Arczi87
Dołączył/a: listopad 2022
4 obserwujących
10 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@PatrykBarca Przemyśl to co napisałeś. Zastanów się kto pracuje z Cubarsím i Fortem i kto ich buduje na codzień i przez ostatnie naście miesięcy, a potem przeproś jeżeli przełkniesz ego. ;)
5
Jak tak ma wyglądać przygotowanie młodych przez Marqueza to ja chce go na trenera. W końcu ktoś kto mógłby rozwijać tych piłkarzy. Jeśli 16/17 latkowie wchodzą i grają lepiej od starszych kolegów to jedyna zasługa Xaviego jest to że ich wpuścił. To jak grają to sprawka Marqueza.
10
A więc narzekam bo okazało się że jestem Katalończykiem.
No to teraz jestem spokojny. Bo myślałem że chodzi o grę drużyny.
Dzięki Xavi. Jednym wywiadem zwiększył populację Katalończyków o kilkdziesiąt / może nawet setek milionów ludzi. ;)
0
Czy Xavi na przedmeczowej konferencji powie:
No niestety znowu wylosowaliśmy najtrudniejszego rywala.
Moim zdaniem to prawdopodobne ….
6
Na serio doszło do tego że bardziej cieszy mnie oglądanie meczy Real Atletico niż barcy z ogórkami którym powinniśmy wcisnąć 5 bramek albo 3 i eksperymentować z młodymi zawodnikami a nie wpuszczać galowy garnitur na ratowanie wyniku XD
Gratulacje Atletico chociaż Real miał 2 czy 3 poprzeczki. Bellingham jest piękny. Progres widoczny z miesiąca na miesiąc nawet pomimo słabych okresów.
21
Jestem pod ogromnym wrażeniem sposobu oceny sędziego. Ponownie.
RealTV może zazdrościć jakości i klasy. ;)
Pisałem o tym ostatnio ale to na prawdę dobra robota. Bardzo rzetelnie i obiektywnie bez korzyści dla żadnej ze stron. Jedna z bardziej wartościowych ocen w każdym artykule po meczu.
Meczu Nie oceniałem bo oglądałem dopiero od Ok 80 minuty (moje szczęście).
2
@creativeopinion jakieś merytoryczne słowo komentarza na te materiały?
Jak to wyglada okiem kibica Realu i jak to jest odbierane?
15
@Luccas czytam ten komentarz i absolutnie nie rozumiem jakie wnioski z niego płyną. Co ma Girona, Rayo czy Ceta do tego meczu Realu i Atleti?
Wyjaśnisz?
1
@Kazragore No nie.. jestem pierwszy do denerwowanie się na złe zagrania Lewego ale mówić ze ostatnie mecze nie są dobre to ja nie wiem co Cię zadowoli.
Mecze z Betisem i Antwerpią były bardzo bardzo dobre nie tylko pod katem liczb. Czyli ostatnie mecze.
Co do meczu z Celta się nie wypowiem bo włączyłem dopiero od 80 minuty (miałem szczęście :D ) i po 80 lewy wyglądał fenomenalnie ;)
1
Dzięki!
Te statystyki świetnie pokazują jak kluczowy był Raphinia. 2 akcje wypracowane przez niego.
Ogólnie nawet mi się podobał w tym ustawieniu gdzie nie musiał stać przy lini tylko grał bardziej z poziomu pomocnika, a Lamine grał na skrzydle.
Może to tylko wrażenie ale jednak dobrze to wyglądało i linia obrony musiała być rozciągnięta. ;)
0
@Faro nie przesiedział całego roku na ławce. Miał całkiem sporo minut jak na kogoś kto nie wnosił zbyt wiele. Nie oszukujmy się. W tamtym sezonie poza początkiem byl dramatyczny.
Ten presezon byl obiecujący i w Brighton mi się podoba. Gra na podobnej pozycji do Felixa i widac ze się angażuje w grę z piłka i bez piłki.
Szkoda debiutu bez gola . Ale dalej trzymam kciuki
2
To ciekawe ze wypada nam Pedri i Frenkie a dalej skład wyglada następująco: Oriol, Gundogan, Gavi. Czyli całkiem solidnie.
Ale tutaj pojawia się priorytet ogrania 2 rezerwowych zawodników żeby wchodząc z ławki mieli wystarczającą pewność i ogranie.
Może w końcu zobaczymy 6 z La Masii na boisku. Bo zapowiedzi zawsze są szumne a od dawna nikogo nie wpuszczamy poza Busim, Frankiem i teraz Oriolem.
43
Świetne są te zestawienia ciekawostek po każdym meczu. ! Dobra robota i dzięki za rożnego rodzaju kontent.
0
@mateu 4 bramka - Gaviego. po strzale Gundogana piłka trafiła w Lewego a potem wpadła Gaviemu pod nogi i strzelił. XD
Asysta do statystyk. Przypadek
30
Ten faul to barbarzyństwo, ale jeszcze większe barbarzyństwo to ta żółta kartka.
0
@Don Lucas tak jak mówię, szanuje co Raków osiągnął w tym sezonie i nie tylko. Szanuje chyba najbardziej z wszystkich Polskich drużyn (nie mam żadnych preferencji co do jednego polskiego zespołu)
Ale musisz przyznać że wszystkie ostatnie mecze Rakowa to po prostu męczenie buły. Z sukcesem ale jednak.
A co do Aston Villi i ze Atalanta to półka wyżej to niezłe stwierdzenie. Abstrahujac od gry Aston w PL to nawet skład zdecydowanie mocniejszy niż Atalanta.
Co do rezerwowego składu to w meczu z Legią 6-7 zawodnikow wychodzi zazwyczaj w podstawowym składzie w PL a pozostali zawodnicy poza Chambersem grali (jako zmiennicy) we wszystkich ostatnich meczach Premier League.
A wiemy jak Emery podchodzi do pucharów Europejskich i tam nie ma odpuszczania. Co widac po reakcjach i wkurwieniu Emeryego.
Wiec się nie zgodzę. Legia obecnie po prostu przyjemniej dla oka gra w piłkę.
I to najlepiej widac w ostatnich bezpośrednich staraciach Legia - Raków (nie liczę pucharu Polski gdzie grali w 10 i zagrali po „Rakowowemu”)
6
Swoją drogą kto tworzy analizę oceny sędziego? Świetna robota i dużo lepsze rozwiązanie niż po prostu oceny na widzi mi się jak robią na stronie Realu.
Dużo lepiej to jest rozwiązane. Szacun.
3
Nie wspomnę już o próbie strzału z dystansu. Zawsze doceniam jak ktoś tego próbuje (Oriol, Cancelo, Fermin) bo w tamtym roku bez tych zawodników to takich strzałów było jak na lekarstwo (w zasadzie nie było). Wiec każda taka próba dla mnie na plus, bo jednak pokazujesz obronie ze czasami muszą wyjść wyżej.
9
@partymaker pełna zgoda i tez nie zgadzam się z oceną Fermina.
10
Super ;) Po takich meczach ciężko się nie zgodzić. Tez dałem Balde 5.5 bo dalej czegoś brakuje, ale było Ok.
Ale nie rozumiem jak to jest ze Lamine dostał 6 od redakcji (pomijam nasze wielkie sympatie i nadzieje do niego) a Fermin 5.5 i jeszcze komentarz ze nic szczególnego nie pokazał?
Lamine nie wykorzystał ani jednej z 2 fenomenalnych sytuacji. Oczywiście nie będę po nim jechać bo musi się jeszcze dużo nauczyć ;) ale jednak dostał 2 patelnie.
- i teraz uwaga obie świetne sytuacje Lamina zostały wypracowane przez Fermina:
a) Świetne Podanie przyspieszające do Lewego który wyłożył piłkę do Lamine’a
b) świetny pressing Fermina przez który piłka wpadła pod nogi Lamina i miał świetną sytuacje. Swoją drogą w tej drugiej akcji jak już Lamine zaczął dryblować to mógł wystawić Ferminowi na pustaka.
Lamine popełniał błędy mimo ze miał okazje dlatego dla mnie ocena nizej. A Fermin podejmował dobre decyzje i kreował dużo zagrożenia i dzięki niemu dochodziło do tych sytuacji.
W dobrym momencie wchodził w małe gry przyspieszając akcje i zwalniał kiedy trzeba. Bardzo dobry w pressingu (o tym wyżej).
Dla mnie gdyby nie gol Gaviego to Fermin miał większy wpływ na grę i tempo niż Gavi w tym meczu.
Oczywiście wszedł jak było „pozamiatane” i bez presji. Ale jednak zdecydowanie na plus i ciezko mi znieść opis „nie pokazał nic szczególnego”
1
@don'T.R.I.P.e a Legia z Aston? Tez 2/3 poziomy różnicy.
Tam przynajmniej grają w piłkę. Bo mam wrażenie ze raków w Europejskich pucharach + eliminacje tylko za nią biega i przeszkadza.
Nie chce im zbytnio ujmować bo po trupach do celu. Ale z gra w piłkę to ma niewiele wspólnego.
1
Brighton dzisiaj absolutnie bezzębne. Do 80 minuty prawie bez strzałów. Tylko dwa karne dały gole, innych szans na gola praktycznie nie mieli.
AEK świetnie ich zatrzymał i wykorzystał swoje szanse.
Sędzia masakra. Fati mimo wszystko
Moim zdaniem na lekki plus.
0
Kur… mam wrażenie że Felix i Fati znacznie mocniej pracujà w defensywie niż wcześniej. Fati odbiór wślizgiem niczym Gavi w najlepszej postaci. Felix w ostatnich meczach też zapieprza.
0
Fati na ten moment najbardziej ruchliwy bez piłki z wszystkich zawodników Brighton. Ale całe mewy grają na hamulcu.
Fajnie że gra na podobnej pozycji co Joao Felix. Taka 9,5 / 10 z lewej strony ale bliżej środka niż na skrzydle.
Swoją drogą Szymański dobrze sobie radzi w obronie.
0
W Europie nie ma już słabych drużyn.
2
Dokładnie tak jak opisujecie w artykule. Przypomne tylko że rok temu po takiej samej ilości meczów wszyscy (włącznie ze mną) piali o magicznym połączeniu Lewego z Fatim. Mam nadzieje ze nie popełnimy tych samych bledow w tym sezonie i przez kolejne 5-10 meczów udowodnią że ten sezon to faktycznie krok do przodu.
1
@kejdzi oczywiście że tak. To nie jest coś co po prostu jest. To jest coś czego się doświadcza i zdobywa pewność i przekonanie.
Wiec jak masz takiego Bellinghama, Joselu, Brahima, Gulera, Frana czy Kepę to każdy z nich musi tego doświadczyć na własnej skórze żeby cała 11 włącznie z bramkarzem byli pewni ze są wstanie zawsze odwrócić sytuacje.
To jest aż 6 nowych zawodników (5 nie licząc Brahima).
Wiec tak jak najbardziej każdy nowy zawodnik musi się tego nauczyć. Dzięki temu w 85 minucie potrafią podkręcić tempo jakby byli na dragach. Cały zespół.
0
@cyron1 może tak być.
8
Szczerze mówiąc to taki przebieg meczu to najlepsze co na tym etapie sezonu mogło się wydarzyć w Realu.
2 albo 3 razy grasz pod dużą presją że zaraz będzie flop i remis albo porażka. I walisz do końca, a w ostatnich minutach zdobywasz zwycięską bramkę.
To buduje potworną mentalnosc i swiadomosc ze walczysz do końca w każdym meczu.
Dlatego Real będzie dalej faworytem do wygrania LM czy LL i będzie zawsze niebezpieczny nawet jak przegrywają 2:0 czy 3:0
Jestem ciekaw jak Barca poradzi sobie w meczach w których trzeba będzie odrabiać straty / gryźć trawę do końca.
W meczu z Villarealem to nam wyszło i super. Czekam na inne mecze z mocnymi rywalami bo dzisiaj Union grał jak Cadiz czy Getafe (tylko bez brutalności). Z takimi zawsze ciezko wygrać wysoko.
1
@Barcasub rozumiem rozumiem. ;)