Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@tomek8756 Absolutnie. Ewidentne "11"
2
Z tego sędzia się nie wybroni. Wg Niemców "zwei mal nicht richtig" czyli błędy sędziego. Sędzia utopił szanse Gladbach
1
Nie spodziewałem się, że Bayern tak szybko naprostuje grę w tym meczu. Gladbach miało swoje szanse na gole, a Bawarczycy byli mocno zardzewiali i dość nieporadni. Jednak seria świetnych akcji zaowocowała czystymi sytuacjami strzeleckimi. Nie spodziewałem się tak zazębiających się akcji Bayernu już tak szybko w sezonie..
Pochwaliłbym Nagelsmanna za wystawienie Stanisicia, ale to chyba ruch wymuszony kontuzjami. Więc się wstrzymam.
0
Ja nie wiem jakim cudem Sane wykręcał w 2 wybranych sezonach w Man City staty na poziomie 10g/10a i 10g/15a. Do tego w jednym sezonie LM 4g/4a.
Ten piłkarz jest tak irytujący w Bayernie od przybycia. W silnym zespole w znacznie słabszej lidze gra długimi fragmentami mocno nieporadnie. Jego przebojowość i efektywność są już tylko wspomnieniem. Miało być wzmocnienie, a jest wątpliwa jakość i znaki zapytania
1
@icon3520 Może powinieneś przystać do głuszców?
0
@michal26 Wolniej. Albo pewnie znacznie wolniej. Ale ja wolałbym się opierać o wiarygodne przewidywania/symulacje w oparciu o twarde dane. Nie lubię snuć, być może nieuprawnionych wizji.
Ale jednego nie zapomnę nigdy przed 2004 rokiem: przyrost kilometrów autostrad w Polsce. Przed unijnymi funduszami wspartymi polskimi pieniędzmi, dreptaliśmy w miejscu. Pamiętam te mapki wstydu w TVP i innych stacjach TV. A potem rozwój infrastrukturalny zaczął być oszałamiający. Pewnie spedycja niezwykle skorzystała z rozwijającej się infrastruktury drogowej.
Na pewno wiele miast i miasteczek, czy wsi jest obecnie nie do poznania. Bez Unii Polska też się zmieniała, bez dwóch zdań, sam około 2004 roku nie poznawałem niektórych miejsc w Poznaniu. Tak się zmieniły. Ale potem efekt został wzmocniony.
Nie wiem czy inną zaletą Unii nie jest przeskoczenie pewnego poziomu mentalnego, choć ostatnio sam przecież ględzę, że połowa Polaków ma gen azjatycki. Więc być może tu przestrzeliłem z wpływem Europejczyków na nasz swojski sposób myślenia.
0
@michal26 To jest kwestia na co się zgadzamy. Na tym polega kompromis, że czasem będziemy zadowoleni a czasami nie. Mnie Unia raziłaby mnie gdyby skala niedorzecznych przepisów, uregulowań byłaby nie do przyjęcia. A póki co tego nie widzę. I większość Polaków również.
Jest pewien zestaw stwierdzeń, po których mniej więcej już wiem jak się pozycjonujesz w światopoglądzie.
Oczywiście, nie będę Ci wiercił w głowie, ale weźmy tę niepodległość.
Mówisz, że sprzedaliśmy niepodległość. Ale bez wejścia kapitału zachodniego rozmach z jakim ruszyliśmy nie byłby możliwy. Są tacy ludzie, którzy twierdzą, że majątek postkomunistyczny był ogromny, ale raczej nie wiedzą o czym mówią.
Nie dość, że był nędzny, to przestarzały. Fabryki bez myśli technologicznej, niezdolne do rywalizacji na wolnym rynku.
A powiedz mi kto jest niepodległy w dzisiejszym świecie? To świat powiązań i wzajemnych zależności. Dlatego zgadzam się, że "mamy tam jakąś tam niepodległość".
To pięknie ująłeś. Ona jest jakaś tam. Zgoda. Globalizacja wypaczyła pewne pojęcia, nie wrócą już one w dawnej formie.
A czy Polska się Tobie nie podoba obecnie? Dla mnie pomijając tych pisiaków władzy, których szczerze nienawidzę, widzę ciekawy kraj, pracowitych ludzi i wykorzystanych szans. Niepokoją mnie procesy wynikające z globalizacji, mam do niej wielkie zastrzeżenia, wpływ kapitału jest niedorzeczny, a niedoceniana jest wartość pracy. Mam nadzieję, że nie wpłyną one na nasz krzepki rozwój.
0
@mekston A tak, masz Pan rację : ) Nie te koeficjenta kliknąłem
Francja - 56,081
Portugalia - 48,549
0
@michal26 Nie odwracaj kota ogonem, to PiS bawi się z UE w kotka i myszkę. Polacy chcą Unii. UE też chce nas w Unii i wykazuje niebywałą cierpliwość do działań obecnych rządowych szmondraków.
Co do skutków wyjścia UK z UE, oceńmy za 10 lat, a nie teraz, bo to nie ma sensu. Tak samo wróżenie zapaści UK nie miało sensu i było chciejstwem środowisk prounijnych.
A uwagi o armii w UE i wniosku o opuszczeniu, to już kompletnie nie rozumiem. Raczej widzę u Ciebie jakieś silne motywacje antyunijne, których na razie nijak nie uzasadniłeś. Nie bo nie. Kargul jest zły bo to Kargul
0
@mekston Ale w zestawieniu jest ósma.
1
@BorzyKrzys Na Rataje już wieść dotarła. A skąd nadajesz?
0
@priest9999 Wiadomo, że wszelkich niuansów z rankingu nie odczytasz, ale to zestawienie porządkuje pewne sprawy na wstępie
4
Tu niżej kolega pytał o siłę lig. Zatem żeby mój wpis nie utonął w morzu odpowiedzi, zamiast dywagować własne dyrdymały podam "association club coefficients" czyli zestawienie punktów za dokonania zespołów danych lig w sezonie 2020/21:
1. Anglia - 24,357
2. Hiszpania - 19,500
3. Włochy - 16,285
4. Niemcy - 15,214
5. Portugalia - 9,600
6. Holandia - 9,200
7. Szkocja - 8,500
8. Francja - 7,916
.....
30. Polska - 4,000
UWAGA, UWAGA: Liga francuska spadła na 8 miejsce! Tam właśnie poszedł Messi.
https://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/country/#/yr/2021
7
@John_Doe Jednak Twoja logika wydaje mi się bardziej pokrętna. Wprowadzasz bowiem zależność, która moim zdaniem nie występuje, czyli
Fatalne rządy PiSu, których nie wymyśliłyby kremlowskie trole = bezpieczeństwo Polski od Wschodu,
Putinowi bardzo się podoba każde antydemokratyczne działanie, dlatego jest zachwycony marginalizacją Polski na arenie międzynarodowej. Władymir Władymirowicz bardzo lubi sytuację w naszym kraju. Ale nie myl tego z lubieniem naszego kraju.
Nie miej złudzeń, że przy izolacji Polski, przy jej wystąpieniu z paktów wojskowych, Putin zawahałby się podjąć prowokacyjne, niebezpieczne działania w stylu tych z Ukrainy.
Obecnie może być zadowolony, ale władzę mogą przejąć inne partie, które są nie w smak Putinowi.
9
@John_Doe Wybrałeś Francję z najbardziej restrykcyjnymi obostrzeniami w prawie. To nie jest przykład reprezentatywny dla Europy.
A z Francją jako wzorem demokracji obok Niemiec, wpadłeś w pułapkę pisania populistycznego, a nie w oparciu o szerszy krajobraz.
Zresztą skoro postulowałeś opuszczenie Polski przez żołnierzy USA, to mam wrażenie, że masz nie najlepszy dzień albo nie rozumiesz geopolitycznego położenia Polski.
0
@ObiwanKenobi A kto powiedział, że się ich boją? Tworzysz własne teorie.
Odpowiedzialność polega na zaszczepieniu się, dlatego nie muszą się izolować.
Piszesz jak potłuczony. Ciągle odwracasz kota ogonem.
Tak się z Tobą gada:
- Myłeś się?
- Tak.
- No to do kąpieli.
26
@John_Doe Pytanie, dlaczego podajesz przykład Francji ze wszystkich krajów w Europie? Tylko, żeby manipulować. Podaj cały kontekst, wszystkie kraje.
Nie uwzględniasz tego, że Francja miała po wojnie o 45 lat więcej by zbudować własne marki z kapitałem, czego Polska ze swoją historią nie miała możliwości zrobić.
Prawo zmienia się nie na życzenie partyjniaków, którzy np. w KRRiT odmawiają nielegalnie koncesji TVN-owi, ale z dużym wyprzedzeniem i poszanowaniem podmiotów gospodarczych.
Twój wpis jest fałszywie uczciwy.
0
@DonMatteo901 Możesz tak ocenić, ale ściek publiczny (rządowy) zrównywać z poziomem jakichkolwiek mediów prywatnych to kolejny level abstrakcji, mi nie znany.
0
@ObiwanKenobi Tak, odwracaj kota ogonem. Niech funkcjonują społecznie chorzy i niezaszczepieni i niech się zarażają, a tych odpowiedzialnych trzeba trzymać w domu.
Tu nie chodzi o podział na grupy tylko o to, że ci niezaszczepieni będą grozić innym nieszczepionym i liczby będą rosnąć.
Nie rozumiesz chyba istoty problemu.
0
@SuperPatsonFCB Maciek, Skorża Maciek! Maciek, Skorża Maciek!
0
@Barca1992 Ja nie mówię o teraz, tylko o wprowadzeniu ustaw. Przecież nie tak jak w zeszłym roku, kiedy zakazy były wydawane rozporządzeniami i potem okazały się nielegalne. Prawa nie stanowi się na konferencjach Szumowskiego.
Obecnie nie ma tematu.
0
@michal26 Jesteśmy w UE. Uzasadnij, że opuszczenie jej się opłaci. W przeciwnym razie Twój postulat jest bezzasadny i odbiorę jako bicie piany o nic.
0
@mekston Z Nagelsmannem spodziewam się, że będzie ciężej o gole. Do 30 może dobije
0
@Barca1992 Tylko zastanawia mnie na jakiej zasadzie to działanie jest zgodne z prawem?
Zakaz obsługi czy dostępu do miejsc osób niezaszczepionych byłby zgodny z prawem, które ma chronić zdrowie obywateli i np. szpitale przed przepełnieniem. I tu działa prawo państwowe.
Z kolei dziwne, że działanie tej pani jest zgodne z prawem, bo nie ma innego uzasadnienia niż uprzedzenie, a tym nie można uzasadniać działań. Bo jeśli tak, to to można by wyrzucić z kawiarni wszystkich w jeansach, co jest pewnie nielegalne.
0
@lucas/catalan A czy Ty swoim rozumkiem umiesz uzasadnić bezprawne nie przyznawanie stacji TVN koncesji od ponad 1,5 roku? Nie ma żadnych powodów by nie uznać wniosku od przyznanie koncesji.
W Twoim państwie prawa kilku pisowskich nominatów KRRiT (co w praktyce oznacza marionetki pisowskie) może sobie odmawiać koncesji bo takie mają widzimisię?
Jak tak czasami Ciebie czytam, to mi się wydajesz taki bezideowy, że ogarnia przerażenie.
To jest dla Ciebie istotne co powie Onet, a nie to czy przestrzega się procedur?
Zastanów się na sobą.
To tak jakby ktoś Cię wywalił z tego forum bo taki ma kaprys. I co? Narzekałbyś na Onet, czy na niesprawiedliwość?
0
@michal26 Przecież istniał świat bez Unii, ale to usilne masturbowanie się niektórych wizją bycia po za Unią jest czymś niezrozumiałym. A szczególnie w kraju takim jak Polska, który poprzez izolację międzynarodową tyle historycznie ucierpiał.
Moim zdaniem Twoje myślenie nie obejmuje ujęcia strategicznego i perspektywicznego. UK zawsze było nieco ciałem obcym w UE i ma wszystkie cechy państwa wyspiarskiego z naturalną tendencją do izolacji.
Nie wiem dlaczego nie bierzesz pod uwagę naszych sąsiadów Rosjan. Zacieśnianie więzów z Europą Zachodnią na wielu płaszczyznach lezy w naszym żywotnym interesie.
Czego jeszcze nie bierzesz pod uwagę? Że w przyszłości istnienie na ekonomicznym rynku międzynarodowym w izolacji może marginalizować pojedyncze kraje, a z kolosami światowej ekonomii rywalizować może większy mechanizm. To jest często poruszany temat.
8
@DonMatteo901 Ty to masz autorytety. Facet widzi, że popchnęli Sośnierza, a nie widzi od 6 lat dewastacji państwa na wielu poziomach - jest klakierem rządu bezprawia.
Poza tym w opisie ataku na TVN nie ma żadnej propagandy. Nie przyznawanie koncesji, z czasem wprowadzenia ustawy i celowaniem jej w konkretną stację jest oczywiste.
Popchnięcie Sośnierza, choć naganne, nie jest w przybliżeniu tak istotne wobec ataku na pluralizm mediów. Poza tym zostało wspomniane w audycji.
Ziemkiewicz jako populista i lizus rządowy musi odwracać uwagę od spraw istotnych.
Zadziwiają mnie tacy ludzie jak Ty.
6
@fart Ja to powtarzam od dawna. Jako członek UE nie wyobrażałbym sobie, żeby dotować kraj, który łamie tyle unijnych przepisów, które sam zobowiązał się przestrzegać. Moim zdaniem nawet przynależność takiego kraju do UE jest niedorzeczna.
Problem w tym, że gdyby to była np. Austria to mówiłbym wypier***ać dzikusy, albo szanować wspólnotę.
Niestety tymi dzikusami stali się Polacy, czego przed rokiem 2015 nie przewidziałbym. Nie widziałem groźby, ale okazuje się, że nie doceniłem potencjału patoli.
0
@mekston Prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, szalony. Wstrzymaj swoje rącze konie.
Wdech, wydech i uspokajamy emocje.
Chyba, że to okrzyk bojowy?
3
@don'T.R.I.P.e Ja już cudów nie wymagam, ale jak ktoś mi będzie znowu wmawiał, że walka jak równy z równym z Athletic Bilbao to nasz pułap możliwości, to nie wyczymie.