La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 796 Culés

6

Jeden z fanów Nerazzurich zostawił wpis na profilu Arturo Vidala z komentarzem: Grałeś lepiej niż z Crotone, przebiegłeś spore kilometry na murawie, ale ten strzał...

Co ciekawe, piłkarz sam odpisał kibicowi, obiecując wszystkim poprawę. Gdy tylko trafię do bramki raz, potem pójdzie cała seria i zdobędę z 10 goli - napisał na swoim Instagramie pomocnik.
I na ogół.zawsze jest tak, że wychodzi wszystko odwrotnie.
Z całym szacunkiem do niego ale ciesze się każdego dnia, że odszedł bo był już w takiej formie fizycznej, że oczy bolały od jego gry, ktoś napisał ostatnio, że nie jest fanem pomocników w stylu Giniego, który jest mało finezyjny i dość surowy technicznie, ale przy Vidalu to Gini jest wirtuozem.

3

@Coutinho007 gdy tu przychodził to ludzie ogólnie myśleli że to wymiana 1:1 za Paulinho... Noniebardzo

0

@jakub1906 Taa były też głosy, że polecieli do Monachium nie po tego pomocnika co trzeba :p

3

@Coutinho007 dziwne porównanie Giniego z Vidalem - dla mnie pierwszy to zawodnik kompletny, a drugi to zawodnik do presowania, czy 3 lata temu czy na dzień dzisiejszy:
Siła fizyczna: Gini > Vidal (Gini piekielnie silny jest m.in. na nogach, niejednokrotnie Henderson czy Klopp wspominali że tylko Van Dyke jest w stanie go przepchać)
Umiejętności taktyczne: Gini > Vidal
Umiejętność kontroli meczu: Gini > Vidal
Inteligencja boiskowa: Gini > Vidal
Orientacja przestrzenna, ocena trajektorii lotów piłek: Gini > Vidal
Umiejętność dostosowywania się do taktyki: Gini > Vidal
Jakość gry przy dużych obciążeniach meczowych: Gini > Vidal
Przechwyty: Gini > Vidal
Krótkie podania: Gini > Vidal
Długie podania: Gini > Vidal
Dośrodkowania: Gini > Vidal
Stałe fragmenty: Gini > Vidal
Celność podań: Gini > Vidal
Ilość zwycięstw w stosunku do z/bez zawodnika: Gini > Vidal (co ciekawe w Liverpoolu od 3,5 roku statystyka jest stała - z Ginim wygrywają ponad 25% meczów więcej - to najlepszy wynik z całej Premier League i drugi wynik w Europie jeśli brać pod uwagę zawodników z pierwszych zespołów).
Pressing: Gini > Vidal (Klopp: "Czy jako piłkarz czy jako trener widziałem już wiele, widziałem zawodników perfekcyjnie grających w pressingu, ale Gini jest z innej planety, jest jedynym który posiada styl gry oparty na ekstremalnym pressingu! ....to pierwszy zawodnik jakiego poznałem, który jeszcze przed pierwszym gwizdkiem wybiera ofiarę i uderza tak długo, aż przeciwnik traci chęć do gry i tak do ostatniego gwizdka.")
Dobre mecze z topowymi zespołami: Gini > Vidal
Podsumowując jak obserwuję zawodników pod kątem zastąpienia Busiego - nie widzę lepszego kandydata na jego miejsce biorąc pod uwagę i kwestie sportowe i kwestie finansowe. Zdaniem wielu ekspertów piłkarskich to jeden z najbardziej niedocenionych piłkarzy PL. Z tego co sie orientuję Liverpool chce mu zaoferować teraz 4-letni kontrakt, bardzo możliwe że jednak zostanie w LFC, chociaż liczę że osoba Koemana go nakłoni na Barcelonę. Poza tym nie ma się co dziwić, może ma 30 lat, ale zawsze jest perfekcyjnie przygotowany fizycznie - w zależności od okresu przygotowarczego zawsze był pierwszy/drugi z całego zespołu pod kątem wydolności czy innych parametrów sportowych. Pod względem profesjonalnego podejścia do futbolu to wzór do naśladowania.

4

@JarekS modlisz się do Wijnalduma?

2

@JarekS dokładnie. Transfer marzenie. Bardzo bym go chciał. Jeśli chodzi o niby slabsza technike to wymysł kibiców. W rep często gra na 10 i nie zawodzi

4

@Tollusiek klub nr 2-3 któremu kibicuję to LFC, zatem trochę wiem o tym zespole i zawodnikach - obiektywnie nie ma na rynku lepszego pomocnika w przypadku którego jest szansa że może pojawić się w Barcelonie, a w tym przypadku może być nawet dostępny latem za darmo.
Przekąs czy ironia, która bije z Twojego pytania jest niepotrzebna, bo ani nic nie wnosi do dyskusji, a obiektywnie Gini byłby wzmocnieniem zarówno zimą (nierealnie), jak i latem w przyszłym sezonie, w którym teoretycznie mamy walczyć o wyższe cele niż w obecnym. Jeśli masz inne zdanie, bądź widzisz innego realnego piłkarza który jest łączony z Barceloną to napisz jeśli wiesz więcej... a jak nie, no cóż, zatem pozdrawiam.

0

@JarekS
sądzisz że moglibyśmy grać w pomocy de jong-wijnaldum-pedri? i czy wijnaldum poradziłby sobie jako najbardziej cofnięty obrońca?

1

@JarekS chopie wytaj w klubie, Liverpool Barca Ajax. Owenowi nigdy nie wybaczę, najpierw Real, później United, takiej parówki jeszcze nie poznałem w swoim kibicowskim życiu :p

1

@lucca87 zgadza się - Wijnaldum-De Jong-Pedri byłby optymalny przy aktualnej taktyce - ja widzę Wijnalduma w tym ustawieniu jako osobę od czarnej roboty (tak samo jak w Liverpoolu). W reprezentacji pokazuje że potrafi grać ofensywnie ale to taki dodatkowy plusik że jak będzie miał możliwość wejścia w pole karne to będzie wiedział co zrobić z piłką, ale ja w nim upatruję następcy Busiego z tą różnicą że jest m.in. dużo szybszy.
Warto dodać że Wijnaldum na boisku to też gwarancja że Frankie będzie grał swój najlepszy futbol (jak w reprezentacji).

1

@JarekS
obyś miał rację i latem zawitał w Barcelonie:) bo pomoc trzeba wzmocnić

0

@lucca87 zgadza się, fajnie by było bo prawdę powiedziawszy nie mamy w składzie innego zawodnika o profilu Busiego, bo nie oszukujmy się Pjanic najlepsze mecze w swojej karierze grał na pozycji CAM, Alenia to materiał na letni transfer aby trochę zarobić, a Matheus Fernandes to ponury żart polityki Bartomeu. Mamy jeszcze przyszłościowego Moribę w którym Koeman coś dostrzegł, ale minie jeszcze kilka lat zanim będzie konkurencyjny w meczach z dobrymi rywalami. Pozycja SPD jest bardzo specyficzna i oprócz talentu trzeba mieć niesamowity przegląd pola oraz przynajmniej kilkuletnie doświadczenie.

0

@JarekS
dla mnie to pozycja mus do wzmocnienia
wtedy busi byłby zmiennikiem wijnaldum
pijanic- de jonga
puig-pedriego

+ ŚO i napastnik

dla mnie to 3 newralgiczne pozycje do wzmocnienia

0

@lucca87 Jeśłi jakimś cudem udałoby się zaklepać Wijnalduma to Barcelony nie byłoby stać na posiadanie tak drogiego zawodnika na ławce jak Busi. Bardziej obstawiałbym takie rozwiązanie że Busi kończy karierę wraz z końcem sezonu.
To co piszesz ma sens, jednak biorąc pod uwagę nasze finanse, w lecie będzie kolejny armagedon, klub żeby pokryć koszty utrzymania oraz dokonać jakichkolwiek sensownych ruchów transferowych będzie potrzebował sprzedawać i to dużo sprzedawać - wg mnie plan minimum to:
- jeśli przyjdzie Wijnaldum to Busi odchodzi. Wijnaldum to dzik fizycznie nie do zdarcia, jego zmiennikiem spokojnie może być Moriba na stałę przesunięty do pierwszego zespołu.
- ktoś z pary Cou/Grizi odejdzie w 100% - sportowo obstawiałbym Cou, biznesowo Grizi
- Matheus Fernandes, Braithwaite, Alenia, Firpo - w ich miejsce zawodnicy Barcelony B również mogliby się pojawić.
- przy założeniu że na przyszły sezon zostaje Pique oraz zostanie kupiony Garcia obstawiam że ktoś z pary Umtiti-Lenglet również może zostać wytransferowany. Dużo będzie zależało od zdrowia Dzika.
- może to kontrowersyjne, ale jeśli finanse będą piekielnie słabe to Neto również musiałby być brany pod uwagę pod kątem odejść.
Podsumowując nie wierzę absolutnie w marzenia kibiców La Rambli którzy piszą np o zawodnikach do 40 milionów czy podają perspektywicznych zawodników typu Malen - nasze finanse są w bardzo ciężkim stanie, nowy prezydent będzie miał świadomość że na 100% sezon zamknięty zostanie na przeolbrzymim minusie - wg mnie 6-7 odejść jest jak najbardziej realnych zarówno pod kątem sportowym jak i finansowym. Koeman robi świetną robotę, ale aby otrzymał jakiegokolwiek zawodnika, to sprzedaż będzie być musiała naprawdę bardzo duża. Jedyne opcje na sensowne przyjścia w lecie to Garcia, Wijnaldum i Depay - wszyscy za darmo i wszyscy mogą dać Barcelonie bardzo wiele.

0

@JarekS
wg mnie ci darmowi Garcia, Depay, wijnaldum oczywiście mogliby dać wiele:) i też liczę na ich przyjście:)
busi - ostatni mecz zagrał świetnie, chyba że ostatni sezon zagra jak xavi kiedyś jako rezerwowy a potem odejdzie
griezmann - dla mnie to zagwozdka, momentami gra dobrze, momentami słabo, mimo wszystko lubię go, często krytykuje ale lubię i chciałbym aby został i udowodnił swoją wartość:)

atak griezmann (dembele)-messi (braithwaite)-fati( depay) - czy jak to tam ułoży koeman ale kadrowo brzmi oki:) i jeszcze trincao - tu zagdka co z nim będzie
w odejście Duńczyka bym nie liczył

1

@JarekS Racja, ale ostatnio napisał tu taki znawca co pewnie ani 1 meczu nie widział Giniego, że nie jest fanem pomkcników o takiej finezji i surowej technice. Może nie jest to wirtuoz jak Xavi, Iniesta, Thiago czy Modrić ale powiedzieć, że jest surowy technicznie i nie finezyjny to też głupota. Wiele meczów Giniego widziałem, może i rzadko kiedy jest efektowny na boisku ale z ciężkim rywalem zawszw gra na 100% i wtedy pokazuje pełnie swoich możliwości.
Jeszcze zapomniałeś dodać Ukiejętności dryblingu: Gini >Vidal
Kiedy trzeba Holender potrafi zrobić rajd przez pół boiska z piłką.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?