Arczi87
Dołączył/a: listopad 2022
4 obserwujących
10 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
Na miejscu Balde bym się przykleił na treningach do Cancelo jak pies do psiego ogona.
Tyle ile Balde może się nauczyć od Cancelo. To by dopiero było gdyby Balde wszedł na 2 poziomy wyżej opierając swoją grę nie tylko na dynamice ale tez inteligencji i przeglądzie pola jak Cancelo.
Mokry sen kibica. Oby Balde sam na to wpadł.
9
@sk13 dzięki, nie sądziłem że to trzeba wyjaśniać, tym bardziej po takim sezonie jak poprzedni. ;)
Widziałem ze ktoś nawet to przykleił na stronę Realu, że taka odklejka. Niesamowite XD
3
Pff Real tylko przepycha mecze 1 bramką. Żenada…
W Barcy by to nigdy nie przeszło. Liczy się styl. ;)
14
To tylko pokazuje jakie oczekiwania wyśrubował Messi czy Ronaldo w klubie Barcy i Realu.
Nieludzkie. Ale nas kibiców przyzwyczaili do tego. A potem narzekamy jak ktoś strzeli „zaledwie” 25-30 bramek.
W sumie to ktoś poza Messim i Ronaldo przebił 30 bramek w LaLiga w ostatnich 20 latach? Chyba Suarez miał JEDEN taki sezon. Koniec.
1
@AxelF nie nieee limit płac na kolejny sezon ma sie nijak do kosztów które są liczone za poprzedni sezon.
W poprzednim sezonie opłacaliśmy: Pique, Busiego, Albę, Umtitiego itd. Co więcej pewnie jest wliczona cześć wypłat za rozwiązanie kontraktów itd.
Wiec koszty mieliśmy ogromne obstawiam ze wyższe niż Real. Ale to domysły dopóki nie będzie raportów finansowych Barcy.
A limit płac to wypadkowa miedzy innymi ogromnych kosztów w ostatnim sezonie ale tez uwzględnia szacowane przychody w tym sezonie wiec tam jest uwzględniony mniejszy przyszły przychód z dni meczowych (mniejszy stadion). Pytanie co LaLiga przyjęła jako nasz plan w LM. Domyślam sie ze Max jaki zaakceptowała to wyjście z grupy a nie 1/4 jak w zeszłym roku.
Tutaj jest wiele czynników wiec te 500 mln planowanego limitu płac nie dziwi. Tym bardziej ze np. Real tez idealnie nie wyglądał tylko sięgnął po odłożoną gotówkę żeby pokryć potencjalne straty i dzięki temu mają taki limit płacowy.
Coś jak my z dzwigniami rok temu. Oczywiście inne mechanizmy ale finansowo podobne rozwiązania.
Poza tum FFP liczy różne parametry z kilku ostatnich sezonów które dla nas były koszmarne finansowo.
0
@AduŚ07 xavi kolejny raz podkreślił ze Lewy lepiej wyglada jak stoi tam gdzie stać powinien.
Ciekawe na ile te próby rozgrywania to były własne pomysły Roberta.
To byłoby bardzo egoistyczne (ja zrobie lepiej)
2
@ini_barca niestety nie żart. https://www.fcbarca.com/112654-laliga-wycenilismy-kontrakt-joao-felixa-na-znacznie-wyzsza-kwote-niz-to-ile-placi-barca.html
0
A co Cancelo i Felixa to poza graniem ofensywnym mocno zwracałem uwagę na ich prace bez piłki i w defensywie i póki co trzeba przyznać ze oboje zaskakują mnie pozytywnie. Biegają, odbudowują, a Felix momentami Miał odbiory niczym Gavi czym mnie bardzo pozytywnie zaskoczył.
Cancelo również solidnie defensywnie i po jego pressingu strzeliliśmy 1 bramkę.
Zobaczymy jak będą wyglądać dalej ale wczoraj mega pozytywne zaskoczenie. Nie tylko w grze ofensywnej.
0
Świetny mecz dla kibica i zawodników. Oby fenomenalne wejście Cancelo i Felixa było pokazem wzrostu jakości w zespole a nie efektem świeżego transferu.
Jestem ciekaw oceny Redakcji Balde. Bo widac ze nasze sympatie do tego zawodnika mocno zakrzywiają ocenę (6/10 na moment pisania komentarza).
A chłopak niestety jest mocno pod formą. Największe zagrożenie kolejny mecz idzie jego stroną. Mnóstwo błędów w obronie i nic dobrego w ataku. Decyzje dot podań podejmowane w drugie a czasami nawet w trzecie tempo. Tak jakby miał problemy z koncentracją i szybkim podejmowaniem jakichkolwiek decyzji.
Przykro mi to mówić ale Balde nie zasłużył wczoraj na ocenę wyższą niż 3/4 (gdybyśmy stracili jakąś bramkę to na jeszcze niższą oceną).
A to przy i tak wyniku 5:0. Trzymam kciuki żeby się odbudował!
1
@michalgajdek super pomysł i bardzo fajne wyjaśnienie.
super bo pokazuje pełny obraz i wpływ na grę.
Ewentualnie jako pomysł:
Można tez analizować akcje, ktore nie zakończyły się golem ale doprowadziły do bardzo klarownych sytuacji strzeleckich (takich których xG >0.30) takie jak w wczorajszym meczu
- niecelny strzał Gundogana po wrzutce (90+1 min)
- obroniony strzał Felixa z 12/13 metra) po ładnej akcji prawą stroną. (42+2 min)
25
Dobrze to wygląda.
Swoją droga Spotify to dla mnie jeden z najfajniejszych sponsorów z topowych lig.
3
@Pablozeusz ale to zależy od stosunku i bilansu kosztów i przychodow.
Możemy zarabiać 10 miliardów ale jak wydamy 10,5 miliarda to i tak nasz wynik FFP będzie na poziomie 200 mln.
Wiec to rozumiem. Chociaż zagranie z Felixem j nie branie pod uwagę realnego koszty to dla mnie skandal.
0
@dejwor nie wolno i tyle. Tym bardziej ze wbiegł bardzo wyraźnie i to po prostu może rozproszyć bramkarza.
0
@Encore dla mnie trochę to i to. Obama pięknie wyciągnął strzał przy samym słupku. Fati powinien to trafić nie ważne gdzie strzelając.
3
A byłby debiut marzenie…. Fati XD
34
Powiem ze jak widzę jak gra Brighton to na prawdę chciałbym żeby tak grała Barca. Tym bardziej ze oni grają na takim spokoju z ManU!
Wychodzenie spod pressingu, spokoj i przyspieszenie kiedy trzeba. Piekne. A grają w dużej mierze „No name” i debiutanci. To nie obraza tylko pochwała.
De Zerbi sztos.
4
@Awtameok_Klana jak kopią sobie „grub” to nie ma się co łamać.
;) ja tam od czasu do czasu obejrzę.
1
Mega podoba mi się podejście Bayeru i ich gra. Mnóstwo gry prostopadłymi piłkami. Dobre wychodzenie z pressingu.
Mam wrażenie ze grają to co my chcielibyśmy często grać tylko szybciej ….
Jakkolwiek to brzmi.
0
Jak odejdzie Gundo chce Wirtza w Barcie ;)
2
XD. Typowy Dembus w sytuacji sam na sam.
Poza stadion hahha
0
@creativeopinion ale zdajesz sobie sprawę że Real ma równie wysokie kontrakty co Barca, a w obecnym sezonie nawet wyższe? ;)
W zasadzie to od 2-3 sezonów pensje Realu są znacznie wyższe od Barcelony. Wiec nie powielamy mitów skoro sam zwracasz uwagę ze Real odrobił lekcje.
Co do trzymania samej drabinki tez bym nie przesadzał bo Tchou który przyszedł w tamtym sezonie ma chyba 5 albo 6 pensje w całym zespole.
Wbrew pozorom Real wcale nie jest tak bogaty jak się mówi w mediach. Wystarczy przeanalizować raporty fifnansowe. Wysoki Zysk w tym roku jest spowodowany konsumpcją gotówki która „nagle pojawiła się” od inwestorów 1 albo 2 sezony temu. Ok. 300 mln z tego co pamietam i te zasoby w ostatnim okresie skurczyły się niemal do zera.
Dzięki temu Real wyszedł na plus tym bardziej ze nie sprzedawał w tym sezonie.
Ruch ze stadionem mega. Ale tez bawi jak ktoś mówi, ze stadion Real ogarnął za 400-500 mln. Real poprosił o zwiększenie limitów kredytowych i koszt stadionu szacowany jest na ponad 1,1 mld euro.
Żeby nie było to nadal dobry deal ale wiele ludzi powiela plotki i nieprawdę.
Tak jak o drabince płacowej. Tak jak Real odrobił lekcje po Hazardzie tak mam nadzieje ze Barca odrobiła lekcje po Messim, Busim czy Umtitim.
Trzymam kciuki za wyjście na prostą a w Barcie jest to możliwe. Ale sam czekam na raport finansowy Barcy bo wtedy będzie widac więcej czy Barca pływa bez majtek czy już widac światełko w tunelu.
0
Mam wrażenie ze Javi Miguel w ostatnich miesiącach bywa odklejony, a i sporo z jego tekstów się nie sprawdziło.
8
Krychowiakowi czerwonej nie pokazał. ;)
1
@tbas A co do Torre to byłem pierwszy który powtarzał ze ma spore braki i nie rozumiem pchania go do składu na tej stronie.
0
@tbas nie nie tylko Xavi. Ale tez Xavi. Ja nie jestem fanem Abde i jego talentu.
Ale widac ze Xavi sobie zamurował w ostatnich tygodniach taktykę z 4 omocnikami, napastnikiem i prawym skrzydłowym.
Wiec tutaj dosłownie nie było szans dla Abde na grę od pierwszej minuty.
I tak można winić Xaviego i nie dziwie się ze zawodnicy nie ufają ze wywalczą miejsce w składzie. Bo Ferran jest w formie od ponad 2 miesięcy i dalej nie wyszedł w podstawowym składzie.
Poza tym jak gramy bez skrzydłowego z takimi drużynami jak Cadiz czy Getafe to tak to również jest rola Xaviego. Mimo ze mieliśmy Lamine Ferrana i Ansu w formie to ten potrafił wystawić na 5 pomocników i jednego skrzydłowego z zespołami które grają blisko siebie i murują.
Pozdrawiam, bo to są pomysły Xaviego.
Wiec ja tu nie czuje wielkiej arogancji Abde tylko trzeźwą ocenę sytuacji. Moim zdaniem dobry ruch dla niego.
5
@tbas tylko ze Xavi swoją taktyką by go zamurował.
3
@bartulek98 Araujo? Pedri?
Brzmią jakby nam takie pomysły czasami wychodziły ;). Choć fakt. Nie zawsze
0
@Michau98 żeby realnie ocenić jak to faktycznie wygląda potrzebny jest jeszcze jeden sezon. Bo FFP jest obecnie na spodziewanie niskim poziomie i wynika to z wielu elementów.
Osobiście czekam na wyniki finansowe za sezon 22/23. To tez sporo pokaże czy klub idzie w dobrym kierunku czy jednak jest przejebane ;)
0
@Iniesta997 a Barca jakie ma przychody za sezon 22/23?
0
@Murazor Dzięki! Z tego co widzę to te dane są do sezonu 21/22 a mi zależy właśnie na 22/23. Wtedy będzie można przeanalizować liczby. ;).
Ale dzięki za link super zestawienie