7

Burj Khalifa w Dubaju - najwyższy budynek świata, który nie ma kanalizacji. Zresztą jak wiele wysokościowców w Dubaju.
Odchody dzień w dzień wywożone są w ciężarówkach, które czekają niejednokrotnie 24 h w kolejce żeby opróżnić zawartość w oczyszczalni.



A tutaj dla zainteresowanych jeszcze inny film o Dubaju: "Dubai is a parody of the 21st century"


Szejkowie się bawią, ale ich zabawy budzą zażenowanie (będąc dyplomatycznym) co znamy z podwórka piłkarskiego

1

@JimMorrisonFCB Ale teraz? To wynika z dyskusji, a nie z moich stwierdzeń. Gdy spierasz się z kimś kto rzuci nowe światło na pewne tematy, można samemu skonfrontować się z innym ujęciem i zastanowić. Do tego potrzebna jest autorefleksja, czego z reguły ludziom brakuje.
Ja sam czytam jakiś kontrowersyjny wpis i muszę go ugryźć od innej strony. I też się czegoś o sobie dowiaduję. Piękne są te niewygody, które nas wzbogacają

3

@John_Doe Tak, tych 3 pisowskich leśników było za wycinką. Środowisko uniwersyteckich wybitnych specjalistów od przyrody zgodnie orzekło, że obumarłe świerki są pożywką do rozkwitu życia wielu gatunków i dlatego wycinki drzew są bezzasadne.

Przynajmniej po tej odpowiedzi jasne z kim mamy do czynienia. Brzmisz jak wynajęty przez władzę trol, który na forach ma uzasadniać patologię rządowych decyzji. Szkoda na Ciebie czasu, bo nic merytorycznego nie napiszesz..

17

@John_Doe Punkt 1 uncheck.
Pomyłka parlamentarzysty nie jest uzasadnieniem dla reasumpcji. Może być tylko w chorymi nieuczciwym umyśle chorej marszałkini, która od 6 lat przyzwyczaiła się, że na prawo można srać, a żadne standardy nie obowiązują.

Poraża mnie Twoja gorliwość w bronieniu tych miernot z PiSu i sprzedajnego Kukiza. Pól biedy to, ale ten brak chęci by w polskim parlamencie obowiązywały uczciwe i wysokie standardy obrad jest okropne. Ślizgasz się, a ślizganie mnie brzydzi

3

@Explode Podpiąć możesz, ale łamiąc prawo i powtarzając głosowania do skutku, co jest patologicznym rozumieniem prawa

13

@John_Doe To jest zawsze prymitywny argument używany po to by ominąć meritum tematu. Podobnie prymitywne jest uzasadnienie "jest 2 prawników w Polsce, którzy ... " i wg. np. tniemy puszczę olewając zdanie 99,9% przyrodników

Gdyby warunek 1 był spełniony pani Witek nie musiałaby chować się za kłamstwem. Nie ma poważnych polityków, a tym bardziej prawników, którzy bronią reasumpcji. Prawnicy szczegółowo opisywali co oznacza 1 punkt. To co wymyśliła,kłamiąc, marszałkini nijak się do tego punktu nie odnosi.

Czasami trzeba oddzielić opozycję i rząd i umieć stanąć po stronie prawa.
U Ciebie razi fanatyzm. Fanatyzmem jest bronienie obrzydliwego przekrętu. Uczciwych procedur nawet opozycja nigdy nie kwestionuje.

67

@John_Doe Punkt pierwszy nie spełnia tych warunków. Oczywiście spełnia w oczach prorządowych przekupnych lizusów, ale nawet fakt, że marszałkini Witek skłamała pokazuje, że uzasadnienia nie było. Sprawa nie do obrony.

3

Pytał ich namiestnik: Którego z tych dwóch chcecie, żebym wam uwolnił? Odpowiedzieli: Barabasza!

Tacyśmy.

0

@Encore No tak, ale zerkam z ciekawości na top 10 najbardziej kreatywnych graczy w przeliczeniu na 90 minut za zeszły sezon i 10 jest Muller, a Fernandesa nie ma.
https://www.planetfootball.com/quick-reads/europes-top-11-chance-creators-2020-21-de-bruyne-kroos-neymar-more/

0

@Colon Zapachniało mi "trójkową" siestą Marcina Kydryńskiego ...

0

@Encore Dość kontrowersyjne zdanie, że Bruno jest kreatywniejszy. Oglądam Mullera od lat i facet widzi wszystko. Stąd ogromna liczba asyst. Nieprawdopodobnie inteligentny piłkarz.

5

@pt9 Nigdy nie bajtuję, czasami piszę dosadniej prowokując do refleksji. Odpowiedź jest krótka i hipotetyczna: robisz tak ponieważ kryterium jest to czy mój pogląd zazębia się z Twoim. Jeśli tak - to jestem mędrcem, jeśli nie - durniem.

Jak się dobrze przyjrzysz i zastanowisz, w moich wpisach trudno zauważyć bajkopisarstwo. Możesz się nie zgadzać, ale trudno mi zarzucić oderwanie od faktów. Z reguły, jeśli ktoś ujada w moją stronę, to nie ze mną jest problem, tylko z fanatyzmem poglądowym drugiej osoby.

Ale to co napisałeś świadczy o jeszcze jednym: jestem typową osobą środka, a moim punktem odniesienia jest wiedza naukowa. Ludzie z reguły mają tendencję do kwalifikowania kogoś do danej grupy. Ja jestem wolnym jeźdźcem, z prawicowcami mam bardziej na pieńku bo oni są definicyjnie antynaukowi i zacofani, ale wykłócałem się z lewicowcami, którzy dziwili się jak mogę być przeciw adopcji dzieci przez gejów i nazywali mnie Terlikowskim, czyli w domyśle zacofanym prawicowym kato - fanatykiem.

Jeśli ktoś się chce dowiedzieć czegoś o sobie, powinien uderzać do mnie, bo nie mam uprzedzeń. Ale ludzie nie lubią niewygodnej wiedzy. Wolą się oszukiwać.
Nigdy nie używam kłamstw, by naginać na swoją stronę, Prędzej zmienię stronę gdy ktoś wykaże, że to co piszę to kłamstwo.

Oczywiście, są sytuacje, kiedy nie ma obiektywnej prawdy. Tu trzeba swoje powiedzieć i odejść się w różnych kierunkach. Problem z tym, że fanatycy tego nie potrafią.

2

@draxidox To trend nabierający na sile: uchronię moje dzieci przed możliwą (nie wiadomo kiedy) katastrofą, więc ich nie powołam do życia.

Nie chcesz mieć dzieciaków to nie miej, ale nie wiem po co piszesz takie rzeczy? Po co dorabiasz do tego każde możliwe uzasadnienie.?

Tak patrząc, dziś moglibyśmy mieć kraj z 20 milionami Polaków. Bo po wojnie była bida, panie. Bo za komuny też bida aż piszczało. Itp. itd. Nie było warunków. Nie masz obiektywnych uzasadnień by nie mieć potomka, wszystko wynika z Twojej i partnerki subiektywnej niechęci.

Prywatnie powiem Ci, że uważam kobiety, które nie lubią dzieci za odpychające. A mam kilka takich koleżanek, więc muszę zachowywać się dyplomatycznie. Fajne kumpele, ale dla mnie wybrakowane jako kobiety

2

@JarekS A z drugiej strony pamiętam jak Puig, który jest chuchrem wystąpił bardzo udanie z Atletico Madryt, więc nie jest to wszystko o czym napisałeś tak zero jedynkowe.
A ile było gadania, że zabijaki z Madrytu go zmasakrują. Jak widać da się.

Inna sprawa, że po występie Braita w 1 kolejce, jest pewniakiem do składu na Bilbao i Koeman raczej nie będzie kombinował.

0

@Grzbiet No jak kto? Ten osławiony wyzyskiwacz i burżuj

4

@draxidox Homoseksualizm zawsze był normalny, ale podejście ludzi do homoseksualizmu było nienormalne. Np. w starożytnej Sparcie relacje homoseksualne między żołnierzem a młodym chłopakiem przyuczanym do wojaczki były dość powszechne.

Każdy może podjąć własną decyzję, przecież nikt Ci spluwy do skroni nie przystawi. A czy nie posiadanie dzieci jest naturalne? To zastanów się ile nienaturalnych rzeczy robisz, żeby dziecka nie mieć. A konkretnie mówię o antykoncepcji, czyli tak planowanym seksie, żeby uniknąć wpadki. Naturalnie byś sypiał z żoną i naturalną koleją rzeczy miał gromadkę, może 3, a może 6 dzieci. To by było naturalne.
Naturalne jest przedłużanie gatunku. Taki mechanizm, który ma wbudowane każde bez wyjątku stworzenie żyjące na planecie, nawet rośliny.

Możesz rezygnować z dzieci, ale przynajmniej nie twierdź, że to jest naturalne.
Rezygnacja z dzieci jest planowana, rozmyślna i może wynikać z różnych czynników społecznych (np. moda, trendy myślowe, wspomniany już egoizm, lenistwo, oportunizm, skupienie na własnych potrzebach, bieda, strach przed odpowiedzialnością itd.)
Oczywiście nawet rodzice też planują liczbę dzieci, więc każdy jakoś wpływa na tę naturalność. Dla mnie osobiście deklaratywna niechęć do posiadania dzieci, oznacza, że dana osoba nie osiągnęła pełni dojrzałości jako człowiek. Do posiadania dzieci w sposób oczywisty należy dojrzeć, a wychowanie dziecka przemodelowuje myślenie o świecie. Jest to wskoczenie na zupełnie inny poziom postrzegania rzeczywistości.

2

@draxidox Nie tylko niedojrzały, ale przesiąknięty egoistycznym myśleniem. O ile jeszcze faceci mogą nie mieć instynktu do dzieci, to współczesne kobiety, które wybierają koty zamiast dzieci to istny dramat.
Naturalna sprawa, czyli posiadanie dziecka, urasta do rangi rozkmin i jest idealnym podsumowaniem społeczeństwa jednostek zapatrzonych w siebie.

A co na Twoje pomysły rodzice? Kogo chcą mieć jako wnuka: jamnika czy owczarka?

0

@DonAndrzejos Brzmisz jak Holecka. A przecież do wiadomości szczujni jeszcze 10 godzin.

2

@draxidox Brzmi jak prowokacja, ale jeśli nie jest to:

Nie pozostaje Ci być wdzięcznym, że kiedy byłeś małym obsrańcem, Twoi rodzice byli bardziej dojrzali niż Ty i Twoja dziewczyna.

0

@Mareeek2050 Już jadą karetą pod Twój dom. Wyjaśnienie dostaniesz w liście zalakowanym w pozłacanej kopercie, podanym na srebrnej tacy.

0

@Ansufati123 A spróbuj napisać zdroworozsądkowo, że wniosków nie wyciąga się po 1 kolejce, to taki @Ghotti nazwie cię panem marudą. Witaj w klubie drugi panie marudo.

3

@Odcinkowy Czy tego chcesz czy nie, nawet jeśli komuniści się tu zasiedzieli, to bez Rosji mielibyśmy niemiecką, nazistowską Europę.
Czym innym zdegenerowana władza na Kremlu a czym innym szacunek dla tych biedaków, którzy milionami umierali na froncie. I często sami byli ofiarami komunistycznej władzy w Rosji.

0

@kuz Co do kompromitacji to tak bym nie galopował, ale racja, że jest jakaś pozytywna energia bijąca z Memphisa. Facet się nie zatrzymuje. Sądzę, że kolejnym kluczowym krokiem będzie zastępować systematycznie zawodników z mentalnością przegranych, młodymi talentami.

8

@FC1899Barca Niedawno był tu wpis szczegółowo pokazujący całą sekwencję kroków jakie podjął jurny i niestetryczały Trump, żeby opuścić Afganistan.

Więc zanim coś napiszesz, zbadaj temat, bo jesteś już kolejnym dziś bajkopisarzem.

1

@clyde To bajka, że wraca. Cokolwiek przed 1939 roku dobrego robili ludzie w Polsce, zostało spalone w obozach i pożodze wojennej. To mit.

0

@JimMorrisonFCB A cholera wie, nic mi nie wiadomo, żeby tak było.

24

Jechać chłopaki w takim tempie przez cały sezon! Dajesz Koeman, dajesz. Ucisz sceptyków, czyli mnie.

24

Zauważyliście? Dni króceją ...

3

@Kgorecki2500 Kurła, że to. Bareja w czystej postaci. Nie wiedzieliśmy, że "Alternatywy 4" będą miały swoją kontynuację w 21 wieku, codziennie o godz. 19.30

13

@korolocik Od chwili gdy grubasy stały się ciałopozytywne

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?