La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1365 Culés

4

Laureat nagrodaly "Mistrza kierownicy 2020 roku", ktora co roku "przyznaje" jest juz znany. A mamy 17 grudnia, ale tego nikt nie przebije.
Jechalem w miescie w ktorym mieszkam na rondzie. Chce z niego wyjechac, a tam na czołowke ze mna gna jakis dziadzio. Tyle tylko, ze zahamowalem za wczasu i dziadzio przejechal obok mnie. Lekko zakorkowalo sie rondo, ale nikt nie musial cofnac bt jasnie nam jadacy polska droga pan senior przejechal. Szczescie, ze wjezdzajac na to rondo pod prad pojechal w prawo, a nie zachcialo mu sie w lewo, bo np. mial blizej.
Gratuluje dla zwyciezcy.
I to kolejne potwiwrdzenie tego, co uwazam - przepisy dot. posiadania uprawnien powinny byc zmienione, seniorzy powinni przechodzic odpowiednie testy, a Policja powinna karac seniorow (bedacych jednoczesnie slepymi wyborcami PiSu w wiekszosci, a za to maja kolejny minus) najwyzszymi mandatami za takie akcje za kółkiem, a nie czaic sie by komus sprzedac kwit za przekroczenie predkosci na drodze wojewodzkiej, gdzie jest ograniczenie do 50km/h bo postawione sa tambdwa domy na krzyz.

Musialem sie tu wyżalić. Sorry. :D

3

@Ojciec5tkidzieci „Jechalem w miescie w ktorym mieszkam na rondzie”
Mieszkasz na rondzie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do seniorów to się zgadzam i sam o tym tu nie raz pisałem. Powinna być zwyżka OC dla seniorów tak jak jest do 26 roku życia skoro już taką głupotę mamy to równo. Głupotę, bo powinna być zwyżka za czas posiadania prawa jazdy, bo robiąc prawko za 18 lat masz przez 3 lata dwie zwyżki i potem jedną aż do 26 roku życia. Ktoś za to robi prawko w wieku 27 lat i ma tylko jedną 3 letnią zwyżkę... głupota.

2

@IronSanHybrid XD No dziadki po 80 to wogóle nie powinni wsiadać za kółko, a zdarzają się takie sytuacje, prawko zdawali trabantem i musieli przejechać z punktu do punktu. co do młodych to u mnie też jest taka sytuacja z oc bo młodzi najwięcej wypadków robią statystycznie i to chyba ubezpieczalnie tak do tego pochodzą, chociaż mogę sie mylić w tej kwestii.

2

@IronSanHybrid sorry za miszmasz w tym co zacytowales, ale lekko zagotowany bylem jak to pisalem. :D

1

@Ojciec5tkidzieci Od 70 lat jest darmowa komunikacja miejska. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydawać prawo jazdy właśnie do tego czasu, a potem nawet je zabierać, lub kierować na jakiś test. Seniorzy mają czas, jeśli chcą się gdzieś przemieścić, znacznie bezpieczniej dla nich jak i całej reszty będzie z reguły podróż autobusem/tramwajem.

Edit: W niektórych miastach nawet i od 65 roku życia bezpłatna komunikacja.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?