BarcuniaParasiempre
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: styczeń 2015
Biała Podlaska
6 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Zaraz zaraz! A kiedy jest Superpuchar? Czasem nie w okolicach 10 sierpnia? Finał Copa America jest 5 lipca więc jakim cudem można nie zdążyć na Superpuchar???
3
Dzisiaj 101 rocznicę urodzin obchodzi Josep Escola. Był on utytułowanym skrzydłowym, którego karierę w Barcie przerwała wojna domowa w Hiszpanii a później problemy zdrowotne. Nazywany był dżentelmenem futbolu, należał do grona pomocników o których śmiało można powiedzieć ,,kompletni''. Pomimo tego że Escola grał w drugiej linii cechował się instynktem strzeleckim godnym napastnika! Średnia jego goli na mecz wynosi 0,88 co zapewnia mu miejsce wśród największych legend Blaugrany. W historii klubu jego zdobycz bramkowa(223 gole) plasuje go na 6 miejscu tuż za Messim,Alcantarą,Samitierem,Cesarem Rodriguezem i Kubalą. Również dziś swoje 79 urodziny obchodzi Olivella. Feliz cumpleanos Ferran! Olivella to jeden z najwybitniejszych piłkarzy hiszpańskich w historii, jeden z wielkich kapitanów Barcy. Ponadto 83 lata kończy też dzisiaj Evaristo o czym już dzisiaj pisałem. O takich legendach Barcy powinien pamiętać każdy cule! Redakcja jak widać ma to w dupie, woli pisać o jakimś gówno wartym Rubenie Andrade.
0
Zapewne nie pobije też rekordu Kubali, który w jednym meczu huknął 7 goli, bodajże ze Sportingiem Gijon, oczywiście był to mecz o punkty nie towarzyski.
0
Kalendarium: 22 czerwca 1933r. urodził się Evaristo de Macedo Filho, niewysoki napastnik rodem z Brazylii. Był on wielką gwiazdą Fc Barcelony, z którą wygrał w tym czasie 5 pucharów. To właśnie gol brazylijczyka przerwał hegemonię Realu Madryt w rozgrywkach Pucharu Europy Mistrzów Krajowych. W 1962 r. Katalończycy przed zaoferowali mu propozycję nadania hiszpańskiego obywatelstwa, lecz odmówił on tego i w wyniku braku porozumienia zdecydował się na odejście do odwiecznego wroga na Estadio Santiago Bernabeu. Jest jedynym piłkarzem reprezentacji Brazylii, który zdobył 5 goli w jednym meczu międzypaństwowym(w Copa America 1957 w meczu Brazylia-Kolumbia)
2
Panie i panowie, śpieszę przypomnieć iż 21 czerwca 1905 roku Fc Barcelona po raz pierwszy zdobyła mistrzostwo Katalonii! Rozgrywki te zainaugurowano w sezonie 1903/04 jako zastępstwo Copa Macaya oraz Copa Barcelona a premierową edycję wygrał Espanyol. Rywalizacja trwała aż do sezonu 1939/40 i została przerwana przez reżim(a jakże by inaczej) generała Franco. Ogółem rozegrano 37 edycji z czego Barca tryumfowała w 22 z nich.
0
O tak! czekamy na spektakularne golazo Leo i świetny mecz Albicelestes. Vamos Argentina!
0
A czy wiecie że.............(?) ostatnie 3 turnieje Copa America na ziemi chilijskiej(1945, 1955 i 1991 r.) wygrywała ekipa Albicelestes! Niechaj takiej serii stanie się zadość! Vamos! Vamos! Argentina, Vamos! Vamos! Vamos! a ganar!
0
Jak dotychczas nie zdarzyło się żeby połowa ekip turnieju grała rezerwami, co najwyżej 2, góra 3 drużyny. Ale popatrz jak Meksyk gra rezerwami-niemal bajkowo.
0
Też bym chciał takiego finału ale Valencia ma za słabą kadre na finał a poza tym musi równoważyć siły na miejsce w La Liga gwarantujące co najmniej grę w eliminacjach Champions League.
0
Jestem ogromnie ciekaw czy na stulecie Copa America w USA TVP również będzie pokazywała ten turniej? bo jeśli nie to będe wkurwiony ponieważ posiadam Tvp Sport i Nsport, no chyba że Nsport wykupi prawa, co też było by ciekawe.
0
Kiedy ten Neymar wyzbędzie się tego boiskowego chamstwa! Tak genialny piłkarz a taki idiota! Całe szczęście że w Barcie nie wywija takich numerów, może dlatego że boi się starszych kumpli, no i dobrze bo strach pomyśleć co on by wyczyniał?
0
Dla mnie prócz trofeów Barcy też liczą się tylko tryumfy Argentiny! Vamos Vamos Argentina! Vamos Vamos a ganar! Czekam na ten puchar od 1993
0
Jak dotychczas w Copa America pan Żewłakow nie komentuje a co nie którzy wyraźnie dawali mi do zrozumienia że tak właśnie będzie! No to zobaczymy dalej bo ja się pytałem skąd taka pewność iż Żewłakow będzie komentował ten turniej?
4
Jeśli dla Luisa Enrique przyszłością klubu jest Vermaalen i Mathieu no to przepraszam ale ręce z ......... opadają! Jeśli Lucho nie zapewni Bartrze w miare regularnej gry to będzie winny zniszczenia jednego z najlepszych stoperów Barcy młodego pokolenia ostatnich lat! Ja osobiście byłbym wściekły gdyby tak się stało!
2
Czy redakcja zamieści jakiś artykuł przy okazji rocznicy urodzin geniusza Barcy XX wieku-Laszlo Kubali?
1
Zgadza sie wypożyczenie było by najlepszym rozwiązaniem ale moim skromnym zdaniem do ekipy hiszpańskiej, chyba najlepiej do Segunda Division?
0
Skoro mamy zakaz transferowy to jakim cudem można podpisywać umowy?
1
Masz racje, byliśmy blisko a powiem nawet więcej! To nam się należał ten finał na Bernabeu ze wzgledu na sędziego, który nas ewidentnie skrzywdził na San Siro!
2
Panie i panowie ,,nadejszła wiekopomna chwila''. A czy prawdziwie wiekopomna to chyba żaden cule w to nie wątpi? To będzie nie zapomniana czarodziejska noc. Kochani cules a czy dożyjemy czasu by tryumfować i wznieść puchar Ligi Mistrzów na Estadio Santiago Bernabeu? Bo przecież tylko tego nam brakuje, nieprawdaż?
0
Bravissimo Pedro! Joker XXI wieku! Dziękujemy za oddanie klubowi i prosimy o kolejne wspaniałe chwile!
0
Taki bezczelny zdrajca!? Kto go wogóle dopuścił ponownie do FCB?
0
Nikt mi nie będzie dyktował co mam robić i co mam pisać zwłaszcza ty! Będe pisał to co uważam za stosowne w odniesieniu do ukochanego klubu i twoja krytyka na to nie wpłynie!
0
W kalendarium należy dodać(bo to ważne) iż był to PIERWSZY! finał Barcy w Pucharze Europy. Ach ta redakcja................
1
Dla Neymara większość sytuacji jest dogodna i drzemie jeszcze w nim troche egoizmu i popisywania się ale każdy ma prawo mieć własne zdanie a ja właśnie takie wyrażam, co nie zmienia faktu iż wysoko cenie sobie umiejętności czysto sportowe Neymara na boisku.
0
W momencie prowadzenia przez nas 2-0, kiedy posłał piłe w kosmos!
0
Słuchajcie mam 2 pytania: Z jakiej paki kibiców Athleticu było zdecydowanie więcej na Camp Nou? przecież to był jedyny finał, nie powinno być sprawiedliwie po połowie? A druga aluzja odnosi się do Nemara: kiedy on w końcu przestanie pajacować na boisku i grać egoistycznie? bo to się może kiedyś źle skończyć dla niego jak i dla Barcy.
1
Jeśli się nie myle to na TVP Sport o 20.00
0
No cóż nie od dziś wiadomo że Cr7 to kawał hama!
0
A dlaczegóż to występując w roli gościa musimy grać w trykotach wyjazdowych? Przecież koszulki Barcy zdecydowanie różnią się od koszulek Athleticu!
0
Jak najbardziej i to na TVP 1!