1

@AFA90 Właśnie to daje mi nadzieję: sukces sprawił, że Leo nie musi a może. Poza tym widać chemię w tej grupie, chęć walki jeden za drugiego, a nade wszystko Scaloni ma pomysł na ten zespół. Argentyna jest poukładana w defensywie i liczy, że czarodziej z ataku wsparty Lautaro i di Marią coś wykreuje. Podobnie jak w Anglii, rzetelność defensywna plus przebłyski indywidualności z przodu. To daje spore nadzieje na MŚ 2022.

1

@Rewolucja123 Na koniec (nie chodzi mi o przekonywanie, tylko o stronę formalną) wrzucę Ci opis z wikipedii, a taki sam jest na oficjalnej stronie Copy:

Copa America 2021 - 47. edycja piłkarskiego Copa América organizowana przez CONMEBOL. Turniej odbywał się w Brazylii między 13 czerwca a 10 lipca.

0

@Rewolucja123 Datę tego meczu będziesz miał sobotnią. Wiesz to trochę tak jakbyś rocznicy wygranej w LM nie świętował od rana, bo mecz był o 21.00 a tak nie robisz, bo liczy się data. Nieprawdaż, panie kolego?

0

@Rewolucja123 Ona formalnie jest już dzisiaj, mecz odbył się w sobotę wieczorem.

3

Arsenal właśnie kupuje Bena White'a za 69M euro z Brighton. Nie wiem czy ten gość to taki wybitny talent, czy Arsenal i jego polityka transferowa to porażka.

8

@Pasiak Przepraszam, myślę - Acuna ze złotym medalem i o mało się nie zesram ze szczęścia. No nie, tak to nie działa

3

@Yosemite Rewelacyjnie się spisał na kapitalnym mundialu. Kiedyś takie występy się doceniało, dziś byłoby: ale zawiódł w finale.

53

Ponieważ w obecnym świecie wiadomość żyje nie dłużej niż 1 dzień, chciałem zaznaczyć, że wygrana Messiego na Copie trzyma mnie mocno, a ja ciągle nie mogę się nacieszyć tym sukcesem Leo. Dla mnie to wydarzenie nie tylko tego roku, ale nawet jedno z kluczowych w czasie ponad 30 lat śledzenia zawodowego futbolu.
No mam radochę.

21

@Criss18Barca Oni patrzą dla czytelników, którzy żyją takimi bzdurami. Czyli dla Ciebie. Płyniesz na tej samej łodzi.

2

@Lola120 Super sprawa, też tak robiłem przez wiele lat w wakacje. Bardzo miło wspominam te czasy, to była świetna odmiana dla miastowego chłopaka.

4

@Kgorecki2500 Ty jesteś normalnie Szpakowskim La Rambli między 19.30 a 20.00. Emocje gwarantowane!

1

@dorszyk22 Podałeś ten ekstremalny przykład i tu pewnie ważne są odrębne przepisy, ale tu chodzi o to, że typowe nawożenie pól przeszkadza mieszczuchom. Jest taki okres w roku, że nad Poznań przywiewa trochę te zapachy. No tak już jest i nie poradzisz, że nawóz to nie dezodorant

2

@Lola120 Sam znam parę rodzin pod Poznaniem i mają, jak to rolnicy, zapierdziel od rana do wieczora, piątek, światek czy niedziela. Zresztą żniwa mają swój nieodparty urok, nie wiem co się z tymi przetrąconymi ludźmi dzieje. Egoizm, brak wiedzy, zrozumienia

2

@JimMorrisonFCB Często tam bywam, a nawet zrobiłem sobie spacer w stronę lotniska koło działek. Ludzie ponoć swego czasu domagali się odszkodowań za hałas, a co się dzieje? Nowi mieszkańcy wznoszą swoje domy coraz bliżej lotniska - nie wiedzą o jego istnieniu? Gdyby nie płot wokół koszar może weszliby z budowami na pas startowy.

41

Kto mieszka/mieszkał na wsi, albo spędzał tam wakacje, wie jak wyglądają żniwa. Wie, że prace polowe idą pełną parą nawet w nocy, a rytm często dyktuje dogodna pogoda.

A oto tytuł z portalu epoznan.pl: "Żniwa przeszkadzają nowym mieszkańcom wsi"

Mieszkańcy mają wzywać policję do rolników, którzy w trakcie żniw pracują także w
nocy.
Jak opisuje portal elka.pl, radny Rady Powiatu Leszczyńskiego z Rydzyny zgłosił interpelację w sprawie interwencji policji związanych z zakłócaniem ciszy nocnej przez rolników pracujących w trakcie żniw. Jak mówił w trakcie zarządu powiatu Tomasz Szulc, nowi mieszkańcy wsi oczekują, że o 22.00 przy domu będzie cisza. Szulc sam jest rolnikiem i nie ukrywa, że zdarza mu się prowadzić prace polowe nawet do północy.

Ale nowi mieszkańcy wsi skarżą się nie tylko na hałas. W przeszłości pisaliśmy na naszym portalu o skargach mieszkańców na NIEPRZYJEMNY ZAPACH dochodzący z pól.

Ja od zawsze komentuję to tak samo: nowobogackim wyprowadzającym się z miasta poprzewracało się w dupach i tyle mam do powiedzenia.

0

@Messiah10 To nie frustraci krytykują, tylko ludzie o innym wyobrażeniu kultury osobistej. Jak wyzywasz od frustratów, to odsuwasz refleksję nad samym sobą.

Pewnie chodzi o te prosiaczki, które all-inclusive utożsamiają z obżarstwem do wyrzygania.
Kiedyś mój kumpel pochwalił się jak w jakieś restauracji, naładował sobie kreatywnie darmowych sałatek pod sam sufit, całą górę, tworząc jakąś sałatkową budowlaną konstrukcję. Ja mu tego nie powiedziałem, ale pomyślałem, że zachował się jak burak. I nie, nie byłem sfrustrowany, tylko kulturalny człowiek nakłada sobie tyle ile potrzebuje, a nie jak wygłodniały wilk, który nie jadł od miesiąca.

0

@patataj Aj tam nie wiem. Raz na jakiś czas pojawi się jakiś artykuł, praktycznie obowiązkowo w wakacje, ale czy to taki powód by tarabanić o tym jak sobie umniejszamy? Chyba przesadzasz. Z tymi Francuzami to zaszalałeś, całe tabuny Francuzów przemierzają Polskę budząc zgorszenie, he he. Niech Ci będzie, a ja i tak mówię, że Polskę przejęły dicopolowe prymitywy i nie widzę nic złego w tych artykułach.

0

@patataj Ale masz jakieś dane z zagranicy świadczące o tym, że w krajach Europy Zachodniej nie krytykuje się pewnych zachowań własnych obywateli, czy tak piszesz z wątroby bez oparcia w faktach?

Bo ja nie muszę czytać Onetu żeby stać na przystanku autobusowym, spojrzeć na trawnik zaśmiecony petami i puszkami i stwierdzić "co za bydło" . I podobnie w górach, nad morzem i w wielu różnych miejscach.

1

@Kettger Ale społeczeństwo kompletnie zdurniało

3

@barcelonaLM Masz rację, że religia jest nieodłączną częścią ludzkości od zarania dziejów. Może nie tyle zawsze religia co wierzenia. Nie zmienia jednak to wymowy tego co koledzy tu podnoszą, że religia to usankcjonowane kłamstwo.

Jeśli powiesz, że zbawi cię Mietek z bloku na przeciwko, to zaczniesz pukać się czoło. I to jest zrozumiała reakcja. Jednak z niezrozumiałych względów grupa ludzi ubzdura sobie, że X cię zbawi a kupią tę opowiastkę tysiące, miliony a w końcu miliardy, z niezrozumiałych względów pukanie się w głowę jest obraźliwe. A przecież to jest ta sama reakcja, na tę samą opowiastkę.

To nie działa tak, że jak o 12 w południe milion ludzi uzna, że jest noc, to dzień staje się nocą. Dzień jest dalej dniem. I tak samo od stwierdzenia, że X cię zbawi nie znaczy, że cię zbawi. Słowo jest tanie.

1

@Cochise Zacznijmy od tego, że prawo powinno być w ogóle egzekwowane. Jeżeli państwo samo uczestniczy w czynnym atakowaniu pewnych mniejszości lub sprzyja tym atakom a z drugiej strony strategicznie przymyka oko na brutalne przestępstwa innej grupy, to na dzień mamy poważny defekt w uczciwym podejściu do obywateli.
Pewnie nie byłoby poruszenia pewnymi tematami gdyby stosować penalne ABC, a oprawcy spotykali się z reakcją ręki sprawiedliwości. Ale tak nie jest.

Sytuacja, którą opisałeś jest wizją idealistyczną, ale oczywistą z punktu widzenia człowieka uczciwego. Niestety, świat jest nieco bardziej skomplikowany i to co niektórym wydaje się oczywiste, dla innych jest niezrozumiałe.

Przecież kilka dni temu w Trybunale, w twarz nieskazitelnemu Bodnarowi, człowiekowi o nieposzlakowanej reputacji i zacięciu społecznym śmiało się troje sędziów, którzy są etycznie i mentalnie na poziomie najzagorzalszych PRL-oskich aparatczyków. I związki z PRL-em mają obfite.

A zatem "powinno" vs "jak jest faktycznie"

2

@marcin62 Natura się nie denerwuje, a od wielu tysiącleci cieszymy się stosunkowo stabilnym klimatem w porównaniu do tego co działo się setki milionów czy miliardy lat temu.
Człowiek destabilizuje klimat swoją aktywnością w pewnym stopniu, ale w skali historii planety nie dzieje się nic czego wcześniej nie było.

1

@AlicjaFCB Pomyśl sobie jak głupie zdanie napisałaś.

Czyli rodzisz się homo znaczy, że myślenie logiczne będzie problematyczne. To zdanie to przykład brawurowej głupoty. Orientacja jako kryterium myślenia logicznego.

Powiedziała gwiazda logiki. Zawsze mam problem z osobami, które błyskotliwością nie grzeszą, a oceniają innych.

0

@JimMorrisonFCB Tak, byłem bardzo za nim po triumfie z Ajaxem. I powiedz mi co byśmy stracili zatrudniając go? Przecież ostatnie 2 sezony i tak są zmarnowane. I nawet sprawdzając papiery Haga i Koemana, Ronald nigdy nie dotarł do 1/2 LM, a nawet jeśli docierał do 1/4 z PSV to było w czasach gdy piłka była inna.

Postawiliśmy na średniaka, a potencjalny talent dalej jest niesprawdzony. Nie mówię, że by wypalił, ale bez przetestowania go, nie dowiemy się

0

@JimMorrisonFCB Może, ale plotek żadnych nie słyszałem. A wydaje mi się, że on potrzebuje do rozwoju lepszego klubu i pewnie nie jeden klub mógłby postawić na obiecującego trenera. W Ajaxie już więcej nie osiągnie

0

Komentarz usunięty

1

To jest ciekawe, że chyba każdy trener, który dochodził do 1/2 LM jest gorącym towarem, który znajduje zatrudnienie w wielkim klubie np. Pochettino, Nagelsmann, Tuchel, a trener ten Hag, który osiągnął tak wiele z niedocenianym Ajaxem nie jest kuszony przez wielkich. Ciekawe ...

0

A gdzie Ty będziesz trenować od 28 lipca do 2 sierpnia?

3

Ale koledzy i koleżanki nie karmimy sami wiecie kogo. Wysłałem 4 zgłoszenia, róbcie to samo.

0

@koksik2700 A gdzie CR7, tyle bramek narąbał, na pewno jakaś była piękna.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?