La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2139 Culés

konto usunięte

3

Karp, makówki, moczka, kapusta z grzybami czy barszcz z uszkami - końcówka roku zapowiada się naprawdę dobrze i smakowicie.

konto usunięte

7

@NeroTFP Nie wiadomo czy to będzie końcówka roku. W 2020 wszystko jest możliwe. :D

https://pbs.twimg.com/media/EpN7N2qXUAMBhaD?format=jpg&name=900x900

4

@NeroTFP Co to jest moczka?

konto usunięte

3

@Bobo25 Też tego nie wiedziałem, dopóki nie przeprowadziłem się na Śląsk :D

3

@Yosemite dobre, dobre, aż parsknąłem ze śmiechu. Dziwnie na mnie się w robocie patrzą teraz.

konto usunięte

2

@Bobo25 Śląska potrawa przyrządzana na Boże Narodzenie. Przygotowywana jest ze specjalnego rodzaju piernika, migdałów, rodzynek, suszonych śliwek, suszonych moreli, gruszek, suszonych fig, suszonych daktyli, orzechów laskowych i dużej ilości ciemnego piwa, w którym moczy się składniki.

W zasadzie tutaj skład się różni. Jedni dodają coś jeszcze, inni nie. Jedni używają piwa, inni nie.

2

@NeroTFP i oczywiście


0

@TheNekro94 Mieszkam na Śląsku całe życie i nie mam pojęcia co to moczka :o

3

@lampa16 bo kolega pewnie z Sosnowca...

konto usunięte

0

@Bobo25 Dokładnie. Ewentualnie z Dąbrowy Górniczej. To nie Śląsk, tylko Zagłębie ;P

1

@zadafcb coś pięknego.

1

@NeroTFP ja mieszkam na śląsku i my moczki z skladnikiem ciemnego piwa nie robimy.

1

@NeroTFP na śląsku jeszcze masz tzw Siemieniotke czyli zupe z konopii u nas sie to je zamiast barszczu z uszkami.

konto usunięte

0

@Tomek54321 Moja mama też robi bez ciemnego piwa tylko według swojego przepisu.

0

@NeroTFP moja tez wlasnie wedlug swojego przepisu dlatego sie zdziwilem jak napisales o ciemnym piwie

0

@Bobo25 Widzę, że się nie polubimy skoro takie obelgi na forum w moją stronę :p Mieszkam i pochodzę z Zabrza

0

@lampa16 bardzo nad tym ubolewam ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?