Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
Ciekawe na jak długo zapadnie nam ta informacja w pamięci? To jak się nazywała ta dziewczyna?
0
Faceci golący się pod pachami: konieczność, metroseksualny idiotyzm, zniewieścienie, higieniczny wymóg? Co to jest?
5
@AlicjaFCB To jest zestawienie wliczające bieżący sezon, tzn, że jeśli portugalskie kluby pokażą wyższy poziom niż francuskie, Francja spadnie niżej, ale dopiero po tym sezonie. Ale jak wiemy jeszcze PSG gra w LM i może mocno zapunktować, więc trzeba spokojnie poczekać. Choć Portugalia mocno depcze po piętach Francuzom.
0
@against_modern_football Ciężko rozmawia się gdy używasz słowa "szczur" przekłamując moją wypowiedź, a ja napisałem o odosobnionym głosem w debacie naukowej. To znaczy, że jest naukowcem i inni naukowcy się do jego zdania odnosili.
Przepraszam, ale ja buduję zdanie na głosie środowiska naukowego, a nie odosobnionych naukowców, bo oni nie mają wiarygodności. Do oceny jego wykładu nie potrzebuję linków, tylko zdania ekspertów naukowych, a oni faceta punktują.
Wiele informacji, które ten pan używa może być prawdziwych, tylko błędnie użytych do udowodnienia pewnej tezy, co mu już wytknięto.
Na pewno nie jest to wykład, który jest przeznaczony dla przeciętnego widza. Bez konfrontacji z innym naukowcem, który może mu wytknąć błędy, oraz bez potwierdzenia wykładu eksperymentalnie, ten wykład to zaledwie ciekawostka.
1
Niezwykle przyjemny wizualnie jest Fati. Ma tę grację i elegancje w poruszaniu. Obawa dotyczy tego, czy nie będzie miał podświadomie włączonych hamulców mentalnych z uwagi na przebytą kontuzję.
15
9.3.5, 8.2. Szkoda, że połowę tego okresu walczył nasz diament z kontuzją. Oby chłopakowi było dane spędzić tu co najmniej dekadę, ale w pełnym zdrowiu.
0
@Tatazolwinia To były inne czasy, to były inne realia. Nie ma co porównywać. Potem nastała era ok. 90 punktów by wygrać mistrzostwo.
0
@dv7wisnia Ale Real przegrywał ligę, więc zawalił te rozgrywki i wygrywał LM w szemranych okolicznościach. To nie jest przykład dobrze prowadzonego zespołu.
Poza tym, czy ja napisałem, że mam rację po 3 meczach? Przecież snuje przewidywania, a Ty mnie już rozliczasz. Odezwij się w maju
0
@against_modern_football Właśnie kolego widzisz, to co zrobiłeś jest dla mnie niedopuszczalne. Dałeś linka do wykładu faceta, który jest odosobnionym głosem w debacie naukowej. Ja nazywam takich ludzi znachorami.
Facet jak każdy tego typu, formułuje tezy bez zaplecza naukowego, bez eksperymentów, tylko gada z wątroby. Dla mnie zdanie tego pana jest bez znaczenia, bo znam doskonale ten nurt, ludzi, którzy głoszą teorię bez podstaw. Zresztą środowisko naukowe, jak przeczytałem, całkowicie odrzuca jego tezy.
Bardzo często tacy ludzie posługują się mieszaniną prawd, półprawd, a czasem kłamstw i dla laika brzmią wiarygodnie. Ja już takie osoby mam rozpoznane. Podobni naukowcy udowadniali skuteczność wlewów witaminowych bez wiarygodnych badań.
Dajesz się łapać w pułapkę antynaukową. To jest pozór nauki, nie nauka
1
@david89 Wielu z nas, Polaków, robiło podobnie na Zachodzie, licząc na sowite zasiłki i wsparcie na dzieci. Oczywiście to co piszesz to możliwa groźba, z tym walczyli Niemcy u siebie. Okazywało się, że istniał skoordynowany system wyzyskiwania państwa, minimalnym kosztem.
Dlatego należy opracować system, który wchłaniałby imigrantów w rozsądnych liczbach i uniemożliwiał dojenie kasy. To zależy od państwa - należy stworzyć wymóg pracy, a jak ktoś ściemnia, to krótka piłka i wypad. Zresztą szczerze mówiąc, zasiłki w Polsce, nawet dla Polaków są żenująco niskie.
0
@david89 Potraktować ich z godnością, dać strawę i napitek, koce itp. Po cichutku, można by przeskanować, czy chcą zostać w Polsce, czy idą dalej na Zachód, czy mogliby się przydać jako siła robocza.
No wiesz, tak z głową. Nie trzeba od razu odstrzeliwać łbów, tylko pomyśleć czy tu nie ma potencjalnego pożytku dla Polski.
Jeśli okazałoby się, że na granicę nadlatują grube tysiące, to inna sprawa. Wtedy trzeba pokazać zdecydowanie, ale imigracja do Polski jest nieunikniona, a może być wręcz wskazana, wobec braku rąk do pracy i problemów demograficznych. Pamiętaj, że Polacy się starzeją i lepiej ten problem rozwiązywać kontrolowaną imigracją.
0
@against_modern_football Wydaje mi się, że teraz powtarzasz hasła z netu. Przecież tak naprawdę nie masz pojęcia z kim ten rząd się konsultuje.
Poza tym ten rząd już wielokrotnie kłamał. Dlatego wolę opinię naukowców i w dodatku nie tych 2 znanych z netu, ale słucham ciekawych audycji z udziałem wielu specjalistów.
Byle w tym wszystkim zachować zdrowy rozsądek
2
Obejrzałem wszystkie mecze Bayernu w tym sezonie i podtrzymuję swoje zdanie sprzed sezonu: Nagelsmann nie będzie lepszym trenerem niż Flick. Spodziewam się, że co najwyżej może aspirować do zbliżenia się do poziomu poprzednika. Jednak na pierwszy rzut oka rzuca się, że Bayern gra prostszą, mniej kombinacyjną piłkę, co nie musi koniecznie służyć graczom Bayernu.
Flick jest z klasy Heynkessa i Hitzfelda. Młody Nagelsmann ma swój, rozpoznawalny styl, ale jednak jego wizja gry nie wydaje mi się optymalna pod tak wyrafinowanych piłkarzy. Bayern dalej będzie faworytem do wygrania wszystkiego, ale póki co w LM, umieściłbym ten zespół w tle pierwszego szeregu.
4
@david89 W Twojej głowie istnieją tylko 2 scenariusze?
- albo taktujesz imigrantów jak psy
- albo wpuszczasz wszystkich uchodźców bez wyjątku
Naprawdę, nie można zablokować imigrantów, traktując ich jak ludzi? Musimy usilnie udowadniać, że zachowujemy się jak naród skundlałych gnojków, upokarzając tych ludzi
0
@against_modern_football Ty słuchasz rządu? Gratuluję wyboru. Ja wolę słuchać środowiska naukowego. To dlatego potem muszę się denerwować na to co ludzie wypisują.
6
Dobre wieści od rana, dowiaduję się, że Mariusz III Błaszczak utrzymał granicę. Gdy ta cała zawierucha się skończy, trzeba by pomyśleć o jakimś orderze dla tego zucha.
Tak pomyślałem, że może by wysłać Mariusza III Błaszczaka, na granicę francusko-hiszpańską, gdzie z powodzeniem zatrzymałby Mbappe na granicy, chroniąc Barcelonę przed wzmocnieniem Realu.
3
Ciszej cholera, bo przez te hałasy z La Rambli zasnąć nie można
2
@patry295 No ale czy jak wystrzałowa Zuzanna mi się podoba najbardziej, to znaczy, że nostalgiczna Ania jest brzydka?
2
@Kwiatek67 A ja co sezon losuję numerki za kim kibicować. Lojalność ponad wszystko.
1
@patry295 Dla mnie zdecydowane nr.1 "Sultans of Swing" ale tylko w wersji koncertowej
1
@Kurkmen Idealny czas na zmianę klubu dla Mbappe. Świetny klub i świetne perspektywy. Oczywiście mógłby jeszcze przez rok spróbować wygrać LM z PSG, z Leo i Neyem. Czy zostanie czy odejdzie, dla Mbappe jest to sytuacja win-win.
3
@Klimach fan To nie może być do końca tak, że jak naród disco polowy coś przekonuje, to należy się zniżać do jego poziomu. Trochę można się nagiąć, ale trzeba się czegoś trzymać. Choć ja nadziei nie mam, uważam, że Polacy to naród przekupny i bezideowy. To widać od 6 lat i nic się chyba zbytnio nie zmieni wkrótce.
0
@inViNcibl3 Chyba idzie wywnioskować z mojego wpisu, że nie chodzi mi o to co sugerujesz?
0
@michal26 Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś.
Jedyna korekta dotyczyłaby proporcji rozdziału od państwa: jest daaaaaaaleko od 100%.
Co do prawicy, wiesz sam doskonale, że często stosujemy pewne skróty myślowe na potrzeby dyskusji, by stworzyć aparat pojęciowy umożliwiający jakąkolwiek dyskusję.
2
@Worny Coraz bardziej wkurzają mnie wślizgi tego pana. Jak chce robić wślizgi to niech je robi z piłką do bramki.
1
@Chaoss Nie wiem dlaczego piszesz, że Poznań to syf. Nie wiem też dlaczego uważasz, że Wrocław jest taki piękny. Ma ładną starówkę, ale czy to wystarczy? Nie wspominam Wrocławia szczególnie.
0
@sokot Ten rozkład był rzeczywiście inny pod względem gwiazd. Potem zrobiło się dwubiegunowo, albo Leo albo CR7. Oni naprawdę zakryli krajobraz swoim blaskiem
2
@DaPidejpi Pod względem "przytulności", spokoju życia, dobrze rozumianej prowincjonalności, swojskości itp. itd. Warszawa się chowa. Myślę, że nie koniecznie te względy pod jakimi stolica ucieka zawsze są jednoznacznie pozytywne.
7
@DaPidejpi Pod jakim względem, bo ja cenię sobie bardzo niestołeczność Poznania? Masz na myśli woły robocze w korporacjach i te drapacze?
0
@sokot A nie jest to związane z wiekiem? Każda pliszka swój ogonek chwali i bardzo często danemu pokoleniu wydaje się, że za ich czasów to była piłka. Ja też mam sentyment do futbolu z lat 80-tych i 90-tych i tamtych gwiazd, ale Messiego nie oddałbym za nikogo.