La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 800 Culés

0

Podejrzewam u siebie wadę na oko (dosłownie i w przenośni) -0.5. Czy da się całkowicie wyleczyć krótkowzroczność nosząc jedynie okulary bądź soczewki? Wizytę u okulisty dopiero będę miał, więc wybaczcie pozornie głupie pytania :D

konto usunięte

4

@Mario96w Krótkowzroczności nie wyleczysz przez noszenie okularów. Ja mam bardzo dużą wadę i chciałem zrobić sobie operację laserową, lecz niestety przez zbyt duże źrenice nie zakwalifikowałem się, gdyż istniało ryzyko powikłań. -0,5... Zazdroszczę :D

1

@TheNekro94 ja mam -5 na oba oczy, a Ty?

2

@Mario96w Również jestem krótkowidzem, lewe oko -0,75, prawe -1,5. Od jakichś 10 lat noszę okulary, ale tylko do jazdy autem lub oglądania tv (czasem też przed lapkiem). Akurat byłem w tym roku u okulisty i u mnie wada stoi w miejscu, ani gorzej, ani lepiej.

0

@TheNekro94 Niby mała, ale boję się że będzie się pogłębiać, a noszenie szkieł czy soczewek nie uśmiecha się jakoś specjalnie, no nic trza przyjąć na klatę :P

konto usunięte

2

@Mario96w Idź w soczewki, mega wygoda.

konto usunięte

3

@michal26 Ja mam -8 na oba ;D
Wada zaczęła mi się robić już jak miałem 7 lat i coraz bardziej się pogłębiała (genetyczne uwarunkowania tu musiały mieć miejsce). Obecnie od wielu lat stoi już ona w miejscu. Noszy oksy, bo to już jest po prostu część mnie i nawet sobie siebie zbytnio bez nich nie wyobrażam, choć raz byłem zmuszony zakładać soczewki, jak na wakacjach mi morze porwało okulary xDD
@Mario96w W takim wieku (jesteś rocznik 96 tak?) nie powinna się ona jakoś bardzo pogłębiać, także bardzo bym się tym nie martwił, bo tak czy siak przy takiej wadzie to zakładasz okulary/soczewki głównie do czytania czy do jazdy samochodem.

0

@TheNekro94 Dobra dzięki byku :)

2

@Mario96w https://wizjoner.org/jak-naprawic-wade-wzroku/
Nie próbowałem tych metod, bo dzięki Bogu mam dobry wzrok, ale słyszałem o lekarzu, który kilkadziesiąt lat temu leczył ludziom wzrok tylko takimi metodami i wychodziło mu to bardzo skutecznie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?