3

@kremowka2137 Też to czytałem. Zbyszek to psychopata. Ściga kogo popadnie, jest mściwy. A co ten psychopata wyczynia z lekarzami, którzy nie uratowali jego ojca?

0

@Colon Mnie w ogóle rozwala to jakim my jesteśmy epizodem w skali Wszechświata, a taką rangę sobie przypisujemy. My, ludzie nie mamy praktycznie wpływu na nic. Ot, taki pyłeczek

1

@Pawel13sz @Lopezz80 Sorry, źle to ująłem, nie film, tylko filmik, a ciekawie podsumowujący Ziemię graficznie. To 5 minutowe streszczenie losów naszej planety


13

Widziałem ciekawy film na YT o historii naszej planety. Parę faktów:

4,5 mld lat temu - średnia temperatura Ziemi 4000°C
4,2 mld lat temu - pierwszy ocean, średnia temperatura spada do 160°C
3,8 mld lat temu - pierwsze życie, ostatni wspólny przodek, świat DNA, 41°C
3,5 mld lat temu - pojawiają się min prokarionty i bakterie, 30°C
3,2 mld lat temu - formowanie kontynentu, fotosynteza, 24°C
2,9 mld lat temu - pierwsze zlodowacenie, 11°C
2,5 mld lat temu - pojawienie się tlenu atmosferycznego, 16ׄ°C
2,4 mld lat temu - wielki epizod oksydacyjny (utlenianie) i masowe wymieranie, 15°C
2,35 mld lat temu - epoka lodowcowa, podniesiony tlen, obniżone CO2, -24°C
1,1 mld - wielokomórkowe organizmy, fungi, algi, 12°C
700 mln - Ziemia pokryta lodem i śniegiem, masowe wymieranie, -46°C
600 mln - pierwsze zwierzęta, pojawiają się ogony i głowy, 16°C
541 mln - masowe wymieranie, nieznana przyczyna, 17°C
485 mln - kolejne masowe wymieranie, nieznana przyczyna, 29°C
470 mln - pierwsze rafy i rośliny, 18°c
444 mln - kolejne zlodowacenie, masowe wymieranie, 12°C
430 mln - kręgowce, 22°C
400 mln - era ryb, 28°C
360 mln - efekt cieplarniany, wzrost CO2, masowe wymieranie, 16°C
300 mln - powstają złoża węgla, era lasów, zasobny tlen, 13°C
260 mln - superkontynent, pangea, 13°C
252 mln - wielkie wymieranie, wzrost CO2, zapaść tlenowa, 26°C
220 mln - era gadów, ichtiozaurów, pterozaurów, pierwsze ssaki, 21°C
201 mln - wielkie wymieranie, podniesione CO2, efekt cieplarniany 19°C
145 mln - rozpad pangei na kontynenty, tyranozaury, pierwsze ptaki, 17°C (era jurajska)
105 mln - gigantyzm, tytanozaury, 22°C
66 mln - uderzenie asteroidy i masowe wymieranie, efekt cieplarniany, 26°C
5 mln - era ssaków, pojawienie naczelnych i hominidów (człowiekowate), 14°C
Obecnie - antropocen i homo sapiens, technologia, ewolucja kulturalna 16°C

A co będzie dalej, jak myślicie? Lekko nie bywało, a masowe wymieranie, to tak czy siak wydaje się kwestia czasu, z naszym wpływem czy bez. Wydaje nam się, że jesteśmy tacy ważni, a my dopiero co się pojawiliśmy. Okropnie nadęty z nas gatunek.

1

@Roobo jeden z nielicznych głosów rozsądku

0

@masa11 To jest sport

2

@JimMorrisonFCB No ba, jak się uczyć zabawy to od najlepszych!

3

No to teraz Thai-break, czyli przerwa z Tajką

2

Kurek - silny, skoczny, płodny

1

Ale się denerwuję. Emocje nakręcone maksymalnie.

1

@Lola120 Biegnij Lola, biegnij

1

@DanielOOL A gdzie wyjechał?

0

Przyznam się. Dzisiaj w nocy siatkę namagnesowałem. Ale, że aż tak zadziała?

2

Znowu dziś piszę, że nie mogę. Ale przy takich konkretnych gabarytach, te dziewczyny od rzutu młotem mają niewiarygodną dynamikę przy wykręcaniu obrotów.

9

Anita rzuciła świetnie, tylko siatkę fatalnie ustawili.

0

Bardzo mnie cieszą efektowne prezentacje, które eksponują finalistów danej konkurencji. W końcu latami pracują w pocie czoła by dożyć tego momentu. To na pewno pozwala im się poczuć wyjątkowo.

1

@Bocheno1 Muszę czasami zwolnić bo będę brzmiał bałwochwalczo

17

Przyjemnie się słucha siostry Tadka. Czysta spontaniczna radość

6

@kaamil1910 Ale liczy się nie ile, tylko jak. On jest nieustannie w ruchu, ale jego styl nie jest oparty o interwały i gwałtowne sprinty. Mądrze chłopak biega, świetnie grę czyta

2

Cała nadzieja w jego ekonomicznym sposobie poruszania się, ale żeby to nie odbiło się za kilka sezonów na zdrowiu chłopaka.

6

Na razie jest materiał ofensywny na granie, jeszcze trzeba mieć pomysł by to zagospodarować. Zresztą pamiętajmy, że bitwy wygrywa się ofensywą a wojny defensywą.

0

@Katalonbar Oby to nie był najefektowniejszy moment Liska na olimpiadzie

1

@Colon Ale rodzyneczka wyciągnąłeś

2

@tbas A coś podpalili? Nie słyszałem.

2

@lucas/catalan Piękne scenariusze snujesz. Jak umiarkowani ludzie, jakimi są antyszczepionkowcy mogliby coś takiego zrobić? Przecież to wyedukowani naukowcy odnoszący sukcesy w laboratoriach całego świata.

Antyszczepionkowcy chyba mają taki taki tok rozumowania jak Ty z Niedzielskim. Pokrętny

3

@Zoker Jakby Alicja była uczulona na głupotę, to groziłoby jej samobójstwo.

Naprawdę wziąłeś tę propozycje filmową tak poważnie? Czy nie jesteś w stanie oddzielić fikcji od życia. Ja pierdzielę, co za syndrom oblężonej twierdzy.

2

@Don-Corleone Z Messim to jak z Jordanem w latach 90-tych, podziwiasz innych mówisz, że świetni, a a tle wszyscy pamiętają, że jest nadzawodnik. O nim nie trzeba wspominać bo to zbyt oczywiste.

Gdyby nie było Leo, przewaga statystyczna CR7 nad resztą zawodników byłaby niespotykana w skali futbolu. Takie rzeczy praktycznie się nie zdarzały.

A potem człowiek zerka na whoscored i CR7 przez 9 sezonów w La Liga ani razu nie wyprzedził Leo w rankingach. Nadzawodnik CR7 nawet raz nie był w stanie uzyskać średniej noty ponad Leo. Cristiano w życiowej formie. Niewiarygodne.

O udziale w akcjach bramkowych nie wspominam, bo tu naukowcy wyliczyli, że Messi zmiażdżył CR7 i całą resztę. To jest deklasacja. Nokaut z urwaną głową.
Łap linka Donie.

https://www.sport.pl/pilka/7,64946,26028779,cristiano-ronaldo-czy-messi-naukowcy-ustalili-kto-jest-lepszy.html

7

@AlicjaFCB Alicja, już mogłabyś zluzować majty ten jeden raz. Brzmisz jakbyś wcisnęła tyłek XL w majty S. Trochę luzu ci nie zaszkodzi.

1

@Zoker Ja podrzucam scenariusz polskiemu Hollywood z przymrużeniem oka, osadźmy go w naszych realiach. Amerykanie nie mają tego typu dylematów. Nie wiem co Cię tu gryzie?

5

To mógłby być scenariusz filmu. Przyszłość zdominowana przez sanitarystów.

Przyszedł mi do głowy pomysł snajperów szczepionkowych. Gdyby wypuścić taki pluton, który niechętnych do szczepień (i tym samym zagrażających przetrwaniu państwa np. polskiego) "szczepiłby" na odległość. Niechętni szczepieniom walczący o przetrwanie w dystopijnym świecie.

Moim zdaniem jest tu potencjał na filmowy hit.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?