zasady (nie wiem czy Ćwiąkała o tym nie robił odcinka) ale nie chce mi się tego sprawdzać.
0
@Azi Athletic też przeprowadza taki proces dla każdego gracza. Jeśli dostaliby status federacji FIFA/UEFA (w co szczerze wątpię) to pewnie procedura byłaby podobna do tej w Athleticu i jasno określona. To nie jest tak, że nie da się weryfikować danych informacji, a wręcz przeciwnie. Polecam powyższy artykuł.
0
@IronSanHybrid @Azi Tak jak mowilem zupełny bezsens. Athletic sam sobie obrał taka drogę. Czasem i tak naginajac te zasady. A co do urodzenia to już Ci mówię. Nie jest normalne żebyś urodził się we Wrocławiu i mógł wybrać sobie z będziesz grał w reprezentacji Niemiec . Tak samo nie logiczne jest żeby jakiś tam Pedro Gonzalez urodził się w Bilbao i sobie decydował czy będzie grał w Hiszpanii czy Kraju Basków. Skoro to mają być 2 odrębne państwa. Ktoś kto się rodzi w jakimś konkretnym miejscu takiego wyboru NIE MA. chyba że przodkowie, mieszka ileś tam lat , naturalizacja itp. Nie jest to zwykły proceder.