@Cochise Rozumiem, ale tak czy tak rosyjski budżet odetchnie, niestety. No chyba, że Iran rzuci ręcznik i to się skończy w tydzień, ale czy serio się na to zanosi? Nie wiem, ale nie wydaje mi się. Do tego jeszcze niektórzy tu przedstawiają naiwne myślenie, że atak wrogów nagle pobudzi ludzi do protestów i obalenia władzy. Nie wiem czy kiedyś się taki przypadek w historii zdarzył. Raczej w obliczu ataku wrogów, społeczeństwo się mobilizuje przy władzy, a nie przeciwko
@Cochise No i zaatakowanie ich podniesie ceny ropy, co jest kwestią absolutnie kluczową dla Rosji. Prognozy przy przeciągającym się konflikcie mówią nawet o 150 dolarach za baryłkę. Putin byłby najszczęśliwszym człowiekiem na świecie Oczywiście pewnie jest to przypadek albo znowu szachy 57D Pomarańczowego.
@PatrychoO Oczywiście, że zestawiam :D Jeśli uważasz, że Chrześcijaństwo jest w czymkolwiek lepsze od Islamu to nie mam słów :D PS Taką argumentacją to możesz wszystko usprawiedliwić chorobą psychiczną. Może terroryści którzy się wysadzają też są chorzy psychicznie
@Fog_W_1899 dobra historia :D ja to już się gubię w tych meandrach waszej religii. Niby daje wolną wolę ludziom ale jednak zsyła Jezusa żeby ogarnął Bliski Wschód ale już nie Europę albo Daleki Wschód albo Afrykę. Hmm
@PatrychoO ostatnio słyszałem o historii babeczki, oczywiście w Stanach, której Bóg kazał utopić dziecko w stawie za domem żeby się mogło połączyć ze swoim ojcem. Także to nie jest cecha islamu, tylko ogólnie religii Upierała się że jest zdrowa psychicznie tylko po prostu doznała objawienia
@Gary Better safe than sorry :D PS ważyłem kiedyś 140... Rozumiem, że psychicznie można się czuć dobrze, po prostu mieć wywalone, ale do cholery nie uwierzę, że ktoś fizycznie się czuje zdrowy.
@Gary Trenuje biegi :D Ja ważę 104kg, mam 185cm i kiepskie zdrowie, nie trenuje biegów, a myślę, że czołgając się bym jej uciekł :D Jak widać powyżej nie piszę tego z pozycji szczuplaska, no ale miejmy jakiś umiar
@LOPEZ16 Tego nie wiem, ale wiem że Tajwan wcale nie jest taki bezbronny. Oczywiście potęga Chin kontynentalnych jest niepodważalna, ale górzystej wyspy, mocno zaludnionej wcale nie atakuje się tak łatwo
@BulaKG Nie poszło by im wcale tak gładko. Oczywiście jeśli chodziło by o zrównanie wyspy z ziemią to skala problemu jest mniejsza, ale nie o to chodzi
@Cryptolis już nie chcę się zagłębiać w tą dyskusję po raz kolejny. Chodzi mi głównie o to że głupota tego argumentu polega na tym, że wyklucza jakąkolwiek dyskusję. Ponieważ płody nie mogą dyskutować więc to oczywiste że częścią dyskusji będą osoby które się już urodziły
@Cryptolis jest tanie, populistyczne a przez to kretyńskie. Ale rozumiem że pasuje wam do narracji więc nie widzicie totalnej głupoty takiej argumentacji
@BonusKiller Większy problem? :D Lewandowski to emeryt z którego Barca wycisnęła końcówkę ostatnich lat dobrej gry. To żaden problem. Ferran to natomiast młody zawodnik z którym można by wiązać jakieś nadzieje. Sytuacja diametralnie inna
@draxidox mam wrażenie że się nie rozumiemy :D ani ja ani @maroon nigdzie nie napisaliśmy że na świecie nie będzie konfliktów, walki o wpływy itd. Chodzi o to że nie będzie pełnoskalowej wojny światowej. To co się teraz dzieje w żaden sposób nie może być nazwane wojną światową. A i również nie zgadzam się z tym że wojny będą zawsze dopóki będą ludzie. Uważam że to skrajnie fatalistyczne myślenie, historia raczej nam pokazuje że nasz gatunek coraz bardziej uczy się że "gorąca wojna" nie jest optymalnym rozwiązaniem
@CLS63AMG atak wrogiego państwa nigdy nie jest powodem do zainicjowania antyrządowych zmian. Poza tym skąd wniosek że większość społeczeństwa chce jakichkolwiek zmian władzy?
@Eklerek nie no wiadomo że w Europie to ogólnie ludzie mają w nosie. Ale jeśli po całym regionie zaczną walić rakietami i dronami to tam nikt o tym nie zapomni. Nie twierdzę że tak będzie, ale może być
@CLS63AMG wszystko fajnie. Tylko jedna sprawa. Jakbyś był w stanie wskazać jeden kraj w którym interwencja wojskowa wrogiego państwa doprowadziła do pokojowej zmiany systemu władzy?
@APTAPT to jest taka typowo europocentryczna narracja. My się nakradliśmy, namordowaliśmy na całym świecie przez setki lat, a jak teraz ktoś urósł do pozycji żeby też to robić (tylko już nowoczesnymi, nie siłowymi metodami) to nie nie, tak nie wolno, tak było można tylko kiedyś
@Kgorecki2500 ale to jest naiwna narracja :D jak firmy amerykańskie i europejskie to robią drenując surowce to jest git, jak chińczycy do tego dokładają wielkie inwestycje infrastrukturalne to jest neokolonializm xD
5
@TR3YWAY Napisałbym, że nie. Jasne zestawienie 2 kobiet + facet teoretycznie jest kuszące, a w praktyce jedyne co by z tego wyniknęło to problemy.
0
@Cochise Rozumiem, ale tak czy tak rosyjski budżet odetchnie, niestety. No chyba, że Iran rzuci ręcznik i to się skończy w tydzień, ale czy serio się na to zanosi? Nie wiem, ale nie wydaje mi się. Do tego jeszcze niektórzy tu przedstawiają naiwne myślenie, że atak wrogów nagle pobudzi ludzi do protestów i obalenia władzy. Nie wiem czy kiedyś się taki przypadek w historii zdarzył. Raczej w obliczu ataku wrogów, społeczeństwo się mobilizuje przy władzy, a nie przeciwko
0
@Cochise No i zaatakowanie ich podniesie ceny ropy, co jest kwestią absolutnie kluczową dla Rosji. Prognozy przy przeciągającym się konflikcie mówią nawet o 150 dolarach za baryłkę. Putin byłby najszczęśliwszym człowiekiem na świecie
Oczywiście pewnie jest to przypadek albo znowu szachy 57D Pomarańczowego.
0
@PatrychoO Oczywiście, że zestawiam :D Jeśli uważasz, że Chrześcijaństwo jest w czymkolwiek lepsze od Islamu to nie mam słów :D
PS Taką argumentacją to możesz wszystko usprawiedliwić chorobą psychiczną. Może terroryści którzy się wysadzają też są chorzy psychicznie
2
@Vegeta88 Białystok to nie ten kierunek kolego, to je Syberia
1
@RoberDzik No tak w zasadzie powinienem napisać "bez odpowiedniej reakcji" :D
3
@RoberDzik wierzyć się nie chce... I to sukinsyństwo pozostanie oczywiście bez reakcji społeczności międzynarodowej
4
@Fog_W_1899 dobra historia :D ja to już się gubię w tych meandrach waszej religii. Niby daje wolną wolę ludziom ale jednak zsyła Jezusa żeby ogarnął Bliski Wschód ale już nie Europę albo Daleki Wschód albo Afrykę. Hmm
2
@PatrychoO ostatnio słyszałem o historii babeczki, oczywiście w Stanach, której Bóg kazał utopić dziecko w stawie za domem żeby się mogło połączyć ze swoim ojcem. Także to nie jest cecha islamu, tylko ogólnie religii
Upierała się że jest zdrowa psychicznie tylko po prostu doznała objawienia
2
@Gary Better safe than sorry :D
PS ważyłem kiedyś 140... Rozumiem, że psychicznie można się czuć dobrze, po prostu mieć wywalone, ale do cholery nie uwierzę, że ktoś fizycznie się czuje zdrowy.
1
@Gary Trenuje biegi :D Ja ważę 104kg, mam 185cm i kiepskie zdrowie, nie trenuje biegów, a myślę, że czołgając się bym jej uciekł :D Jak widać powyżej nie piszę tego z pozycji szczuplaska, no ale miejmy jakiś umiar
3
@LOPEZ16 Tego nie wiem, ale wiem że Tajwan wcale nie jest taki bezbronny. Oczywiście potęga Chin kontynentalnych jest niepodważalna, ale górzystej wyspy, mocno zaludnionej wcale nie atakuje się tak łatwo
4
@BulaKG Nie poszło by im wcale tak gładko. Oczywiście jeśli chodziło by o zrównanie wyspy z ziemią to skala problemu jest mniejsza, ale nie o to chodzi
4
@Rastafarnianin dokładnie. Albo się człowiek spoci albo go przewieje :D
5
@Cryptolis już nie chcę się zagłębiać w tą dyskusję po raz kolejny. Chodzi mi głównie o to że głupota tego argumentu polega na tym, że wyklucza jakąkolwiek dyskusję. Ponieważ płody nie mogą dyskutować więc to oczywiste że częścią dyskusji będą osoby które się już urodziły
7
@Cryptolis jest tanie, populistyczne a przez to kretyńskie. Ale rozumiem że pasuje wam do narracji więc nie widzicie totalnej głupoty takiej argumentacji
5
@Cryptolis nie oddaje, jest debilny.
1
@fcbarcafan19 O fuck xD Wiedziałem, że coś z zimnem i już mi się nie chciało sprawdzać :D Jasne, Snowpiercer :D
0
@Popitek12 Oglądałeś Frostpiercer? Obawiam się, że to by była taka racja kcal jaką tam dostawali w tylnych wagonach :D
5
@BonusKiller Większy problem? :D Lewandowski to emeryt z którego Barca wycisnęła końcówkę ostatnich lat dobrej gry. To żaden problem. Ferran to natomiast młody zawodnik z którym można by wiązać jakieś nadzieje. Sytuacja diametralnie inna
0
@CurryTheGoat30 to są niestety działania na rympał. Rozumiem że potrzebny jest efekt natychmiastowy ale jak widać tak się nie da.
1
@draxidox mam wrażenie że się nie rozumiemy :D ani ja ani @maroon nigdzie nie napisaliśmy że na świecie nie będzie konfliktów, walki o wpływy itd. Chodzi o to że nie będzie pełnoskalowej wojny światowej. To co się teraz dzieje w żaden sposób nie może być nazwane wojną światową.
A i również nie zgadzam się z tym że wojny będą zawsze dopóki będą ludzie. Uważam że to skrajnie fatalistyczne myślenie, historia raczej nam pokazuje że nasz gatunek coraz bardziej uczy się że "gorąca wojna" nie jest optymalnym rozwiązaniem
0
@CLS63AMG atak wrogiego państwa nigdy nie jest powodem do zainicjowania antyrządowych zmian. Poza tym skąd wniosek że większość społeczeństwa chce jakichkolwiek zmian władzy?
0
@Eklerek nie no wiadomo że w Europie to ogólnie ludzie mają w nosie. Ale jeśli po całym regionie zaczną walić rakietami i dronami to tam nikt o tym nie zapomni. Nie twierdzę że tak będzie, ale może być
1
@Eklerek trochę inna skala. To był incydent terrorystyczny
9
@Herato co to za porównanie :D gdzie poziom La Liga i LM do poziomu w Brazylii. Oczywiście że Yamal
0
@mekston no zależnie jak się sytuacja rozwinie tzn jak bardzo Iran będzie chciał się odgryźć. Uważam że sa bardzo zagrożone
0
@CLS63AMG wszystko fajnie. Tylko jedna sprawa. Jakbyś był w stanie wskazać jeden kraj w którym interwencja wojskowa wrogiego państwa doprowadziła do pokojowej zmiany systemu władzy?
0
@APTAPT to jest taka typowo europocentryczna narracja. My się nakradliśmy, namordowaliśmy na całym świecie przez setki lat, a jak teraz ktoś urósł do pozycji żeby też to robić (tylko już nowoczesnymi, nie siłowymi metodami) to nie nie, tak nie wolno, tak było można tylko kiedyś
1
@Kgorecki2500 ale to jest naiwna narracja :D jak firmy amerykańskie i europejskie to robią drenując surowce to jest git, jak chińczycy do tego dokładają wielkie inwestycje infrastrukturalne to jest neokolonializm xD