- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 640 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Kgorecki2500
15
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 640 Culés
8
Widzę "gorącą" dyskusję pod wpisem @Sulimo Rzecz w tym, że większość wyklętych było patriotami i antykomunistami: Pilecki, Fieldorf, Ciepliński itd., zbrodniarzy nie było tak wielu a lewica lubi przedstawiać to w taki sposób jakby każdy z nich był zbrodniarzem, spotkałem się m.in. z wyzywaniem Pileckiego od faszysty. Nikt nie mówi, że wśród tych ludzi nie było bandytów, bo byli ale nie na taką skalę jak się to przedstawia. 1 marca świętujmy więc pamięć tych, którzy zasłużyli się ojczyźnie a interpretacje czynów Ognia i innych kontrowersyjnych postaci niech każdy zrobi sobie sam
1
@Wilczeq A skąd wiesz na jaką skalę? Przeczucie?
2
@Wilczeq to znaczy jak na przykład mam interpretować powieszenie ciężarnej kobiety w siódmym miesiącu przez Kurasia? To jest zbrodnia bez cienia wątpliwości, więc człowiek ten jest zbrodniarzem.
7
@Wilczeq Problem w tym, że ich zbrodniczej działalności nie przedstawia się wcale. Przez ogół są uznawani za bohaterów jako całość. Polacy mają chyba największe opory w Europie przed rozliczeniem się ze swojej historii. Pasuje nam pozycja ofiar, to wszyscy wokół są źli.
0
@Ratamahatta Interpretuj go jak chcesz, dla mnie też absolutnie łatka bohatera do niego nie pasuje, chociaż tej postaci przypisuje się też wiele rzeczy których nie zrobił.
0
@mkord Jak to nie przedstawia? Widziałem dziś pod hasztagiem o Wyklętych na twitterze same wpisy poświęcone ich bandyckiej działalności, owszem opór ludzi jest mocny ale jednak wpisów na ten temat nie brakuje a problem z rozliczeniem przeszłości ma akurat prawie każda nacja.
0
@Wilczeq A więc państwo wyprawia na ich cześć uroczystości, a kontrą do tego są wpisy na twitterze i to jest uczciwe postawienie historii? hmm
0
@Bykunn Wyprawia uroczystości na cześć wyklętych, ale nie wszystkich.
0
@Wilczeq A gdzie to jest powiedziane w jakimś oficjalnym komunikacie?
0
@Bykunn przecież prezydent pisząc np. Cześć i Chwała Wyklętym nie myśli chyba o Ogniu i Rajsie, a przynajmniej tak sądze.
0
@Wilczeq Twitter? Pokaż jeden film, reportaż w telewizji, która dociera do chociaż 50% społeczeństwa. Pod hasztagiem pewnie nie było nawet setki takich wpisów.