- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1421 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
Lionel_Messi10
1
Kto to jest xDDhttps://twitter.com/i/status/2070250711942640125
15 odpowiedzi
Marcelinho99
7
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
27 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1421 Culés
26
Nie rozumiem tego ciśnięcia na Souse. Dla mnie minimum to były 4 punkty (1 z Węgrami, bo to solidna reprezentacja, która jedzie na ME, a dla nas pierwszy mecz u nowego trenera, takowych raczej nie wygrywamy nawet ze słabszymi, 3 z Andorą, bo to półprofesjonaliści przy tym minimum 3 bramki różnicy, no i przegrana z Anglią, bo są po prostu lepsi). Z Węgrami i Anglikami pokazaliśmy charakter, trener wprowadza nowe ustawienie, które moim zdaniem może zdać egzamin. Ciśnie się tak na te pierwszą połowę w wykonaniu Polaków, ale ja tam ich chwaliłem. Pierwszy raz od dawna grali agresywnie (a nie biegali koło przeciwników jak z Holandią czy Włochami) oraz blisko formacjami. Gdyby nie głupi karny Helika to połowa mogłaby się skończyć 0:0, a moim zdaniem to był plan trenera na pierwsze 45 minut. Nie było nic z przodu, ale nie sądzę, żeby nadawano temu wysoki priorytet. We mnie te trzy mecze wlały sporo optymizmu, a o ironio najmniej jestem zadowolony ze zwycięskiego spotkania z Andorą. Z niecierpliwością czekam na towarzyskie mecze z Rosją i Islandią. Żałuje tylko, że trener Sousa został zatrudniony tak późno, a nie z pół roku wcześniej (minimum).
3
@CZaras
Węgry solidna reprezentacja? To dla nas chyba trzeba dobrać Giblartar, San Marino, Andora, Lichtenstein, żeby Polska była faworytem
5
@ObiektywnyKibic121 Na ME jest? Jest. Z trenerem pracuje od dwóch lat z niezłymi wynikami? Pracuje. Ostatnie sukcesy? W 2016, tak jak i my. Piłkarzy mają gorszych, ale z pewnością są lepiej uporządkowani, lepiej dostrojeni do pomysłu selekcjonera, niż nasi z oczywistych powodów. Także dla mnie zasługują na miano solidnych. Poza tym powiedz mi, ile razy w XXI w. trener reprezentacji Polski wygrywał mecz w swoim debiucie?
1
@CZaras Też tak obstawialem 4 punkty, remis z Węgrami, zwycięstwo z Andora i porażka z Anglia. Jednak nie spodziewałem się że prawie zdobylibysmy punkt na Wembley.
5
@ObiektywnyKibic121 Zobacz sobie z kim ostatnio wygrali grupę w Lidze Narodów. Tak, aktualnie są bardzo solidna reprezentacją, w dodatku bardzo niewygodną, bo bardzo zagęszczają środek pola.
4
@CZaras gdyby dostał 2/3 sparingi przed zaczęciem El. To miałby więcej czasu aby ułożyć drużynę, tak odrazu rzucony na głęboką wodę, musi dostać się na MŚ i w dodatku minimum wyjść z grupy na Euro a szans na testowanie ustawienia bardzo mało. Tak czy siak liczę na to że poukłada to Portugalczyk i będzie git
1
@CZaras
Dla mnie trener reprezentacji nie ma zbyt wielkiego wpływu na grę, chyba ze pracuje już kilka dobrych lat. Solidna to dla mnie reprezentacji która na przestrzeni lat prezentuje dobry poziom. Dla mnie taka Dania, Szwajcaria, Austria to są solidne drużyny, a do tego maja kilku kapitalnych grajków. Węgry przy naszym potencjale ludzkim, mecze powinny być wygrane i to po dość łatwym meczu, nie ważne jaki trener. A z przebiegu gry, to remis i tak był dobrym wynikiem dla Polaków :)
1
@ricardo0705 Też to rozpatruje jako pozytyw. Udało się Anglików zaskoczyć i sprawić, że gole byli w stanie strzelać tylko ze stałych fragmentów gry. To już coś, a moim zdaniem to defensywy nam w ostatnich latach głównie brakowało. To prawda, że ten karny ani ten gol z rożnego nie powinny nam się zdarzyć, ale no cóż... Kwestie ustawiania się przy stałych fragmentach to jedna z rzeczy, nad którymi się długo pracuje, więc myślę, że no miało prawo się zdarzyć.
@ObiektywnyKibic121 No ale jak nie ma wpływu na grę. Za Brzęczka graliśmy przeważnie z 4 obrońcami, tutaj graliśmy z trzema środkowymi, to już dużo zmienia w grze. Do tego pokazuje to to o co Cię zapytałem. Sprawdź proszę ile razy w XXI w. wygraliśmy pierwszy mecz i o jakie "tuzy" światowej piłki się rozbijaliśmy. Naprawdę to nie jest jak w fifie, że na papierze mamy Lewego z Bayernu, Ziela z Napoli czy Szczęsnego z Juve to będziemy się zawsze przejeżdżali po takich Węgrach, Islandczykach, Rosjanach czy innych reprezentacjach, które skład mają gorszy od nas. Nie na tym futbol polega, jest nieco bardziej skomplikowany.
1
@Ansufati123 Ja te mistrzostwa spisuje np. na straty. Jak się uda coś ugrać - świetnie, jeśli nie to trenera winić nie będę. Trzeba powiedzieć prezesowi Bońkowi (przy całej mojej sympatii), że wsadził Souse na mine i to taką naprawdę ciężką. Oceniać tak sensownie robotę jaką wykonał będę po eliminacjach, a miejmy nadzieje po mundialu.
0
@CZaras tu akurat racja, Boniek z tą zmianą selekcjonera troszkę zawalił, a co do tego Euro, to nie mam zdania, niech wyjdą na boisko z dobrym nastawieniem a nie jak z Anglią i będzie dobrze