- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1189 Culés
Gorące dyskusje
GreenNinja55555
12
Hej hej. Jestem tutaj właściwie od już dłuższego czasu, ale zarejestrowałem się dopiero... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Kessie
21
W Sosnowcu jednak nie ma żadnego złota w ściekach, wychodzę a ty @Luciano99 bredziles,... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
Laminedependencia
0
Co wolicie - Yan Diomande za 130 + Vlahovic z bonusem za podpis czy Alvarez za 130 + zmienne ?
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1189 Culés
14
Rada prof. Horbana dla przedsiębiorców, którzy nie mają z czego żyć: "zacznijcie produkować maseczki".
Przecież to proste, masz hotel, restaurację? Co za problem? Szyj maseczki.
14
@mkord xDD ale bym mu w morde załadował, szkoda słuchać tych pierdół.
4
@mkord niby profesor, a debil.
2
@mkord z jednej strony żałosne a z drugiej taka smutna rzeczywistość. Nic im nie da lament i narzekanie że jest zle- albo zaczną kombinować np. zmieniając branże i przerzuca się na inne biznesy albo mogą mieć problem. Nie ma im czego zazdrościć
1
@FDJ U mnie w mieście spokojnie już kilka lokali gastronomicznych sobie działa i to juz od kilku tygodni, troche jaj i można zarabiać i normalnie działać.
7
@FDJ Na szycie maseczek to się można przerzucić jak np. szyjesz suknie ślubne a nie z gastronomii. Skąd mają wziąć kasę na sprzęt, szkolenie ludzi? Jak już nawet zaczną to nasz mądry rząd stwierdzi, że dopuszczalne są tylko maseczki FFP2 albo lepsze, a takich już tak łatwo nie uszyją.
0
@mkord nie bierz tego aż tak dosłownie. Chodziło mu zapewne o to że w ich biznesach jest lipa i nie zarobią to mogą kombinować żeby przerzucić się na takie które są teraz dochodowe.
Co ma gosc innego radzić? Nic nie da klepania po ramieniu. Jeśli ich biznesy teraz nie są dochodowe tylko np ich zadłużają to mogą nie mieć innego wyjścia niż się na coś przerzucić. To sprawa indywidualna dla kazdeo z tych biznesmenów-przeczekac czy może zmieniać branże.
Nie ma im czego zazdrościć
4
@FDJ Powiedział wprost: "Nie rozumiem przedsiębiorców, którzy narzekają, że nie mają z czego żyć. Dlaczego nie zaczną produkować maseczek, którą są potrzebne?"
Mógł się na ten temat nie wypowiadać. Sam to wtrącił odpowiadając na zupełnie inne pytanie.
2
@FDJ Upadają nie dlatego, ze nie są dochodowe, tylko dlatego bo państwo im kazało się zamykać. Jak państwo wprowadza takie restrykcje tym ludziom to powinno każdy grosik, który jest im potrzebny im zapłacić. To nie jest kwestia tego, ze oni wypadają z rynku.
0
@Khardan być może powinno ale nie jest powiedziane że zapłaci. Jak np że składkami na emeryturę i emerytury wyglądają inaczej niż zakładano na początku. Państwo oszukuje na każdym kroku nieważne czy rządzi pis czy inna partia.
Więc mogą wierzyć że państwo zapłaci i sie obudzić potem z niczym lub przyjąć to jak jest i zmienić biznes-nawet gdy to zrobią to wcale nie muszą wyjść na tym lepiej. Sytuacja nie do pozazdroszczenia.
1
@mkord Najgorsze jest to, ze sytuacja covidowa wypromowała kilku błaznów, ktorym czesc ludzi ufa w to co mowia - a ci czesto dodaja 3 grosze od siebie w sprawach, na ktore sie nie powinni wypowiadac. Przykladami sa przytoczony przez Ciebie prof. Horban, ale takze profesor Gut i Simon...