Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@LS Nie tak łatwo, to nie kwestie prywatne. Nie wiem skąd dominacja perspektywy egoistycznej u niektórych.
Nieszczepieni będą obciążać służbę zdrowia i blokować ją chorym na inne dolegliwości. Nie mówiąc o wolniejszym wychodzeniu z pandemii.
Oczywiście to w założeniach, bo nie wiadomo co będzie za rok i czy te przeciwciała będą skuteczne. Ale ta niechęć by sięgnąć po narzędzia, które mogą pomóc dobija mnie. Skąd ta oporność?
2
@korolocik Jakie Ty masz człowieku skrajne porównania, nijak nie odnoszące się do tematu dyskusji. Naprawdę trzeba dodawać, że priorytetem jest pomaganie wszystkim i uporanie się z problemem i dodatkowo trzeba zaznaczać, że nie chodzi o osiągniecie tego kosztem tysięcy wymordowanych ludzi z premedytacją.
Innymi słowy - czy Ty masz mózg?
5
Boski Krisztianu się przytarabani
0
@R10marquez Uzasadnij, bo na razie Twój wpis nie zawiera treści
2
@Laramblaessa Twojemu intelektowi nikt nie dorówna, jednak widzę w Twoim myśleniu duże dziury. Oczywiście, to, że ponad pół społeczeństwa jest odpowiedzialna (szczepią się pomimo możliwych komplikacji) nie powoduje, że ci nieodpowiedzialni bądź przestraszeni mogą robić co im się podoba.
Nie będzie powrotu do normalności gdy zaczną się znowu zapełniać szpitale na jesień. Spadnie liczba hospitalizacji ale będą nadwerężać służbę zdrowia. Państwo będzie ponosić koszty, a lekarze nie będą mieli możliwości funkcjonować normalnie.
To nie jest tak, że jak się nie boisz, to wszystko ci wolno. Część nie szczepi się z obaw, a Ty nie masz prawa ich narażać, więc jeśli liczby pójdą w górę obostrzenia będą nieuniknione.
Nie boisz się - ok, ale ewentualne skutki finansowe ponosi państwo i inni chorujący. Najwyraźniej Twój egoistyczny punkt widzenia nie dostrzega tego faktu.
1
@maroon Gdybyś chciał uczciwie zrozumieć mój wpis, to wiedziałbyś, że jestem zwolennikiem mądrego podejścia naukowego. A skoro tak, to czy lekarz reprezentujący takie podejście zapyta:
- "Ma pan alergię grożącą szokiem anafilaktycznym?"
- "Tak"
- "To szczepimy"
Bez wyłączeń się nie obędzie, jest to sprawa oczywista. Ale właśnie w Twoim pytaniu jest kwintesencja nie zrozumienia kto i dlaczego ma być szczepiony. Nie ma żadnego lekarza, który z premedytacją chce zaszkodzić pacjentowi, z wyjątkiem tych psychopatów, o których potem czytamy na pierwszej stronie gazet
0
@MarFan Ludzie by przejrzeli na oczy, ale dysponenci polityczni nie mogą pozwalać sobie na taką nieodpowiedzialność. Sam nie cierpię PiS-u, ale zachowali się plus/minus odpowiedzialnie, z wyjątkiem Morawieckiego kłamiącego, że pandemii nie ma.
4
@Kamilos84 Są pewne wymogi wpuszczania do pewnych lokali np. w tenisówkach nie wpuszczamy, więc tak już się dzieje. Przykład Twój jak i wielu użytkowników tutaj jest niedorzeczny, bo nie bierze pod uwagę z jakiego powodu osoby zaszczepione mogą być izolowane.
Pandemia to sytuacja szczególna, a szczepionka to nie powód segregacji, ale narzędzie za pomocą, którego można walczyć z wyjątkową sytuacją
3
@Conqueror Nie mamy segregacji ze względu na rasę, ale odmawianie usług lub dzielenie ze względu na kolor skóry, religię, wyznanie, przekonania polityczne, a w wielu przypadkach na płeć jest segregacją.
Przekonania religijne i polityczne są najczęściej integralną częścią człowieka i często pozostają niezmienne jak kolor skóry.
Zrównywanie wyznań religijnych i ich zmianę z kupnem biletu jest niedorzeczne.
1
@Reiv111 W Polsce nie może, nie wiem dlaczego przywołujecie tak chóralnie przykład, który jest niedopuszczalny. Nie masz prawa odmówić usługi z powodu wiary czy poglądów.
3
@MessiTheBesst Właśnie nie, religia i poglądy polityczne są integralną częścią człowieka, a nie biletem do kina. Powoływanie się na religię i poglądy polityczne jest niedorzeczne.
5
@VamosRakieta Przytaczanie niedorzecznego przykładu nie wnosi nic do dyskusji. Niezrozumiałe jest dla mnie porównanie do wyznań religijnych. Czy w Polsce mamy segregację religijną?
Chcesz porównywać się do krajów z zamordyzmem wyznaniowym? Możesz tak robić, ale sprawiasz, że rozmowa staje się karykaturalna.
28
A propos segregacji:
- gdy rodzisz się czarny lub biały i wprowadzasz zakaz wstępu czarnych lub białych do lokalu - to jest segregacja. Dzielenie ludzi ze względu na niezmienną i nieusuwalną cechę człowieka. Decyzja jest powodowana uprzedzeniem. Osoba dyskryminowana nic NIE MOŻE zrobić by sytuację zmienić.
- gdy jesteś zaszczepiony lub nie, sam dokonujesz wyboru. Stan podstawowy - osoby niezaszczepione nie mają wstępu do rozmaitych placówek. Można to zmienić szczepieniem. KAŻDY może zmienić sytuację. Szczepienia są darmowe i powszechnie dostępne.
Analogicznie: jesteś ubezpieczony - korzystasz z NFZ, nie jesteś - nie korzystasz.
Płacisz za bilet - wchodzisz do kina, nie płacisz, nie wchodzisz.
Rozumując jak antyszczepionkowcy, lub osoby obawiające się szczepień, okazałoby się, że segregacja występuje w wielu aspektach życia, a tak nie jest. Państwo i podmioty prywatne mają prawo narzucać reguły funkcjonowania w społeczeństwie i to robią.
4
@PolskiBarcelonista10 Miami - przywrócenie do szeregu i powrót do rzeczywistej wartości, nie zafałszowanej specyfiką bańki.
Lakers - kontuzja Davisa i tym samym utrata filaru. Gorsza jakość zmienników, tegoroczne zmiany okazały się nieudane. Lebron o rok starszy, chyba ani jednego meczu nie poniósł kolegów na swoich barkach, w stylu z poprzednich lat.
2
@Rust_Cohle Ach to złe nastawienie, potrzebujesz treningu mentalnego. Nie można tak nieoszlifowanym wchodzić w interakcje społeczne.
2
@Encore A mi się ta wypowiedź podobała. Tak bardzo doceniam tę drogę, którą z Middletonem wybrał i jednocześnie jest wyrazicielem opinii wielu kibiców. Nie wiem czy nie większości. GSW w większości byli teamem, który dorzucił 1 gwiazdę, a sami też długo dojrzewali do sukcesu. To raczej do Duranta przylgnęła łatka, że idzie na łatwiznę i jest w tym sporo racji.
3
@MontelQ Już nie bądź taki IQ z ąę i odpowiedz człowiekowi na pytanie jak grzecznie pyta.
1
@Boogmacher I jeszcze pić każą. Co na to pan z avatara? Musi być zbulwersowany?
3
@VenoM Dają najważniejsze, czyli ochronę przed ciężkimi skutkami covidu.
Głównie starsi, a przepraszam reszta może być spisana na straty? Mój "młodszy" 40-letni kolega na 4 miesiące wyleciał z pracy i ma szereg poważnych powikłań, które mu uprzykrzają życie i uniemożliwiają jakąkolwiek aktywność sportową. 8 dni spędził z gorączką ponad 40C. I też wcześniej bagatelizował sobie covid, jak wielu, mówiąc: "głównie starsi". Może i tak, ale to nie oznacza, że losowo nie trafia w młodyszych. Na tym polega zdradliwość wirusa.
Z tego co mówią lekarze, szczepionka jest bez porównania skuteczniejsza od przechodzenia covid-u. Dlaczego? W przypadku infekcji, czasami liczba przeciwciał jest znikoma i nie daje ochrony na przyszłość. Szczepionka metodycznie jest tak skonstruowana, by aktywować przeciwciała w określonej liczbie.
2
@Kurak2000 Ja, nie miałem żadnych objawów, bólu, złego samopoczucia. Może tyle, że szczepiona ręka była przez 1 dzień "cięższa" ale to tyle. Ból ma to do siebie, że mija, przecież ukłucie to nie choroba z perspektywami rozwojowymi
3
@michal26 Piszesz, że są groźniejsze choroby niż covid, a na pytanie które podajesz dżumę. Właśnie szereg odpowiedzi w tym stylu (spłycających a wręcz ośmieszających temat) powoduje, że nie da się traktować Twoich wypowiedzi poważnie. Jak najdalej od ludzi z "Twoją logiką"
6
@VenoM Nie mam telewizora, ale uderza mnie zwrot "robią". Zawsze u osób niedoedukowanych (to Ty czy nie?) pojawiają się mityczni "oni", którzy "nam " i tu dowolna bajka.
Skutkiem szczepienia będzie obniżenie hospitalizacji i groźby poważnych powikłań. Wirus się roznosi - oczywiście masz rację, ale skutki są inne. Osoby niezaszczepione będą narażone na poważniejsze powikłania i stworzą groźbę zakorkowania służby zdrowia. Dlatego dalej będą izolowane. I tak samo sportowcy, izolacja jest dlatego, że szczepienie nie chroni przed zarażeniem (ile to można powtarzać?) tylko zmniejsza skutki. Zawodnik zaszczepiony z covidem nie będzie miał wydolności na poziomie, który umożliwi mu rywalizację.
Oczywiście istnieje groźba, że szczepionka przestanie mieć efekt przy nowych mutacjach wirusa, ale póki co po akcji szczepień w Europie otwiera się stadiony i miejsca publiczne. Ale tymczasem we Francji, nie jest różowo, więc sytuacja jest rozwojowa.
2
@GeneralXavi To co opisujesz nazywam rozważną obawą.
Groźba w Twoim myśleniu polega na tym, że można wywnioskować, że gdyby nie szczepionki, to zakrzepica nie istniałaby.
Czyli zero szczepień = zero zakrzepicy w społeczeństwie.
Jest oczywistym, że statystycznie w ciągu roku na jakaś liczba osób dostanie zakrzepicy. Czytam, że na zakrzepicę w Polsce umiera 45 tys. osób rocznie.
Myślę, że łatwo przypisać szczepionce winę za jej powstanie, mimo, ze bez szczepionki liczba takich osób byłaby pokaźna.
I tak jak uważasz, że niektórzy mogą wypierać, że szczepionki miały skutki uboczne, tak samo inni mogą błędnie przypisywać te skutki.
A sumarycznie szczepienia zawsze będą miały skutek pozytywny, pomimo okazjonalnych powikłań. Jak każdy inny lek.
14
@michal26 Jesteś niestety bajkopisarzem. Lista bzdur:
1) nie podałeś żadnej choroby, która jest gorsza, tzn. ma większe bezpośrednio skutki niż covid
2) z grypą sezonową nie zawsze trzeba leżeć w szpitalu
3) W roku 2017 była większa liczba hospitalizacji - nie było przeciążenia służby zdrowia
4) brak podstawowej wiedzy - choroba mocno zakaźna wymaga izolacji i umieszczenia w jednym wydzielonym miejscu
5) "szopka" - pokazuje podejście emocjonalne co zarzucałeś cochise, a nie faktograficzne
6) co roku na grypę choruje w przedziale 3-4 mln ludzi, 4 miliony to górna granica widełek
7) zawałem serca nie zarazisz nikogo, cukrzycą też, również nowotworem
Jedyne co ma pokrycie z rzeczywistością, to mało wydolna służba zdrowia, pozbawiona reform, ale pod ścianą postawił ją dopiero covid a nie zwykła grypa.
Twoje wpisy są strasznie powierzchowne, typowa mieszanina przekłamań, półprawd i błędnych interpretacji okraszone absurdalnymi porównaniami choroby mocno zakaźnej do innych chorób.
3
@masq To jest możliwe. Tu na stronie jest sporo inteligentnych ludzi, którzy z niezrozumiałych względów nie chcą zwolnienia Koemana. Nie ogarniam jak to jest możliwe.
8
@michal26 Ale kolega nikogo nie zmusza, tylko mówi ku przestrodze.To nie jest "zwykła" grypa, bo skutki dla poszkodowanych są bezdyskusyjnie gorsze. Pomimo izolacji społecznej liczba osób zmarłych i ciężko chorych jest nieporównywalna.
Państwo nie musi zmuszać do szczepienia, ale w trakcie pandemii będzie obowiązywać zasada, taka jak dotychczas, że obowiązują ograniczenia. Szczepienie jest przepustką by te ograniczenia obywatela nie obowiązywały i każdy ma prawo z niego korzystać. Zatem decyzja spoczywa na obywatelu.
Wskaż mi to mnóstwo gorszych chorób, bo chyba uprawiasz właśnie populizm. Wirus atakuje bezpośrednio i jest zagrożeniem tu i teraz, większość innych chorób jest wyleczalna i diagnozowane odpowiednio wcześnie są wyleczalne.
To poproszę o listę "mnóstwa gorszych chorób". Nie przypominam sobie, żeby jakakolwiek choroba postawiła szpitale na krawędzi wydajności. Chyba jesteś nierzetelny.
8
@Esio Dumny z pomyj i dumny z zielonych za pomyje. Niskie to, ale można i tak. Właśnie tacy ludzie jak Ty są alternatywą dla poprawności politycznej. I ciężko będzie mnie przekonać, że to dobra altenatywa
2
No ja tam mieszkam głupia sprawa, w sumie. Za portalem epoznan.pl:
"Autobus MPK jechał pod prąd. Kierująca pomyliła trasę, zostanie skierowana na weryfikację wiedzy i umiejętności"
https://www.facebook.com/PoznanskiTB/videos/955063291717789/?__tn__=-R
17
Dzisiaj obchodzimy 12-tygodnicę klęski z Granadą
1
@clyde jest to niepokojące ponieważ papierek Na Ukrainie się kupuje. Korupcja w tym kraju jest ogromna. I na tej bazie wykluczać Polaków? Niepojęte i nie zaakceptowania. Przecież to nie jest kraj unijny nawet.