- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 818 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 818 Culés
1
Po raz pierwszy w historii zapisów pogodowych, Niemiecka Służba Meteorologiczna zmierzyła temperaturę 20 stopni Celsjusza lub wyższą przez sześć kolejnych dni w miesiącach zimowych.
Greta Thunberg nawiedziła śmieszków szybciej niż mogli się spodziewać ;)
https://x.com/disclosetv/status/1365042506380025858
4
@NaFazieHitman Ocieplenie klimatu to fakt. Przy czym teza, że odpowiada za to wyłącznie człowiek jest dyskusyjna.
5
@tobiasson92 Nie no wyłącznie nie, ale za to że zmiany klimatu postępują tak szybko odpowiadamy w 100% i jest to potwierdzona naukowo teza.
@NaFazieHitman Eee jakie tam ocieplenie :D Koledzy na tej stronie powiedzą Ci że to pogoda się zmienia a nie klimat bo dalej mamy umiarkowany xD Więc jak to możliwe żeby się klimat zmieniał
2
@Bykunn https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2020/10/3MYHAtsAnISE2Let.jpg
0
@Bykunn Kłóciłbym się. Nawet torf emituje gazy cieplarniane, a 1 wulkan wyrabia 10 letnią normę dla transportu ;) Poza tym ocieplenie klimatu jest procesem, którego nie da się zatrzymać. Potwierdzają to badania astronomiczne Wenus (m.in. prof. D. Greenspona).
0
@Bykunn problem w tym że zmiany w klimacie to coś nie do uchwycenia w tak małym okienku czasowym jakim jest czas od którego prowadzone są zapisy pogodowe, dlatego jest to słaby argument akurat.
0
@jordus100 Akurat obecna technologia pozwala nam badać klimat nawet z czasów ery dinozaurów :) Np. dokonując analiz rdzenia lodowego ;) A powracając do dinozaurów to wtedy klimat był znacznie cieplejszy niż obecnie.
1
@tobiasson92 czytałem rok temu taki artykuł bo też słyszałem ten argument https://spidersweb.pl/2020/02/wulkany-klimat-co2.html
0
@tobiasson92 Te wulkany to jest taki bullshit powtarzany przez wiele osób że szok :D Ktoś to kiedyś rzucił i wszystkie szury (i nie tylko) podłapały. Tylko ogromne erupcje wulkanów emitują do atmosfery tak dużo. Poza tym to głównie pył i CO2 a atmosferze najbardziej szkodzą inne gazy, produkowane niemal wyłącznie przez działalność człowieka.
@jordus100 Tak, tak, już mnie tu jeden kolega próbował na forum o tym przekonać że my widzimy tylko zmiany pogody a nie klimatu xD Wystarczy mieć chociaż trochę dobrej woli i popatrzeć na dane zbierane przez klimatologów na całym świecie.
0
@Bykunn Tak tak ty wiesz najlepiej a w czasach dinozaurow to byla ich wina bo za duzo jezdzily autami.
0
@lukaszbarca15 ja to jestem zwykłym użytkownikiem po stosunkach międzynarodowych. Ale jest szansa że klimatolodzy mają o tym pewne pojęcie xD
0
@Bykunn Takie samo pojecia jak lekarze o koronawirusie.Jeszcze rok temu przylbice chronily a w tym juz nie.
0
@lukaszbarca15 nie. Od początku było mówione że przyłbice są tylko pomocnicze do maseczki. To że ludzie sobie to wykrzaczyli po swojemu to nie wina lekarzy. Poza tym ten wirus to rzecz nowa które lekarze też się uczą. Możesz nie wiedziec ale wiedzą nie jest objawiona. Nie ma tak że jest nowe zagadnienie i nagle wszyscy o nim wszystko wiedza. Ale klimat badamy od 200lat a nie od roku