La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 912 Culés

7

Dziś dla dzieci w wieku 7-10 lat jeśli Mbappe i Haaland będą trzymać formę przez dekadę to dla nich oni będą najlepsi. Dla Ojca mojego Maradona pewnie nr 1. Każdy patrzy na to z własnej perspektywy i z kim dorastał oglądając futbol. Nie jest to zbytnio obiektywne jeśli chodzi o ocenę piłkarzy, ale taka jest prawda. Sentyment robi robotę.
Dla mnie będzie Messi ale nie porównasz go ani z Pele ani z Mardadona ani nawet z Mbappe bo ten ma 22 lata i jest na autostradzie na szczyt , a Messi ma w czerwcu 34 i jego najlepszy czas minął. Nie mówię ze teraz źle tylko ze poprostu zszedł niżej przez wiek. Tak jak Ronaldo. I właśnie ich mozna porównac bo grali w tym samym czasie na swoim najwyższym poziomie.
Ktoś powiedział że nie możesz mówić ze np. Pele nie dalby sobie rady w dzisiejszym futbolu , bo wcześniej obrona drużyn wyglądała jak ser szwajcarski. Nie wiemy co by było gdyby miał możliwości trenować w dzisiejszych czasach, w bardziej rozwiniętym futbolu. I w drugą stronę to samo. Epoki mają swoich czarodziejów, i podejrzewam że ja do końca życia nie powiem o jakimś piłkarzu że jest lepszy niż Messi.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?