La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1681 Culés

konto usunięte

4

Mundo Deportivo obliczyło że łączny koszt Haalanda(licząc 5 letni kontrakt i prowizje) kosztowałby 320mln. Za tyle to można 11 zrobić i wcale nie byłaby taka słaba oczywiście to by się marketingowo w jakiś sposób zwróciło ale jak dla mnie totalnie się nie opłaca

0

@Emhyr Ciężki temat, szczególnie że chłop może się nie sprawdzić w katalońskim stylu. Inna sprawa, że ma papiery żeby jednak dać radę.

4

@Emhyr Moim zdaniem za 320mln można mieć średnią 11stke. Bo zobacz: 320mln/11 daje 29mln na transfer zawodnika (bez pensji, bez premii za podpis, bez premii dla agenta i ojca - a to wszystko było uwzględnione w kwocie Haalanda).

Zakładając że każdy z naszych 11 zawodników:
- pobiera pensje 2mln rocznie (5 lat to 10mln)
- dostaje 1mln za podpis
- agent dostaje 250tys
- ojciec gracza tuli 250tys
DAJE RAZEM: 11.5mln bez kwoty transferu na gracza

11.5 mln x 11 graczy = 126.5mln (pensje 5 lat, premie, podpisy, itd.)

320mln - 126.5mln = 193.5mln (tyle zostaje na transfery)

Czyli pierwsze primo: 193.5 / 11 graczy daje = 17.5mln na gracza.

Drugie primo: za kwotę 320mln jakie wyłożyć można na Haalanda za 5 lat ze wszystkimi kosztami można mieć 11 graczy gdzie koszt za ich transfer będzie wynosił ~17.5mln (dla klubu sprzedającego) + 2mln premii rocznej + ~1.5mln premii dla gracza, agenta i ojca.

Trzecie primo ultimo: byłby to raczej mooocno przeciętny skład z ukierunkowaniem na ujowy poza pewnie kilkoma przypadkami, które by wypaliły :-P

konto usunięte

1

@Fenelon Szanuję że ci się chciało liczyć wszystko :D jakby się tak uprzeć to może za te 17,5mln byś pościągał młode talenty ale tak czy inaczej 320mln za jednego zawodnika trzeba się poważnie zastanowić

0

@Emhyr Dziękuje! :-P Tzn takie liczby jak ta (320mln) zawsze robią wrażenie, ale wlasnie trzeba pamiętać, że jak sie zsumuje te wszystkie "dodatki" jak pensje, premie, itd. to kwota robi się masakryczna. Taki Dembele pewnie też jakby zsumować kosztował Barce z może i 200mln przez 5 lat, a Leo to pewnie i z 600mln (ale on akurat jest tego wart) :-)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?