- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 898 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 898 Culés
15
Tsutomu Yamaguchi, pracując dla koncernu Mitsubishi, został wysłany służbowo z rodzinnego Nagasaki do stoczni w Hiroszimie. W dniu 6 sierpnia 1945, w wyniku wybuchu amerykańskiej bomby atomowej "Little Boy", doznał poważnych poparzeń, uszkodzenia słuchu, czasowo oślepł i stracił włosy.
Noc po tragedii, owinięty opatrunkami, spędził w schronie przeciwlotniczym. Następnego dnia powrócił do Nagasaki, gdzie przeżył drugą eksplozję bomby "Fat Man" w dniu 9 sierpnia 1945. Stało się to akurat podczas jego rozmowy z przełożonym, któremu opowiadał o dramacie w Hiroszimie, wskutek którego nieomal stracił życie.
W marcu 2009 wyjawił prasie japońskiej, że jest chory na nowotwór i zamierza ubiegać się o oficjalne nadanie mu przez rząd statusu podwójnej ofiary bomby atomowej. Rząd japoński poświadczył oficjalnie, że Tsutomu Yamaguchi przebywał zarówno w Hiroszimie jak i w Nagasaki podczas wybuchów bomb atomowych zrzuconych na te miasta.
Zmarł z powodu choroby nowotworowej żołądka 4 stycznia 2010 roku.
źródło: Ciekawostki Historyczne [facebook]
0
@Ojciec5tkidzieci to trzeba mieć pecha.
4
@Ojciec5tkidzieci dobry apacz jeszcze pożył tyle lat :)
3
@MesQueUnClub96 albo też mozna mowic o "szczesciu w nieszczesciu".
1
@Ojciec5tkidzieci Odporny skurczybyk z niego był. Nawet promieniowanie się go przestraszyło :)