Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
58
Media ustaliły, że nic nie ustalono. To ważne ustalenie
1
@Ojciec5tkidzieci Siłą rzeczy, żyjąc w dobie internetu, UE i szerzej absorbując wszystko co niesie ze sobą 3 dekada 21 wieku, chłop dzisiaj a chłop kiedyś to zupełnie inny człowiek. Chociaż pod tą nowoczesnością użytkową często jednak kryją się stare przywary, że użyję tego określenia.
Ale co do lekceważenia tego przypadku ze żniwami , nie do końca się zgodzę. Oczywiście, jest to skrajna postawa, ale postawa obrazująca dość powszechny nurt. Mieszczuch, osiedlający się w okolicy wiejskiej, nie chcący mieć z lokalnymi nic wspólnego. Mogę mówić o doświadczeniu osób spod poznańskich miejscowości i praktycznie zawsze "nowi" mieszkańcy wsi nie chcą wchodzić w interakcje ze "starymi" mieszkańcami.
Obie grupy mieszkają na wsi, ale trudno tu mówić o wspólnocie. Nowi istnieją fizycznie w przestrzeni wiejskiej, ale zachowują się jak ciało obce. Nie mają obie grupy wspólnego mianownika. Nie podoba mi się to, prawdę mówiąc, może to się kiedyś zmieni, ale jeśli w ogóle kiedyś, pewnie zabierze to dużo czasu.
3
@PatrychoO @Geble Brawo, najmądrzejsze komentarze. Nie ma tolerancji dla rajdów na drogach publicznych. Koszty społeczne są GIGANTYCZNE, ale kolegów wyżej, zdaje się, to specjalnie nie interesuje
2
@Ojciec5tkidzieci A kolega miał chyba na myśli ludzi ze wsi, a nie ludzi z miasta, którzy mieszkają na wsi? To jednak zupełnie inna kategoria ludzi, którzy od ludzi ze wsi dystansują się i , o których czytamy artykuły w lokalnej prasie typu "doniósł na policję bo sąsiad młócił zboże po 22".
Nie sądzę, żeby w kategoriach społecznych człowiek mieszkający na wsi = człowiek ze wsi.
4
@Jakchcesz Alicja ma rację. Zgony poszczepienne przewyższają zgony covid-owe. Przecież jakiś czas temu w UE wygraliśmy głosowanie 1:27. Dziewczę, jak zawsze, nie widzi szerszej perspektywy, jakby nie rozumiejąc globalnie bezsprzecznie pozytywnego wpływu szczepień.
Dodam dla informacji, co oczywiście mądra Ala pominęła, że w Szwecji 75% obywateli zostało zaszczepionych 1 dawką śmiercionośnego wywaru, a 47% jest po 2 dawkach. Więc to nie jest tak do końca, że Szwedzi idą swoją drogą. Korzystają ze zdobyczy nauki, do czego ich skłoniło najpewniej przeciążenie publicznej służby zdrowia zimą.
0
@panczo Dzięki za linka. Ja rozumiem postawę Kubiaka jako odpowiedź na zachowania Irańczyków. Oczywiście reaguje bezwzględnie, ale to nie wygląda na nienawiść znikąd, tylko powodowaną konkretnymi prowokacyjnymi zachowaniami rywali. I to wpisałbym w kategorię wzajemne animozje, kto wie, może rozpoczęte nawet przez Irańczyków.
Nijak tego nie mogę zrównać z zachowaniem Klepackiej, której środowiska LGBT nie obrażały. Sama z siebie, Klepacka zaczęła jechać po nich jak po swołoczy i dlatego budzi moja pogardę.
Stąd też ja buntuję się na użycie przez Ciebie słowa "konsekwentny". Nie widzę tu, po zapoznaniu się z materiałem, uprawnionej analogii.
0
@lucas/catalan Odmienne spojrzenie, ok, życzę dużo emocji
0
@panczo Nie mam pojęcia o obrażaniu Irańczyków przez Kubiaka. Poproszę o jakieś linki. Co oczywiście nic nie zmieni bo kibicuję reprezentacji Polski a nie Kubiakowi.
Na drugą część Twojego wpisu mam radę - zamknijmy forum.
Każdy może sobie tu pisać co chce, o ile mieści się w pewnych ramach wyznaczanych przez reguły gry. Nie zamierzam się zastanawiać co kogo dziwi, czy czego ktoś nie rozumie, czy jakie teorie dopisuje do moich wpisów.
1
@Nowy1103 To, że popierała Komorowskiego, nie oznacza w żaden sposób, że była tolerancyjna. Wtedy temat homoseksualizmu nie istniał w przestrzeni publicznej. Jak już wyszedł, to jej poglądy wylazły razem z nią. Użyłem terminu bezrefleksyjny ze względu na brak przemyśleń jak bardzo szkodzi ludziom, których obraża i atakuje. Skutkiem jest społeczne nakręcanie spirali nienawiści. Jeśli to atrybuty osób refleksyjnych, to niech Ci będzie.
3
@Nowy1103 Osób bezrefleksyjnych, jak Klepacka nie idzie załamać. One są bezrefleksyjne, idą jak taran "zaszczycając" innych swoimi poglądami wyrzucanymi z wdziękiem łomu, szczując na nie myślących w jedyny słuszny sposób
5
@Darkfin Wolność słowa ma swoje granice. To nie jest sytuacja albo wszystko albo nic. Właśnie to pomijanie subtelności, spłycanie wszystkich kategorii, widzenie wszystkiego w systemie czarne-białe mnie przeraża.
1
@panczo Twoje rozumienie wyrazu "konsekwentny" jest nietuzinkowe.
3
@AlicjaFCB Kwintesencja Alicji. Czyli pięknie umyłaś ręce. Bycie biernym to jedna z postaw - oczywiście nie dziw się, że u mnie będziesz miała niskie notowania za ciche przyzwalanie na homofobiczne podejście Klepackiej.
Zachowanie LeBrona niedopuszczalne, rzecz jasna. Oczywiście gdybyś czytała uważnie moje wpisy, nie kierując się swoją antylewicową obsesją, to byłoby dla Ciebie jasne.
4
@Kurkmen Ale te prawicowe osoby zachowują się obrzydliwie wobec innych. Ja nie muszę nikogo szufladkować, jeśli ktoś obraża kolorowych jest rasistą. Sam wchodzi do szuflady. Ja stwierdzam fakt, ale szufladę wybiera sam rasista.
Osoba X napieprza w Y jak w bęben. Ja krytykuję X, a Ty masz pretensje, że bronię Y i potępiam X. Jak @AlicjaFCB stajesz po stronie prześladujących i nijak nie mogę pojąć jakim prawem wymagasz szacunku do ludzi gardzących innymi ze względu na rasę, płeć, skłonności seksualne.
3
@Dertinho Ignorowanie Klepackiej, to nie nienawiść. Najzwyczajniej ją bojkotuję
6
@AlicjaFCB Nie mam nic wspólnego z lewicą, ani centrum, nie identyfikuję się politycznie. Jeżeli ktoś identyfikuje się z prawicą i wygłasza poglądy obrażające kogoś ze względu na jego np. homoseksualizm to wtedy jest prawicowy i jest homofobiczny. Co wtedy jest nieprawdziwego w stwierdzeniu "prawicowy homofob"?
Dlaczego tak Ci trudno zrozumieć, że nie toleruję postaw ludzi gardzących innymi za cechy na jakie nie mają wpływu? Ujmowanie się za prześladowanymi to wada? Mam szanować ludzi uprzedzonych, gardzących innymi?
O czym Ty piszesz?
6
@Kurkmen No ale Ty atakujesz bezrozumnie nie tylko ich. Piszesz do mnie "pan alfa i omega" sugerując, że jestem nadętym łebkiem. A to tylko rodzaj urojenia jakie masz w głowie. Żeby nienawidzić innych ludzi, którzy nic ci nie zrobili, też trzeba mieć w głowie pewnego rodzaju paranoję. Współczuję Ci, że zwykłe sprawy budzą u Ciebie takie emocje.
3
@AlicjaFCB Prześledź sobie moją dyskusję z MATt_BarcaFan. Żadnego wymądrzania, żadnego fałszywego kroku. Chłopak błędnie zarzuca mi użycie olimpiady, dostaje definicję ze słownika języka polskiego, pokazującą jego nieznajomość tematu. Jedyną przyzwoitą rzeczą jaką może zrobić to wycofać się z błędu, a co robi? Jeszcze bardzie atakuje i nie przyznaje się do błędu.
Ja czasami do takiej osoby piszę: jesteś ignorantem. Nie dlatego, że mam coś do niej, tylko dlatego, że ta osoba przystępuje do dyskusji bez należytej wiedzy podstawowej. Podobnie bywało, niestety, z Tobą. Mój rozmówca sam się wykłada i obnaża swoją niewiedzę. Przecież nie mogę się z nim zgodzić, bo uznałbym, że eksperci redagujący Słownik Języka Polskiego nie mają pojęcia o tym co piszą.
Nie można pozwalać by ignorancja zalała forum
6
@Kurkmen Nigdy nikomu nie każę myśleć tak jak ja. A to, że na gruncie merytorycznej debaty okazuje się, że ktoś nienawidzi gejów z czystej nienawiści, dużo mówi o tej osobie. Ja to prymitywne, antyludzkie podejście wytykam, a Wy się złościcie. To nie jest mój problem, tylko Wasz. A do obrażania ludzi z powodu orientacji czy rasy prawa nie macie
8
@shinthps Dziękuje uprzejmie, ale jak widzisz kolega wyżej za pomocą definicji z Wikipedii (której na marginesie nie doczytał, bądź nie zrozumiał) jest w stanie podważyć Miodka czy Bralczyka
11
@MaTt_BarcaFan To jest hit. Facet za pomocą Wikipedii podważa Słownik Języka Polskiego. W skali idiotyzmów to jest chyba apogeum. Właśnie o tym pisałem Alicji, ze merytoryczna dyskusja niektórych tu przerasta.
Przecież masz nawet w Wikipedii zdanie: Z czasem słowo "olimpiada" w użyciu powszechnym zaczęło powoli tracić
swoje dawne znaczenie i mieszać się
pojęciowo z "igrzyskami
olimpijskimi".
I jak pokazuje Słownik Języka Polskiego słowo olimpiada zyskało nowe pełnoprawne znaczenie (oznaczające zawody sportowe) przyjęte przez najwybitniejszych językoznawców w naszym kraju.
6
@MaTt_BarcaFan Jesteś tam? Co z tą olimpiadą? Odszczekujesz? A zrozumienie definicji osobistych wycieczek masz na poziomie znajomości definicji olimpiady?
7
@MaTt_BarcaFan Ty na pewno. Śmiem twierdzić, że przekłamujesz nieco rzeczywistość, ponieważ większość ludzi stosuje wersję skrótową.
Okazuje się jednak, że to Ty jesteś niedouczony. Ze słownika języka polskiego:
Olimpiada: «międzynarodowe zawody sportowe organizowane co cztery lata przez różne państwa»
https://sjp.pwn.pl/sjp/olimpiada;2569706.html
I masz tyle klasy żeby uderzyć się w pierś?
11
@AlicjaFCB Reagujesz histerycznie, bo obnażyłem kilka razy Twoje treści jako bezwartościowe. To, że merytoryczna dyskusja Cię przerasta i po podważeniu Twoich treści czujesz się obrażona i gorsza, nie znaczy, że jak kogoś obrażam i czuję się lepszy. Po prostu nie możemy z pewnych względów dyskutować jak równy z równym, a często domeną osób niedouczonych jest skłonność do obrażania się i przewrażliwienia na swoim punkcie. Zacznij czytać książki, rozszerzaj horyzonty i pisać mądre rzeczy, a nie robić z siebie ofiarę.
3
@Zoker @MaTt_BarcaFan Wiadomo o co chodzi, jeszcze nigdy nie powiedziałem inaczej niż "zdobyliśmy x medali na olimpiadzie". Ktoś używa w takim zdaniu pełnej, poprawnej nazwy?
43
Przed Olimpiadą napisałem, że nie będę kibicował homofobicznej Klepackiej, która wyrzuca z siebie jakieś plwociny na część rodaków, a teraz mam sojusznika. I to kogo?
Władysław Kozakiewicz:
Uważam, że jako sportsmenka pani Klepacka jest w porządku, bo sporo potrafi i jest
jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Ale jako człowiek jest na dnie - Kozakiewicz nie gryzie się w język. - Nie można się wyrażać o innych ludziach tak, jak ona to robi. Ona się uważa za lepszego człowieka od innych, zwłaszcza od ludzi o innej orientacji seksualnej. Moim zdaniem ona chce się przypodobać pewnym środowiskom i w imię tego wyrzuca z siebie przeróżne obrzydlistwa, jednocześnie twierdząc, że jest wierząca. Nie, nie, jeżeli ktoś jest wierzący, to nie może się tak zachowywać - przekonuje były lekkoatleta.
Ona z siebie wyrzuca przeróżne obrzydlistwa. Nie umiem jej kibicować
Brawa dla naszego mistrza olimpijskiego!
0
Depay wie czego chce od niego trener, bo Koeman jasno i klarownie przekazuje swoje wiadomości. Stąd zadziwiające jak niektórzy piłkarze mogą nie rozumieć czego trener od nich wymaga.
1
Pewnie odejdzie, ale skoro Koeman nie widzi w Pjaniciu materiału na pomocnika w Barcy to świadczy nie za dobrze o kompetencjach Bośniaka.
2
@Bocheno1 Wytresowałeś mnie z araszem i teraz nie ma rady
7
Trafił do najlepszego możliwego trenera. Świetnie się znają z Koemanem, który dodatkowo świetnie rozwija piłkarzy