- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 935 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
8
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
70 odpowiedzi
Luciano99
16
@FcPortoFan1999 napisał, że nie ma gola dla Ghany, a jak gol został uznany po Varze, to usunął... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
44 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 935 Culés
4
https://www.onet.pl/informacje/krowoderskapl/bieda-ii-rzeczpospolitej-na-fascynujacych-zdjeciach/93eh0hh,30bc1058
Bieda II Rzeczpospolitej
Obejrzałem zdjęcia. Przeczytałem te skrawki opowieści i aż ciężko sobie wyobrazić tamte czasy... Później II wojna i znowu zniszczenie... Następnie okupacja ponad 40 letnia...
To że jesteśmy w miejscu w którym jesteśmy... To i tak wiele a nawet bardzo wiele...
1
@FC1899Barca I wojna światowa kompletnie zmasakrowała te ziemie, z jednej strony dobrze, że już nie sięgamy na wschód a z drugiej pozostawiliśmy tam cząstkę duszy :/
"Łącznie, według szacunków sporządzonych już po ustaniu konfliktu i po wojnie polsko-bolszewickiej, na obszarze, który wszedł w skład II Rzeczpospolitej zniszczono 500 tysięcy budynków mieszkalnych, 1,2 miliona zabudowań gospodarczych, 2000 budynków publicznych, 2000 świątyń różnych wyznań oraz 6500 szkół.
W efekcie około 800 tysięcy rodzin (czyli pięć milionów ludzi!) straciło dorobek swojego życia." Nie dziwi, że taki artykuł wyszedł spod skrzydeł onetu.
1
A tak w ogóle to, że dotąd nie otrzymaliśmy od niemców reparacji jest chyba największą dziejową niesprawiedliwością w historii świata.
0
@Wilczeq Brak repartycji i powoływanie się na świstek zrzekający z czasów okupacji ZSRR to oplucie narodu Polskiego. Niestety...
1
@FC1899Barca
II RP była państwem biednym ze względu na to, że powstała z trzech zaborów, które były marginalnymi prowincjami w swoich państwach, w związku z tym były zapóźnione w rozwoju i niewystarczająco zmodernizowane. Mimo to przez 20 lat udało nam się dużo i przed wojną Nasz kraj wyglądał zupełnie inaczej niż po I WŚ.
W porównaniu do dzisiejszych standardów życia to 100 lat temu była bieda w całej Europie, oczywiście II RP była biedniejsza od państw zachodnich, ale była na podobnym, a nawet wyższym poziomie co inne państwa Europy Środkowo-Wschodniej.
Potem nadeszła wojna, w której Polska była największym przegranym na świecie. W konsekwencji nastało prawie 50 lat okupacji sowieckiej i stosunkowo niedawno odzyskaliśmy niepodległość.
Zachęcam do obejrzenia filmiku z przedwojennej Warszawy.
Ci ludzie nie wiedzieli co ich czeka za kilka miesięcy...
0
@FC1899Barca "Okupacja" :D Gdy historii uczyłeś się z kibolskich przyśpiewek.