La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1561 Culés

3

Wczoraj jak wyszly takie większe ploty na temat superligi to tak się zastanawiałam "panie a po co to komu", ale jak się tak człowiek zastanowi, to oprócz takich tuzów jak slavia, malmö, nie wiem, choćby Celtic, to te rogrywki niewiele się zmienia. 15 drużyn które mają grać w superlidze tak czy siak gra co roku w LM (może oprócz angielskich ale wtedy zamiast takiego Arsenalu czy tottkow właśnie gramy że slavią itp), do tego zakładając że pozostałe 3 drużyny które dopełniają 15 to Bayern, Borussia i PSG, 5 drużyn ma szansę na zagranie, czyli dokładamy Ajax (czy innego mistrza Holandii), być może jakaś drużynę z Portugalii i być może jeszcze 3 drużyny z top 5. Tak czy siak w tej superlidze będą mecze z powiedzmy słabszymi zespołami jak Sevilla, Lipsk, Atalanta itp. Zmieni się jedynie hymn tak na dobrą sprawę i fakt, że rzeczywiście będzie więcej meczów między silniejszymi rywalami. Czy dla postronnego widza taki format jest gorszy niż oglądanie w środowy wieczór starcia Porto-Celtic? Nie sądzę. Plus oczywiście każda z drużyn grających w super lidze będzie się mierzyć z ogórkami w lidze rodzimej, brak dokładania do terminarza meczow niskiej jakości, a nadrobienie to meczami o jakości przynajmniej potencjalnie wysokiej każdemu kibicowi powinno się podobać.
Ps. I pamiętajmy ze często zdarzało się że w meczach niskiej wagi w LM kiedy awans już był przesądzony, w 11 wychodziło wielu młodych i niedoświadczonych graczy, no to był wtedy miód na oczy :D
Wydaje mi się, że jeśli ta superliga będzie dobrze zarządzana, to będziemy mocno chwalić i o LM zapomnimy prędzej niż nam się wydaje :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?