La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1673 Culés

4

Pan Chrobota dzisiaj w Rzeczpospolitej:
"Oto polski rząd, bez żadnych wcześniejszych konsultacji, wyjął jak królika z kapelusza projekt represywnej dla wolnych mediów regulacji i próbuje narzucić nam zapłacenie haraczu. Ucieka się przy tym do ogólnikowych haseł o konieczności przeciwdziałania „długoterminowym konsekwencjom" pandemii Covid-19, jakby to właśnie polskie niezależne media – stacje telewizyjne, radiofonia czy prasa – były głównymi beneficjentami przemian rynkowych wywołanych przez pandemię."

"Jest zupełnie inaczej. Kryzys wywołany przez Covid-19 dotknął nas nie mniej niż inne branże. Spadły dochody z reklamy. Posypały się nakłady prasy papierowej. Oszczędności w firmach osłabiły prenumeratę i wydatki na ogłoszenia. Nie będzie fałszywą teza, że wskutek pandemii zderzamy się z kryzysem, który powoli zaczyna grozić naszemu istnieniu. "

"Przecieramy oczy ze zdumienia. Czy to naprawdę dobry czas na dodatkowe opodatkowywanie mediów? Czy to przerażająca krótkowzroczność? A może co innego? Systemowy rewanż za to, że dobrze pełnimy zagwarantowaną przez Konstytucję RP rolę kontrolerów władzy publicznej? Czy właśnie dlatego chce się nas zniszczyć? Sprowadzić do roli petenta i instrumentu w rękach władzy?"

Pełna zgoda! Kolejna danina mająca na celu łatanie budżetu i przy okazji przykręcenie śruby nieprzychylnym władzy mediom.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?