- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 819 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 819 Culés
#Tiki-takaIlaix Moriba trenował dziś z Barçą B i zagra w meczu z Alcoyano rozpoczynającym drugą fazę rozgrywek. [Mundo Deportivo]
20
Bardzo dobrze .Niech pomaga im w awansie
4
powinien grać z Realem Valladoid od pierwszej minuty....
0
Nie mam zielonego pojęcia po co ma grać w Barcelonie B jak w La Lidze idealny mecz dla niego się szykuje. Awans Barcelony B dla mnie oznacza że nie będzie już w 2 lidze 20-24 zawodników z La Masii, a co najwyżej połowa, zatem mam mieszane uczucia.
2
A to oznacza że w pierwszym albo Roberto albo Pijanic w pomocy.
0
@JarekS Skoro nie masz pojecia to sprawdz o co walczy Barca B
3
@MarioVeB! Mam pojęcie - czytaj całą wypowiedź a nie pierwsze 3 słowa. Jednoznacznie napisałem swoją opinię - chyba że nie zrozumiałeś.
Awans Barcelony B to olbrzymie koszty dla klubu, sprowadzanie zawodników spoza La Masii, droższe kotrakty dla młodzieży. Jak ostatni raz graliśmy w wyższym poziomie rozgrywek to 2/3 kadry nie była nawet młodzieżą bo klub utrzymywał prestiżową zabawkę. Wolę grę Barcelony B w 3 lidze gdzie prawie cała kadra składa się z mlodych zawodników z których Koeman może wybierać. W Europie żadne topowe kluby nie mają w tak wysokich ligach drużyn rezerw (czy to sportowo czy to pod kątem przepisów rozgrywek) ze względu na niepotrzebne miliony euro kosztów. Z tego względu mam mieszane uczucia, a Moribę traktuję jako zawodnika pierwszego zespołu (i ze szkoleniowego punktu widzenia mecz w La Lidze ma większą wartość) pomimo tego że oficjalnie będzie nim od nowego sezonu.
0
@JarekS
Awans Barcelony to utrzymanie zawodników w klubie. By sie rozwijać nie beda garneli sie tak by szukać wyższych lig Co Ci po zawodniku w 3 lidze ?
1
@MarioVeB! To głupota - zobacz jakie nazwiska grają po 3, 4 i 5 ligach topowych zespołów Europy - zobacz jakie nazwiska grają w kadrach np U19 - jak dobrze funkcjonuje klub to dla młodych zawodników istotny jest rozwój i realna możliwość dalszego awansu sportowego.
Prawie z krzesła spadłem jak przeczytałem mrzonkę jakoby utrzymanie zawodników w klubie od tego jest uzależnione (awansu). W dobrze poukładanym klubie najwyższą wartością jest szkolenie młodzieży która ma szanse awansować do pierwszej drużyny i to jest najwyższa wartość. Dzieciaki dzisiaj walczą o bonusy w kontraktach za awans, a prawdziwym bonusem powinno być szkolenie zgodne z linią szkoleniową pierwszego zespołu.
Gdzie w 2 lidze Barcelona B będzie Ci realizowała program szkoleniowy jak połowa składu nagle będzie 25-27 latków nakupowanych na potrzeby 2-ligowe. Ze względu na fakt, iż zajmuję się tą tematyką zawodowo wiem że taki Moukoko aby awansować do pierwszego zespołu musiał przejść cykl szkoleniowy a nie grę w wyższej lidze która by go niczego nie nauczyła.
W Hiszpanii 2 liga jest mieszanką doświadczenia i techniki, a 3 liga jest mieszanką siły i szybkości w dużym uproszczeniu - nasi młodzi piłkarze z założenia są techniczni - 3 liga jest lepsza dla nich bo łatwiej im grać w pierwszym zespole nawet na trenigach. Prestiż grania w lidze tej samej co drużyna rezerw Realu mnie nie interesuje - oglądając każdy mecz w tym sezonie Barcelony B skupiałem się tylko na grze młodych piiłkarzy a nie wynikach sportowych - Koeman na początku sezonu jednoznaczny dał sygnał młodzieży - że nie interesuje go liga w której grają - interesuje ich praca, progres i gotowość do gry w pierwszym zespole i jak powiedział tak robi.
0
@JarekS Alcayno to nie są takie ogóry, dobrze sobie radzą w PK, zawsze sprawiają pierwszoligowcom problemy. Później czeka jeszcze trudniejszy rywal czyli Ibiza.
Dobrze żeby Moriba wszedł w rytm gry w rezerwach bo spotkań w tym sezonie jeszcze kilka mają. W pierwszym zespole zagrałby teraz z Valladolid, a później ogony, albo wogóle.
Od następnego sezonu Iliax będzie w pierwszym zespole, ale co nagle to po diable, Ansu jest tego przykładem.