0

@SpaceX No tak, jak odbiję od tematu, to może się okazać ten, który prawi morały, sam ma spore braki. Z tym piskorzem, wszystko szczegółowo Ci wyjaśniłem, a Ty zaczynasz się zachowywać jakbyśmy nie odbyli dziś pogawędki.

A na temat chyba niewiele napisałeś. Bo gdzie jest odniesienie do wprowadzania wiernych w błąd przez duchownych i brak odpowiedzialności Kościoła jako instytucji? To była naczelna idea wpisu głównego, oczywiście zawoalowana i wymagająca chwilę pomyślunku. Cisza.

Poza tym zaliczyłeś mnie błędnie do lewej strony.
Zarzuciłeś mi multikonto - takim jesteś rozmówcą. Nie stronisz od pomówień.

0

@SpaceX Czyli nie jesteś aż taki sprawiedliwy jakbyś chciał to widzieć. Tzn. przyganiał kocioł garnkowi?

1

@kaamil1910 Artur? To Ty?

0

@Bocheno1 np. tam do kata

0

@zadafcb Zawsze doceniam tych freaków od niszowych dyscyplin. Wiem, że MLB to największa zaraza do obstawiania. Tam nie ma wyraźnych faworytów chyba?

2

@Rust_Cohle Dzięki, właśnie poniżać za plecami? Wszystko chętnie wezmę na klatę, ale muszę wiedzieć, że ktoś mnie krytykuje
@Darkfin Dzięki za ciepłe słowo

5

Jan Urban po 3 golu Lecha powiedział k***a m*ć. Cieszy korzystanie z bogactwa języka ojczystego

0

@zadafcb No dzieje się wiele. Ale oglądasz te rozgrywki?

0

@7black4 "Potworna, armagedon, idioci, masakra "Cały wpis jest bagatelizowaniem zmarłych i relatywizowaniem zgonów. Te dopiski robią swoje.
Neutralne przedstawienie relatywnie niedużej liczby zgonów, z szacunkiem do zmarłych wygląda inaczej.

Analogicznie mogę pojechać do krajów głodujących gdzie z głodu ludzie umierają i wykazywać, że ich niedola jest przereklamowana statystycznie.

Po prostu jest to dość żenujące, ale zdaje się, że Tobie najwyraźniej tego wyczucia zabrakło, a przyzwoitości nie zamierzam Cię uczyć. Albo to się rozumie albo nie

PS. Nie tyle śmiejesz się co wyśmiewasz

0

@zadafcb To uchyl rąbka. Porównam to sobie do NBA

0

@Roobo No ale chyba nie doczytałeś całego wpisu, napisałem też, że ważna jest struktura skupienia ludności i rzetelna analiza. Zresztą Szwedzi i tak z czasem musieli wycofywać się z taktyki zupełnego luzu - niejako korygując początkowe założenia. Choć mnie ich podejście ciekawiło i przyjmowałem wyjaśnienia ich naczelnego epidemiologa jako wiarygodne, tak na amatorskiego nosa

2

@7black4 No a w Brazylii zmarło średnio więcej osób niż w Polsce, mimo gigantycznej powierzchni przy 200 mln.

Nieważne, ale dla mnie istotne jest co innego. Daj sobie na wstrzymanie z tymi heheszkami, bo niektórzy takie wpisy i naigrywanie się czytają przez łzy.
Akurat śmianie się z "małej" liczby zgonów (a to 75 tys.) w Polsce jest niestosowne.

Przecież jak Ci ktoś w rodzinie umiera, to nie przedstawiasz danych, że zmarła zaledwie 1/38000000 populacji Polski. Faktografia zupełnie wystarczy

28

To bieganie całe - uważam, że to świetna innowacja w Barcy

2

@AxelF Gdybym ja to napisał, to wywlekli by mnie na stos i podpalili. Ale przywaliłeś z grubej rury!

0

@SpaceX A powiedz mi, dlaczego nie widzę Twojego oburzenia gdy użytkownicy wyśmiewają rzekome ofiary covidu, a inni piszą, że te rzekome ofiary faktycznie umierały u nich w rodzinach.
Czy to nie jest niskie i niedopuszczalne? Czy Twoja "wrażliwość" nie jest wybiórcza? Czy umywasz ręce? Bardzo bym się cieszył gdybyś tam im robił wyrzuty moralne, tak jak mi.

0

@tbas Właśnie ten brak empatii mnie poraża.

5

@7black4 A powiedz mi czy wiesz jaką powierzchnię i populację mają Polska i Włochy oraz jak to wygląda w stosunku do Szwecji? Czy kiedykolwiek zastanawiała Cię gęstość zaludnienia i wpływ na rozprzestrzenianie wirusa?

A skoro model szwedzki jest tak skuteczny, to dlaczego zimą wprowadzali ograniczenia, a do szpitali państwowych trzeba było w trybie pilnym sprowadzać ludzi z sektora prywatnego?

I na koniec, skoro mają inny model, dlaczego Szwedzi się szczepią? Szczepienia to nie jest inny model, tylko przyjęty powszechnie.

W całej pandemii nie chodziło o przetrwanie ludzkości, tylko zmniejszenie strat. Czy model szwedzki można uznać za udany? Może tak, ale to musi wynikać ze szczegółowej analizy, bo jest to kraj prawie 1,5 razy większy niż Polska, a ludności mają prawie 4 razy mniej. Więc ważna jest tu struktura skupienia ludności.

Inaczej jest gdy 1 osoba ma covid, a 5 osób mieszka osobno, a zupełnie inne jest zagrożenie gdy ta osoba mieszka z 4 innymi osobami.

A ludzi nie wzruszyła nawet hiszpanka, więc pandemie nie są realnym zagrożeniem dla całej ludzkości. Stąd można uznać, że teza jaką postawiłeś jest efektowna i pod publiczkę, ale i z tych liczb można coś wyciągnąć.

Niezmiernie mnie cieszy, że piętno jakie odcisnął covid jest relatywnie niewielkie. Pamiętajmy jednak o tych, którzy zapłacili lub płacą wysoką cenę

1

Dobry wieczór Julio.

1

Jeszcze tego brakuje, żeby La Liga spadła na 3 miejsce pod względem sportowym

1

@Lopezz80 Jeśli usuną, uszanuję. Co do intelektualisty i kreowania - takie masz odczucia i nic nie poradzę, że są błędne. Jeśli chodzi o prowokacje, wyjaśnij mi dlaczego tak jest, że niektórych wszystko prowokuje, a inni mają wyważone podejście? Z każdym tematem można się zmierzyć merytorycznie.

Ciekawe czy Murakami podzieliłby Twoje zdanie?

1

@MarioVeB! Właśnie zastanawiam się czy Twój autorytet na mnie wpłynie. Jak myślisz?

1

@SpaceX Powiedz mi, czy antyszczepionkowość lub antynaukowość jest prawicowa? A edukacja i szczepionki lewicowe? Nie.
Są neutralne. A, że na krytykę tych zjawisk reagują najczęściej prawicowcy, to użeram się z nimi. Ty z kolei błędnie przypisujesz mi, że ich prowokuję. To oni reagują histerycznie na naturalne sprawy.
To ze mną jest problem czy z nimi? Zobacz jak na ten wpis odpowiedziało 2 użytkowników:

"Ale jakim problemem jest śmierć? Dla nas katolików najważniejsze jest życie
wieczne. Pan Bóg pewnie po prostu chciał już zabrać tego pielgrzyma do siebie i tyle".
"Tylko dla wierzącego śmierć, to tylko brama do lepszego świata"

Można? Można. Czy ktokolwiek odpisał z wierzących, że kler się nie popisał, a Kościół umył ręce. Nikt.
Bić pianę chętnie, ale odpowiedzieć rozumnie, prawie nie ma komu.

Muszę pomyśleć o czymś na lewą nóżkę, ale tam tych rzeczy mnie wzruszających jest niewiele. To dość nudne środowiska, bo wszystko tolerują.

0

@SpaceX " i obrażasz ludzi wierzących gdyż sugerujesz że ich Bóg jest słaby albo nie istnieje"
Tu się zagalopowałeś. Mówiłem, że na siłę chcesz mi udowodnić coś co nie istnieje. Przeczytaj wpis wyjściowy i zastanów się na spokojnie o czym on jest.

0

@SpaceX Dajesz niesymetryczne przykłady i wymagasz takiego samego traktowania. Ja widzę Twoje chciejstwo w udowodnieniu, jak to strasznie zgnębiłem kościół.
Kłamliwe wypowiedzi księży nie były zasadniczo korygowane oficjalnym stanowiskiem episkopatu. Chyba gdzieś tam strasznie późno coś z siebie wydusili. I ta postawa była nieodpowiedzialna, bo narażała ludzi na konsekwencje zdrowotne, a nawet śmierć.

Kwestia pana z wibratorem na platformie jest pewnie regulowana prawnie. Zakładam, że za maskę czy kaganiec skórzany nie idzie się do więzienia. Do mnie masz o to pretensje? To jest kwestia pruderyjności. Może Tobie bliżej do wstydliwej Magdaleny, a ja jestem bardziej bezpruderyjny i mi to nie wadzi.
Jako dzieciak widziałem czasem kawałek cycka w TV w filmie, który był dla dorosłych. I mnie to nie skrzywdziło. Dzieciaki takich rzeczy nie rozumieją.

I uwaga, uwaga. Nigdy w życiu nie poszedłbym na taką paradę. Mnie ta stylistyka odrzuca. Jest okropna i basta. Co nie przeszkadza mi walczyć o szacunek dla ludzi odmiennych orientacji.

1

@koksik2700 @JANEK777 I to są piękne odpowiedzi. Zawsze muszę przebrnąć przez bezmyślne, zmasowane ataki fanatyków, żeby doczekać takich dwóch merytorycznych i zgodnych z nauczaniem Kościoła opinii. Świetnie to ujęliście

2

@SpaceX Ładnie to określiłeś z tym znoszeniem na lewo. To może skoro jestem za procesjami Bożego Ciała w miejscach publicznych, to znosi mnie na prawo? Tę lewicowość mi przypisują, ale ja jestem za szacunkiem dla drugiego człowieka. Ostatnio dowiaduję się, że szacunek do innych jest lewicowy. To fatalne myślenie, szacunek jest uniwersalny.
Liderzy jakich ugrupowań? LGBT to nie jest instytucja jak Kościół, która odpowiada za panów z platformy na paradzie. Jedynie jako organizator imprezy ale to co robią panowie na paradzie jest zgodne z tym co lubią i robią ci "liderzy". Tam nie ma niespójności. Poza tym tam nie ma wyznawców. Gejem czy lesbijką nie zostaje się wskutek długotrwałej indoktrynacji, jak to jest w kościele.

0

@Odcinkowy No wreszcie mogę się zgodzić. Dołączam do podziękowań

4

@SpaceX To nie jest moja strona. Ja jestem pośrodku.

Czy ci panowie chodzą po osiedlach, dzielnicach mieszkaniowych, przemierzają Polskę? Nie widuję ich w życiu codziennym. Ta mikroskopijna obecność w życiu publicznym mi nie przeszkadza, ale to kompletnie nie moja bajka.
Na tym polega bycie w środku - idzie procesja w Boże Ciało, niech idzie. Idzie parada z przebierańcami, niech idzie. Jest kolorowo. I jest różnorodnie.

1

@Cochise A na marginesie skończyłem czytać pierwszy tom"1Q84" Haruki Murakami. Dość długo rozkręcała się akcja, ale ostatecznie klimat książki mnie wciągnął. Obecnie jestem na początku 2 części trylogii.
Czytasz coś teraz, czy zajmujesz się "Dark"?

2

@SpaceX Muszą być dwie nóżki. Nie można oddać pola dominującej większości o skłonnościach do nietolerancji. Niech sami zobaczą jak to jest być atakowanym. Zresztą można odpowiedzieć merytorycznie, a można się zagrzać, co tym nietolerancyjnym notorycznie się zdarza. Niezmordowani w odbieraniu praw innym, przewrażliwieni na swoim punkcie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?