La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1352 Culés

2

Mam obawy co do pomocy Real'u, że dzisiaj zgniecie naszą.
Casemiro, Modrić, Kross razem z pewnego poziomu nie schodzą, tym bardziej w klasykach

konto usunięte

1

@draxidox gil jest największym niebezpieczeństwem dla Barcy

konto usunięte

6

@Dankhog Tak, zwłaszcza jak da 3 karne jak w mezu z valencia;) Wina sędziego przed meczem, nowe, nie znałem. Dorośnijcie, błagam...

0

@draxidox Strasznie ciężko przewidzieć, czy Kuman zagra dzisiaj 4-3-3 czy 3-5-2. Wiadomo na pewno, że Casemiro będzie jak cień biegał za Messim, a na prawym skrzydle będzie biegał Valverde, który będzie schodził do środka pomagać Kroosowi i Modriciowi. Teraz pytanie, czy lepiej wyjść 3-5-2 i zostawić dwójkę Busquets-Pedri przeciwko Kroosowi i Modriciowi (i dobiegającemu Valverde), co najpewniej oznaczałoby oddanie środka (no chyba, że Busquets zagra mecz życia) ale zabezpieczałoby tyły czy może lepiej postawić na przewagę w środku i wyjść 4-3-3, odsłaniając tyły.

konto usunięte

0

@LUPR Nie zgadzam się z Twoim komentarzem. Śledzenie danych pozwala nabierać pewnego doświadczenia, uważna obserwacja moim zdaniem pozwala na wyciągnięcie wniosków i przyjęcie założeń tego co może się wydarzyć. Przed meczem mogę na przykład stwierdzić ze Lenglet najprawdopodobniej będzie tym obrońca który popełni najwiecej błędów. Przed meczem mogę również stwierdzić ze największa przeszkoda Barcelony w osiągnięciu zwycięstwa będzie niesprawiedliwe sędziowanie.

Parafrazując powiedzenie: „Człowiek uczy się na błędach”, uważam ze żyjąc dojrzewamy (lub jak to określiłeś dorastamy), dzięki czemu możemy przewidzieć to co w danej sytuacji może mieć miejsce.

konto usunięte

0

@Dankhog No ja np uważam że 22 chłopów z piłką ma większy wpływ na mecz niż 1 z gwizdkiem:) Może nie dać jednego oczywistego lub półoczywistego karnego ale to 11 może strzelić 5 goli więcej. I jak griezmann nie trafi na pustą i sędzia nie da karnego to żabojad bardziej winny.

konto usunięte

0

@LUPR W związku z tym ze piszemy bardziej lub mniej bezpośrednio tylko o dzisiejszym meczu, to z tym komentarzem również nie mogę się zgodzić. Niezależnie od sympatii do Barcy / Realu, trzeba uznać te zespoły za ekipy o bardzo zbliżonym poziomie sportowym i o zbliżonej formie.

W związku z tym taki „detal” jak niepodyktowanie oczywistego karnego ma ogromne znaczenie.

W moim przekonaniu przy dzisiejszej technologii nie powinno być przyzwolenia na tego typu błędy sędziowskie i powinno się o tym mówić (nie tylko mówić) wszędzie bez końca, tak by w przyszłości, za przeproszeniem skur...l z gwizdkiem nie decydował o tym która drużyna zdobędzie tytuł, tak jak to miało miejsce w moim przekonaniu w m.in poprzednim sezonie.

konto usunięte

0

@Dankhog Ale to nie jest twoje przekonanie i poprzednim sezonie tylko nie mające podstaw przekonanie. Która decyzja była oczywistym błędem sędziego? Gol z betisem i ręka benzemy. Po tym i tak real ma 3p przewagi a mecze gdzie stracili punkty przez błędy też by się znalazły. Średnio mnie interesuje które, wygrali niech mają i już. Oczywiście że detale mają znaczenie ale ile jest detali w meczu które mogą decydować o golu? Poprzeczki słupki, strzały obok bramki, źle przyjęcie piłki, złe podanie i można wymieniać. Gdyby piłkarze grali o te 100 detali na mecz lepiej, to ten 1 od sędziego nie miałby znaczenia. Wiadomo że nie będzie meczów ifelanych ale ile razy piłkarz mógł coś lepiej zrobić, a ile sędzia. Ile zmienia nie danie 2 wolnych w meczów, gdzie golem się kończy 1 na 10 a ile ciągle nie przyjmowanie piłki i marnowanie mnóstwa okazji na gola. Ustawiony to był może finał MŚ Węgry-niemcy bo tam nie było detalów na korzyść jdnecz czy drugiej tylko pilarz biegnie i faul, takiego czegoś się nie da przejść.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?