0

@HighestInTheRoom serio są jaja po 3 zł? 6 czy 10 pak?

1

@mekston tak działa niestety internet w dzisiejszych czasach. Pep Guardiola idealnie to podsumował w jednym zdaniu:
"Dzisiaj jeden gość na Twitterze napisze komentarz, a potem to okazuje się wielkim newsem na świecie, bo to ma się wydarzyć."

10

@Saviola88 To była propozycja tylko jednego z poproszonych o opinie ekspertów (lub zespołu ekspertów). Jakiś Aleksander Pawlicki - wykładowca podyplomowej Szkoły Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego. To on, wspólnie z czterema innymi ekspertami, zaproponował zmiany w nauczaniu historii.
dalej jest:
"Po burzy, jaką wywołały propozycje Ministerstwa Edukacji Narodowej jego szefowa Barbara Nowacka zdeklarowała, że nie podpisze dokumentu, w którym "rzeź wołyńska nie będzie nazywana po imieniu". "

8

@Seledynowy Gdyby nie szczęśliwe zwycięstwa w samych końcówkach spotkań z Ossasuną (2:1), z Celtą (3:2) , RSSS (1:0), Las Palmas (2;1) uratowany remis w końcówce z Granadą (2:2), to byśmy byli chyba nawet poza top5 w lidze...

Widzisz bezsens takich założeń?

2

@Foro "przecież on napisał, że osoby starsze inaczej się regenerują i wolałyby by mieć dzień wolny w niedzielę, a nie w środku tygodnia."

Następny... Ja wysiadam. Bawcie się w tym cyrku sami, to nie dla mnie.

15

@VegetaPolska
"Bo są osoby które tak mają to już jest coś głupszego? "
Zaczynam powiatpiewac w twoją zdolność logicznego myślenia.

Jakie znaczenie ma dzień tygodnia do regeneracji organizmu? To komórki/mięśnie rozpoznają czy jest czwartek, wtorek czy niedziela?
Co za różnica???? Wolne to wolne. Masz 24h wolne we wtorek to masz tak samo wolne 24h w niedzielę. Organizm się "regeneruje" tak samo bez względu na dzień tygodnia człowieku.

18

@VegetaPolska "Ich ciało inaczej się regeneruje i tego typu osoby wolałyby mieć wolne niedzielę a nie dzień w środku tygodnia. "

Dawno nie przeczytałem tutaj nic głupszego...
Ich ciało lepiej się regeneruje w niedzielę niż np w środę...
Ty czytasz w ogóle co piszesz???

1

@KrychaFCB
""Grzegoż Braun ma bardzo duże poparcie społeczne. I tak się składa że to, co zrobił wyraża emocje części ludzi."
W sumie racja, w każdym społeczeństwie znajdują się wariaci.

2

@Chada to co innego, wtedy traktujemy to jak dwa odrębne przejścia (jedno do wyspy i drugie od wyspy do zejścia z jezdni).
Tutaj jakiś specjalista od ruchu drogowego mówił precyzyjnie o jednej jezdni. Czasem są drogi które mają np 3 pasy lub więcej) i brak jest wyspy. Wtedy wg tego eksperta jeśli pieszy wchodzi z jednej strony takiej drogi a my jesteśmy na pasie po drugiej stronie to jeśli nie spowodujemy u pieszego tego że musi się zatrzymać lub zwolnić to nie popełniamy wykroczenia niestąpienia pierwszeństwa (oczywiście zakładając że żadne inne auto na którymś z pasów się nie zatrzymało bo wtedy wykroczenie jest - wyprzedzani/omijanie auta na pasach lub tuż przed nimi).

4

@fc20barca Ja oceniam negatywnie. Po pierwsze zauważyłem, że nadgorliwi kierowcy za bardzo się tego boją i potrafią zahamować gwałtownie przed pasami bo w ostatniej chwili zauważyli pieszego który dochodzi dopiero do przejścia. Chyba nie trzeba pisać że to powoduje zagrożenie w ruchu drogowym.
Dwa to piesi którzy sobie uprawiają dysputy na chodniku przy samym przejściu i bądź tu mądry czy wejdą jednak na jezdnie czy nie. Albo piesi którzy idą wzdłuż krawężnika i w ostatniej chwili jednak decydują sie skorzystać z zebry...
Albo ludzie którzy dochodzą do przejścia stają na krawężniku i pokazują ręką żeby jednak przejechać, no dobra, jadę wtedy, ale zastanawiam się jakby do tego podszedł policjant...

Jeszcze kwestia samego ustąpienia pierwszeństwa. Ostatnio słuchałem gdzieś jakieś audycji, gdzie wydaje mi się mądry gość mówił, że ustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na jezdnie nie znaczy że za każdym razem musimy zatrzymać auto przed pasami. Jeśli droga jest szeroka a pieszy wchodzi na jezdnie np. z lewej strony to przejeżdżając wtedy przez pasy autem (prawym pasem) nie popełniamy wykroczenia nieustąpienia pierwszeństwa bo pierwszeństwo oznacza jedynie, że nie możemy spowodować by pieszy musiał się zatrzymać lub zwolnić swój krok. Jeśli nasz przejazd nie powoduje właśnie takich reakcji u pieszego to nie mamy do czynienia z nieustąpieniem pierwszeństwa. Ludzie ponoć właśnie mylą ustąpienie pierwszeństwa z jakimś bezwzględnym nakazem zatrzymania się przed pasami.
Wydaje się to logiczne, ale nie wiem jak to do końca z przepisami jest.

1

@michal199500hehe chyba chciałeś napisać:
de bruyne, rodriego i haalanda

0

@alianta2 szwagier z narzeczoną też pracują w Niemczech i sobie to bardzo chwalą. Szwagier mechanik, narzeczona w hotelu. Już kilka dobrych lat, standard życia dość dobry.

0

@LaSTeR brawo, zazdroszczę że partnerka zgodziła się na trójkącik.

0

@MesQueUnClub96 ja nic o grubych nie napisałem....

4

@MesQueUnClub96 jaki "sport" taka afera...

0

@FcPortoFan1999 na szczęście nie ma tu takich i nie będą spamować po każdym zagraniu...

1

@BabyGang to tzw. "eksperci z La rambli". Guzik się znają.

1

@BulaKG sędziowie podkreślają że liczy się też skutek. Tutaj był ewidentny. Skutek w postaci ciosu kolanem w szczęke. Marciniak na Varze siedzi i to on zdecydował żeby pokazać głównemu, widząc pewnie kilka powtorek...

1

@kemyt1995 widziałeś powtórkę?, przecież to było niepotrzbne kolano. Niebezpieczne zagranie. Słuszna kartka.

1

@BulaKG a to w piątce można z kolana w szczęke rywala uderzać? Niebezpieczne zagranie, słuszna kartka.

2

@kemyt1995 kolejny raz, nie ma czegoś takiego jak bramkarz nietykalny. To jakiś mit. Słuszna kartka, wypalił kolanem w twarz napastnika. Widział go dobrze, nie mocna powiedzieć że to przypadek.

3

@Matan_Zajcev wszyscy politycy to kłamcy. Niczym się PO nie różni w tej materii od Konfederacji, niczym się w tej materii nie różni też np PiS od Lewicy.

5

@MESSIah16 Raphinie ;)

0

@FcPortoFan1999 nie oglądam na codzien Legii w ekstraklasie ale ten Josue to mi wygląda na takiego Viniciusa ekstraklasy... Oczywiście w tym negatywnym świetle bo nie o umiejętnościach piłkarskich mowa.

1

@Emhyr obywatelstwa polskiego też pewnie nie masz ;)

1

@Barcelonka070 " I my mamy realnie liczyć na ich pomoc w przypadku napaści rosyjskiej?"
Zależy na co liczysz. Pomagają (choć poczatkowo niechętnie) sprzętowo Ukrainie, to myślisz że nam by nie pomagali jakby Rosja zaatakowała ich bezpośredniego sąsiada i tylko my byśmy ich oddzielali od Putina.
Już nawet nie mówiąc o zobowiązaniach związanych z członkostwem w NATO.

0

@MESSIah16 W Szczecinie to samo.

1

@Danny Gaucho o mnie zapomniałeś, nie dostałem żadnego kwiatka a walentynki były wczoraj :(

1

@draxidox jak co roku tego 15 lutego. Normalka, jutro już bedzie śmigać. Dzień, dwa nikogo nie zbawi.

6

@Bocheno1 internet niestety tylko uwypuklił ludzką głupotę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?