La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1643 Culés

21

Barcelona nie sprzeda Ansu Fatiego nawet jeśli pojawi się oferta na ponad 100M euro. Jest to nietykalny piłkarz pod tym względem. [Fabrizio Romano]

1

@BarcaInfo czyli Depay nie przyjdzie zima :))))

konto usunięte

1

@Bobo25 ale w następne okienko już na pewno

konto usunięte

0

@BarcaInfo ale sprzedadzą za 30 baniek z okazji przeceny :v

0

@DaPi dokładnie dzień po konferencji Verattiego

0

@BarcaInfo @JarekS Mam nadzieję, że to rozwieje twoje wątpliwości, tak jak mówiłem.

0

@Coutinho007 oby tak było, ale z tego newsa nic nie wynika - bo nie wiadomo na podstawie czego zostało to napisane i którego okienka to dotyczy - bo jeśli najbliższego to jest to oczywiste że Fati zostaje:)
Na ten moment nic nie wiadomo, chociaż martwi mnie że Mendes oprócz Anglii i kilka dni temu PSG teraz oferuje Fatiego nawet Realowi Madryt - wg Dariogol - "Pero Jorge Mendes no entende de sentimentalismos. Y ya ha ofrecido su fichaje a varios grandes de Europa. Entre ellos el Real Madrid.
Y atención, porque el objetivo de Mendes no pasa por llevarse a Fati a la capital sí o sí. Ojo, que si tiene que hacerlo, lo hará. Pero las intenciones Mendes pasan más por generar un escenario de presión para los culés y conseguir otra mejora de contrato a la altura de los mejores cracks. Porque cuanto más gane Ansu Fati, más ingresará Mendes."
To martwi, szczególnie że pracując na rynku francuskim, wiem że chodzą słuchy że w nowym roku ruszają kursy bukmacherskie na transfer Fatiego latem.
Od kilku godzin na stronach poświęconych Juve także pojawia się temat oferowanej przez Mendesa wymiany Fati-Dybala z dopłatą dla Barcelony.
Plotki plotkami ale Mendes to nie jest nonejmowy agent a skuteczny profesjonalista potrafiący spieniężyć swoich piłkarzy.
Biorąc pod uwagę te wszystkie ruchy - wszystko sprowadza się do jednego najważniejszego - jaki jest stan finansów klubu oraz czy Messi zostanie w klubie aby zapewnić ciągłość finansową zmniejszonego budżetu.
EDIT: z ostatniej chwili - Giuseppe Giannone uważa że Juve nie będzie stać na dopłatę zatem temat Juve jest mniej prawdopodobny bo musieliby sprzedać w dobrej cenie przynajmniej jednego dodatkowo zawodnika pierwszego zespołu.

0

@JarekS A ja teraz zobaczyłem takiego newsa że piłkarze jak Braith, Cou, Griezou, Puig, Pjanić, Busi, Lenglet tracą zaufanie u Koemana, do tego jeszcze Firpo, Matheus, Umtiti już skreśleni i masz pół kadry na wylocie z klubu.


0

@JarekS Po za tym gadałem już na ten temat odnośnie Mendesa i Fatiego jakiś czas temu z @ViscaBarca123 i mówił, że Fati nie odejdzie bo jest za Barcą a ostatnie zdanie tez należy do Ansu. Co do plotki o Dybali, lubię go ale w tej formie, na tą pozycję potrzebny nam jest jak Kurtazynie majtki.

0

@Coutinho007 szanuję zdanie tego użytkownika, też z wielu źródeł miałem info o absolutnej miłości do klubu przez Ansu, a jego ojciec sam powiedział że ostateczne słowo należy do syna. Jednak jeśli tak jest to czemu nawiązał współpracę z Mendesem, i czemu Mendes takie zamieszanie robi. Miejmy nadzieję że to zasłona dymna przed nowym kontraktem - to też jest możliwe:) Mam nadzieję że dla dobra Barcelony przedłużymy z nim umowę, a finanse klubu udźwigną jego roszczenia (na ten moment kosmiczne).
Odnośnie La Senyera - mam mieszane uczucia bo często rozpowszechniają fake newsy sponsorowane przez "Arabów" czy różnego typu firmy z madrytu. Zgodzić się mogę z tym że Koeman prywatnie może tracić cierpliwość do tych zawodników, ale nie zgodzę się z tym że w jakikolwiek sposób informacje miałyby wyjść od niego lub jego otoczenia bo nie ma kim i tak zastąpić tych piłkarzy, zatem traktuję tego newsa jako kolejną próbę wywołania koperkowej afery - jak zreszczą od wakacji co 2-3 dni się tak dzieje. O Koemanie można wiele powiedzieć ale widzę go jako człowieka który trzyma się swoich zasad - a jedną z nich jest trzymanie tematów z szatni w szatni.

0

@JarekS I tak niektorzy zawodnicy są na wylocie, już się mówi o Coutonho że nawet w zimę chcą go opchnąć, Griezmann podobno też chciał odejść, Bratih zobaczymy, Umtiti, musiał by z kasy zejsc, Lenglet no tu można z 40 doatać za niego spokojnie, jak nie więcej, Firpo to pewnie jakieś grosze, za Pjanicia może jakieś PSG da te 30 mln.

0

@Coutinho007 chciałbym aby twój optymizm się potwierdził:) w pracy ostatnio rozmawiałem z Mikaelem Silvestrem (tak tym byłym piłkarzem - miał epizod 1,5roku na funkcji dyrektowa sportowego w Rennes kilka lat temu, teraz pracujemy w zespole doradczym). On wytłumaczył mi dobrze na czym polega problem sprzedaży zawodników przez Barcelonę - chodzi o sposób księgowania tranzakcji przez dyrekcję finansową pod nadzorem Bartka.
Jeśli kupiliśmy przykładowo Cou za 145mln i amortyzujemy go 2 razy w roku (co pół sezonu) to biorąc pod uwagę że ma kontrakt na 5 lat i połowa go jeszcze zostałą wychodzi że w księgach mamy środek trwały o wartości 72,5mln euro.
Biorąc pod uwagę że np w transfermarkt jego wartość to 60mln euro, w dobie pandemii i kryzysu na rynku finansowania sportowego można by było go opchnąć za 50mln euro - ale ze względu na fakt, że Cou bardzo dobrze zarabia w Barcelonie i do skoszenia do końca kontraktu ma olbrzymie pieniądze - jego sprzedaż za max 35mln euro by było dobrą ceną (przy założeniu że rezygnuje z kwestii płacowych na rzecz płacy nowego pracodawcy).
Niby mamy po sprzedaży 35mln euro i oszczędność na płacy, lecz problem pojawia się w księgach - biorąc pod uwagę ten aspekt, w księgach zostaje dziura w wysokości 37.5mln euro. Tej dziury nie da się zasypać potencjalną oszczędnością z pensji tylko żywą gotówką czy to od sponsorów czy ze sprzedaży innych zawodników. Biorąc pod uwagę że nie mamy pieniędzy na płacenie bieżących podatków - a potencjalnie jeszcze większe podatki z tytułu zerwania amortyzacji środka trwałego dosyć mocno są powiązane odziwo z zostaniem Messiego w klubie na kolejny sezon. Klub może sobie pozwolić na sprzedaż Cou tylko jeśli utrzymamy zmniejszony przez sponsorów budżet, bo będzie nas stać na jego sprzedaż.
Mam nadzieję że wystarczająco obrazowo to napisałem - bo co innego czuć temat a co innego o tym pisać:) Na zimę nie liczę bo czasu będzie mało, ale w lato napewno czeka nas ciekawe okienko transferowe - nie chodzi mi o jakieś populistyczne marzenia o sprzedaży 10 zawodników, ale napewno będą wychodziły smaczki kontraktowe pomysłów Bartka bo przykładowo sprzedaż już dzisiaj wiemy że Barcelona więcej zarobi realnych pieniędzy na sprzedaży Braithwaite'a niż Cou, pytanie co z innymi.
PS: Niestety Cou mocno zawodzi, lepiej dać szansę młodszym bo kilka zrywów na sezon to zdecydowanie za mało jak na najdroższego piłkarza w historii Barcelony. Jestem za sprzedażą go jak najszybciej, pytanie jak na tym możemy zarobić, serio musi być jakiś plan bo przy nim są ogromne kwoty księgowe i prawdę powiedziawszy jest to taki syf finansowy że zacząłem rozumieć dlaczego taniej było Barcelonie go wypożyczyć na sezon do Bayernu niż sprzedać. Oby ktoś się znalazł zainteresowany jego usługami ale z tym co pokazuje na boisku może być ciężko.

0

@JarekS Proszę cię, skoro Pedri przy nim wygląda jak Iniesta to naprawdę dla mnie Brazylijczyk ma tu pozamiatane, jeszcze czekać aż poleci też Griezmann bo aż oczy bolą od gry Francuza a człowieka łapie wkurzenie jak widzi że co chwila marnuje okazje, nie bierze gry na siebie i biega jak panienka, do tego wszyskie wady Francuza się tu uwidaczniają.

0

@Coutinho007 ale ja się z Tobą w pełni zgadzam. Tylko te finanse martwią bo jesteśmy w takim momencie że może się okazać że nie stać nas na sprzedaż:) - to szaleństwo na co pozwolił Bartek.
Ze względów amortyzacyjnych na sprzedaży Cou nic nie zarobimy, a na Griezim to nawet szans nie ma na jakikolwiek zarobek (jeszcze dłuższa amortyzacja i jeszcze większa pensja do potencjalnej rezygnacji przez zawodnika).
W pełni się zgadzam że oczy krwawią jak grają, pytanie tylko jak z tego g#wna wyjść aby było możliwie bezpoleśnie finansowo. Sportowo młodzież da się jeszcze ograć, a przy założeniu że Fati/Pedri/Dembele czy nawet Puig będą zdrowi to jest kim ich zastąpić.
Obawiam się że ze względu na finanse będziemy mogli w jedym okienku pozbyć sie jednego z tej dwójki, a jeśli miałbym obstawiać będzie to Cou.

0

@JarekS Gdyby za jednego ktoś dał 50, za drugiego 60 to bym się nawet ucieszył.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?