- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2016 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
148
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
norbi77
12
I o tym kiedyś pisałem...Porównuje się obecne gwiazdy i ich dorobek strzelecki do gwiazd z... » Czytaj dalej
12 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2016 Culés
8
Cały świat zamknięty pod kluczem, praktycznie każde państwo jest w tym momencie państwem policyjnym, LGBT śmiga pełną parą, czarna rasa jest nietykalna i walczy o dominację nad białą, o wycofaniu gotówki w końcu się robi głośno... A ludzie dalej rzeczy o których można było usłyszeć 15 lat temu będą nazywać teoriami spiskowymi
0
@jakub1906 jakie wycofanie gotówki ? ja lubię płacić tymi kolorowymi papierkami.
16
@jakub1906 Xd ktoś od rana pije
0
@PrinceDamon Bez kitu xD
@jakub1906 Wydają mi się "troszeczkę" przesadzone te twoje tezy, ale może się nie znam :D
0
@Bykunn być może, ale mam jakby jakieś takie przypomnienie
6
@jakub1906 Ostatnio rozmawiałem z moim serdecznym kolegą, który jest reptalianinem. Była to szczera rozmowa w której wyjawił mi dokładnie to co piszesz, a na koniec jak już zostanie nas tylko garstka, to zaprowadzą nas na krawędź ziemi i zepchną.
1
@jakub1906 z państwem policyjnym się zgadzam,LGBT nie śledzę,a co do czarnej rasy to wiem,że obecnie glaskają ich do przesady,a co do gotówki to fakt,ale raczej nie stanie się to z dnia na dzień;)
1
@jakub1906 hehehe ładnie musisz miec w domu - kamery, LGBT, czarni, dominacja białych. Ja mieszkając we Francji nie widziałem takich cyrków. Polecam wyłączyć TVPiS i zobaczyć sobie coś wartościowego np. film z Edwardem Nortonem "Więzień Nienawiści" - w ramach pokuty za herezje które głosisz, a może nawet kilka ciekawych wniosów wyciągniesz:)
1
@jakub1906 kowid to też teoria spiskowa
0
@JarekS chłopie nie wyjeżdżaj mi z jakimś TVPiS na którego punkcie być może masz obsesję, bo Polskie polityczne bagno mam totalnie w d... nie oglądam telewizji. Martwi mnie sytuacja globalna kulturowa i tradycjonalistyczna ogólnie a nie to nasze polskie coś.
P.S bardzo zdrowe podejście- jeśli czegoś nie widziałeś to tego nie ma. To tak jak beznamiętne czytanie o liczbie ofiar na jakiejś wojnie "przecież to nie u nas to nieważne"
0
@hayek akurat nie mówię o tego typu teoriach
0
@jakub1906 no ale co ma z tym wspólnego "sytuacja globalna kulturowa i tradycjonalistyczna" z Twoimi wywodamy rasowo-seksualnymi?
1) globalna kultura nie ma nic wspólnego z tradycjonalizmem nawet pod kątem definicji. Tradycjonalizm z założenia jest powtarzalnym zjawiskiem, globalna kultura ma charakter rozwojowy gdyż uzależniony jest od umiejscowienia w czasie i stanowi ogół wytworów materialnych i niematerialnych, duchowych, czy symbolicznych.
2) idąc zgodnie z definicją czym jest kultura - to biali, czarni, żółci, heterycy, geje, lesbijki i generalnie wszyscy ludzie tworzą kulturę globalną.
3) Tradycjonalizm to zbiór nawyków, obyczajów lub przekonań i może dotyczyć przykładowo tego że część ludzi używa do jedzenia pałeczek a część innych przyrządów
4) Biorąc pod uwagę jakie niepokoje Tobą targają w pierwszym wpisie zakładam że dla ciebie tradycjonalizm = tradycjonalizm katolicki i strach przed każdym kto myśli, kocha lub wygląda inaczej. W skali świata, a nawet Europy tradycjonalizm katolicki występuje tylko w kilku krajach zatem też nie można mówić o aspekcie globalnym - bo np poza Europą nurty katolicyzmu ewoluowały i są zdecydowanie bliżej globalnej kultury. Podobnie jest z innymi religiami czy wierzeniami.
5) W ujęciu globalnym martwi oczywiście np. to że w niektórych krajach pedofile są chronieni, w niektórych krajach kobiety nie mają swoich praw i stanowią jedynie przenośny inkubator, a w innych jeszce krajach ludzie tolerują męskich kapłanów w sukienkach a przeszkadza im np. tęcza czy miłość par homoseksualnych (jakby od starożytnego rzymu coś mogło w tej kwestii szokować).
6) Ja żyję w modelu 2+2 - mam żonę i dwie śliczne córy. Nie martwię się gejami i lesbijkami tak jak Ty, bo mnie to nie dotyczy, ale jestem tolerancyjny - to też aspekt globalnej kultury - wg mnie jeśli kogoś kochasz to spoko, czy ma na imię Zuzia czy Franek, zgodnie z zasadą żyj i pozwól żyć innym. Mnie to nie dotyczy, nie interesuję się czy kochasz białych, żółtych, czarnych zielonych czy czerwonych, życzę ci powodzenia i tyle. Jak będziesz chciał opisać swoje doświadczenia homoseksualne także nie będę się śmiał czy atakował - ale w dyskusji na ten temat z pewnością nie będę uczestniczył (to przenośnia).