La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 945 Culés

2

Mam pytanie, może głupie. Przed meczem na tych grafikach z ustawieniem czasem mamy 4-3-3 jak ostatnio a czasem 4-2-3-1. I teraz pytanie, skąd oni to biorą. Czy trener jest zobowiązany do powiedzenia jakim ustawieniem planuje wyjść czy oni to biorą w TV na podstawie "tak mi się wydaje"?

4

@Jakchcesz No głupie. Trener podaje skład i na tej podstawie realizator ustawia to graficznie. Ile razy było tak że na ekranie była dana formacja, a podczas meczu było zupełnie co innego? To tylko na potrzeby przedstawienia tego widzom.

0

@Nano22 to czemu czasem jest 4-2-3-1 a wczoraj było 4-3-3, tak dla jaj sobie nagle zmienili?

2

@Jakchcesz Kuman to wybitny strateg i trener zmienia ustawienie 20 razy w meczu :D

1

@Jakchcesz Ale jakie to ma w ogóle znaczenie? O ten konkretny przykład to musiałbyś zapytać osoby, która była w tym dniu odpowiedzialna za ten punkt. Kurde jesteś pierwszą osobą, jaką znam, która zwróciła uwagę na te grafiki przedmeczowe :D

0

@Nano22 po prostu ciekawość, ale niezbyt mi pomogłeś bo sam nie wiesz tylko strzelasz ;p ale równie dobrze możesz mieć rację.

1

@Jakchcesz Ogólnie to ustawienie w obecnej piłce ma się tylko do formacji gry w obronie. W ataku liczy się rola, a nie zajmowana pozycja. Przykładowo Griezmann w 4-3-3 gra powiedzmy na prawym skrzydle, ale jego heatmapy pokazują, że gra napastnik/10 w zależności gdzie jest piłka. Ale fakt faktem, na przykładzie MSN, albo Xavi Iniesta: wiadome od lat, że jeden gra po lewej stronie, a drugi po prawej, a ludzie za to odpowadający ciągle popełniali błąd. Nie ma znaczenia w sumie ta drobnostka, ale czasami kłuje w oczy ;P

0

@Jakchcesz Ale czego nie wiem? Czy według ciebie trener miałby obowiązek podawać ustawienie meczowe telewizji? I co jeszcze? Miałyby być kary dla trenerów, którzy podadzą TV 4-4-2 a jednak wyjdą 4-3-3? No przecież to nie ma sensu.

2

@Nano22 a kto tu mówi o karach xdd byłem ciekaw po prostu na jakiej podstawie realizator to układa. Wychodzi na to że równie dobrze mógłby tam dać ustawienie jakie mu się podoba.

0

@Jakchcesz No ja mówię o karach, bo pytasz czy trener podaje ustawienie do telewizji. Gdyby podawał to, przecież pozbawiałby się możliwości zaskoczenia rywali od pierwszej minuty. A gdyby był taki obowiązek to podawaliby błędne ustawienia żeby właśnie zmylić rywali.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?