Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
I co? Tyle było pomyj na @Chakalaka, że zaśmieca stronę polityką. Chakalaki nie ma a polityczny śmietnik trwa tutaj w najlepsze. Czyli z tego wynika, że prosty lud potrzebował wymyślić sobie kogoś do wysłania pod publiczną gilotynę.
To czy tematy polityczne są tu intensywnie omawiane czy nie, nie koniecznie zależy od konkretnego użytkownika.
0
@Coutinho007 Przyganiał kocioł garnkowi, takie tutaj niestworzone brednie niektórzy wypisują, że ręce opadają. Nie ręce, wszystko opada.
66
Ja zawsze doceniam zawodnika, który zamiast iść na łatwiznę i dołączyć do mistrzowskiego zespołu, wybiera tych z drugiej pozycji i chce odzyskać mistrzostwo.
0
@don'T.R.I.P.e Jakby było pięknie gdyby nie było potrzeby tych dyskusji prowadzić. Koeman zrobi postęp jako trener, a de Jong nie będzie popełniać błędów.
0
@Granto Defensywa zawsze musi być fundamentem. Liczę na świetną grę z Araujo, a przecież jest do towarzystwa Garcia czyli nowa karta. Pytanie czy Dest to dalej będzie kurczak bez głowy, czy może Emerson okaże się lepszy. Trochę przybyło tego nowego materiału do zagospodarowania.
Wydawałoby się, że w defensywie nie trzeba mieć graczy błyskotliwych, tylko rzetelnych i wystarczy ich zgrać. W Barcy jakoś się to nie udaje i czasami ta formacja wygląda jak ciało obce. Nie wiem czy to jest kwestia aż tak słabych indywidualności czy błąd systemowy w planie taktycznym całego zespołu.
5
W tym sezonie Tuchela czeka o wiele cięższe zadanie niż w poprzednim. Czym innym jest wejść do klubu po słabym trenerze, zmobilizować zawodników i zagrać entuzjastycznie pół sezonu, a czym innym rzeźbić cały sezon, gdy rywale mają już twój zespół na radarze.
Ciekawi mnie czy Chelsea utrzyma intensywność w grze i będzie kontynuować marsz z zeszłego sezonu, niejako odtwarzając Liverpool czy City z ich wielkich sezonów, czy jednak to był jednorazowy wyskok.
2
Tak myślę o faworytach najbliższej LM i PSG wydaje się być faworytem, ale od bycia faworytem do realizacji zamierzeń bardzo daleka droga.
Przecież w Monachium i klubach angielskich też mają swoje ambicje i nikt się przez Francuzami nie położy. Trzeba pamiętać o zdarzeniach losowych, kontuzjach, obniżce formy, niespodziewanej czerwonej kartce w meczu, atmosferze w zespole itp. itd.
Nie ma czegoś takiego jak 100% faworyt. Barca w sezonach 2015/16, 2016/17 miała dream team, ale w LM nie dojechała.
0
@Bogan Nie wiem na jakiej pozycji grał kiedyś, ale wydaje mi się, że Fati to gracz na tyle inteligentny, że nie jest konieczne przykuwanie go do jednej pozycji. CR7 też szalał na lewym skrzydle, a kończy jako egzekutor. Fati jako gracz wielkiego formatu też może się rozwijać w różnych sektorach boiska.
0
@Colon Jeden okazał się zbawcą, zobaczymy czy drugi zrobi to samo.
2
@kaamil1910 Fati już grywał sporadycznie jako środkowy napastnik. To luźne zestawienia, przecież paru graczy jest uniwersalnych wręcz nie przywiązuj się tak to tego co przedstawiłem. Przecież Depay z Fatim mogą rotować w czasie meczu, podobnie Demir to maszyna wielofunkcyjna.
9
Mnie ofensywa Barcy ekscytuje: obecnie mimo obecności ciemnonogiego Duńczyka (w końcu półfinalisty EURO) i Demira, który musi przejść chrzest bojowy, wygląda to mocno, to przy optymistycznym założeniu, że Demir wypali.
Memphis - Braithwaite - Griezman
Busquets -de Jong - Demir
Po ewentualnych powrotach ofensywa to obietnica udanego jutra (Aguero to dla mnie miś z Krupówek, więc go nie uwzględniam) :
Memphis - Fati - Griezmann (Demir)
Pedri (Gavi) - Busquets (Nico) - de Jong
To 2 zestawienie na papierze wygląda wręcz niezwykle.
Po przerwie reprezentacyjnej nie pozostaje nic tylko kuć to młode żelazo. Połączenie doświadczenia z entuzjazmem, talentem i energią młodych może okazać się potencjalnie mieszanką wybuchową. Moim zdaniem proporcje kiedy to 2 z 6 ofensywnych zawodników jest juniorami, to świetna mieszanka. Pedri pokazał, że patrzenie w metrykę to zabawa pozbawiona sensu. A Demir ma zasoby by dołączyć do Pedriego, jako koło zamachowe ofensywy Barcy.
Nie ma co być hurraoptymistami ale uważam, że umiarkowany optymizm jest jak najbardziej na miejscu. Nie może żałoba po Messim przesłaniać faktu, że ten zespół ma papiery żeby rywalizować.
1
@dariooo A być może jednak u Ciebie, jak się głębiej zastanowisz nad kontekstem tego zdania
1
"Być może Memphis, Ansu czy Griezmann wyróżniają się pod względem potencjalnym strzelców, lecz wydaje się niemożliwe, aby zbliżyli się do statystyk Messiego i Cristiano Ronaldo."
Kiedy u nas grał Ronaldo? Musiałem się mocno zdrzemnąć.
18
Spać już płaczki po Messim. Przez Was podniesie się zaraz poziom oceanów.
4
Jeśli Legia przegra, Czesio Misio powie, że Ekstraklasa przełożyła im spotkanie ligowe i wypadli z rytmu meczowego.
30
Ten Semedo to jest jednak beznadziejny zawodnik. Właśnie walnął samobója. Ja wiem, że gra w Olympiakosie i to nie zupełnie ten sam, który grał w Barcy, ale niesmak pozostaje.
2
Było, minęło. Nawet Jordan zmienił klub na starość. I też przeniósł się do stolicy. Skupmy się na naszych grajkach, za 5 dni pierwszy mecz Barcy. Trochę bez sensu zajmować się milionerami, gdy przy naszym zapiecku bida.
0
@zloty07 To chyba jest wpis Twojego życia, co? Ale napisałeś, zatrzęsła się ziemia
5
@JurnyGerwazy Pomnik to Messi ma u mnie już wybudowany od dawna, ale dzień Messiego w PSG, to nie jest sprawa kibica Barcy.
Teraz kwalifikuje się do artykułów: "Co słychać u byłych..."
Te newsy o każdym kroku Leo w Paryżu denerwują mnie. Szczególnie na tej stronie.
0
@avexavi Paryski smog jest lepszy
29
Dobry wieczór Julko. Ale dlaczego opisujesz dzień piłkarza z nie naszej drużyny?
4
Mija nieco ponad 10 lat od pojawienia się szejków w PSG. Jeśli teraz im się nie uda, po tak kapitalnym okienku, przy takim nagromadzeniu gwiazd i doświadczenia, z tak klasowym trenerem, to ja już nie wiem kiedy im się uda wygrać LM.
0
@Avser Ale patrząc na kilka poleceń mojego absurdalnego wpisu, parę osób z tym się zgadza. Zabawne persony
0
@amanter Teraz możemy być bezstronni
5
Teraz jak już Messi opuścił nasz klub, przyznajmy uczciwie i obiektywnie, że to jednak Ronaldo jest GOAT-em. Ten mental i wygrywanie w pojedynkę, przecież wszyscy to wiemy.
1
Przy pełnym profesjonalizmie Leo Messiego i relatywnie wysokiej formie jaką potrafi mieć nawet po wakacyjnej przerwie, wyobrażam sobie, że występ w sobotnim meczu ligowym nie musi być wykluczony.
Chyba, że będzie jak z polskimi piłkarzami czyli najpierw zdziwi się ciężkimi treningami, a potem będzie potrzebował całej rundy jesiennej na aklimatyzację, he he.
30
W Barcelonie ktoś się znajdzie, ale w PSG sie pobijo o te fragmenty
6
Ale wspaniała historia z Messim. Odrzucony, niechciany w Barcelonie, z groźbą wylądowania w jakimś cypryjskim klubie, przygarnięty przez Francuzów, naród wysokiej kultury, który nauki jedzenia widelcem pobierał od Polaków kilka wieków temu. Messi uratowany. A i kuroniówka nie taka zła. Co za piękna puenta.
0
@mekston Oszczędzali w PKO i się opłacało
51
Mi najbardziej w tym wszystkim jest żal trenera Strasbourga - facet nie wie czy ustawiać taktykę pod PSG z Messim czy bez.