Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
19
@Rewolucja123 Nie jest najgorzej. Wychodzimy z bagna, musisz przekalibrować swoje spojrzenie.
CVC to była najbzdurniejsza historycznie oferta kredytu. Już to różni dziennikarze rozbijali na czynniki proste. Potencjalnie skrajnie nierentowna dla klubu oferta, z niemożliwymi do oszacowania zmianami wartości rynku piłkarskiego w dłuższej perspektywie czasowej w tle.
Moim zdaniem Laporta jest realistą, a że nie sprzedał graczy niesprzedawalnych? Zbiera baty za poprzednika.
Idealna okazja na wprowadzanie i ogrywanie młodzieży, oraz tworzenie fundamentów pod nową Barcę. Presji wyniku nie ma już dużej, ale wciąż jest w zespole duży potencjał.
2
Rzeczywiście jak się zastanowić, Laporta mówi co innego i robi co innego. Szepcze czułe słówka kibicom, którzy są jak kochanka chcąca usłyszeć same przyjemne wiadomości. Z drugiej strony, wie, że dom buduje się od fundamentów a nie od kupowania zdobnych żyrandoli. Na żyrandole nie ma pieniędzy i ich nie będzie.
Kochanka musi zdać sobie sprawę, że nawet dojście do dachu będzie mozolnym procesem.
Sprzedaż Griezmana to pewnie ze względów finansowych doskonała wiadomość. Nie dość, że Barca pozbywa się zawodnika nieprzekonującego, niezdolnego emulować samego siebie z Atletico, to zarabia konkretną sumę za gwiazdę z przepłaconym kontraktem, którego też nie musi płacić (o ile mi wiadomo). A to duże oszczędności dla klubu w naszym położeniu.
Teraz nawet rozumiem pozostawienie Koemana na stanowisku. Być może Laporta już kilka miesięcy temu wiedział, że Barca nie będzie walczyć o trofea, więc bez różnicy kto ten zespół poprowadzi. A skoro Koeman z silnym składem przegrywał ligę, to teraz, z takimi brakami, z kontuzjami Fatiego i Dembele, Laporta machnął ręką na sezon. Ponieważ ciuła każdy grosz, to zwolnienie trenera z odprawą, zastąpiła mityczna rozmowa (dla mnie kuriozum). Czyli mówiąc, że nie ma sezonów przejściowych - Laporta znowu szeptał czułe słówka.
0
O, już ciemno się zrobiło
0
@Bobo25 Ja mam kumpla, który ogląda nałogowo Ekstraklasę, a nie ma żadnego ulubionego klubu wśród europejskich tuzów. Ba, on nawet meczów wielkich zespołów topowych lig nie ogląda. Tylko Lech i polska liga. Widać koszula bliższa ciału i nic mu więcej nie potrzeba poza swojskim klimatem.
Zresztą potrafiłbym z łatwością zrozumieć, że ktoś ogląda klub np. ze względu na szkolenie diamentów. Jak Leverkusen. Pucharów nie ma, ale patrzenie jak 17-latek wyrasta w klubie i trafia na salony jest ciekawe. Mały rynek, gdzie stawiają pierwsze kroki przyszli wielcy trenerzy, też może fascynować. Tam rodzi się sporo wiedzy insiderskiej, jest sporo smaczków.
Kiedyś jeszcze w epoce kick'n'run za diabła nie mogłem zrozumieć dlaczego ludzie oglądają to prymitywne kopactwo klubów angielskich. Finezji zero, techników zero, napieprzanka, bieganina. A jednak fanatyków takiego grania było wielu.
Takie ówczesne Atletico, nie przymierzając. Więc jak widzisz o gustach się nie dyskutuje i chyba dużo prawdy kryje się w tym powiedzeniu
0
@Bobo25 Obawiałem się takiej odpowiedzi.
Są atrakcyjni faceci i dokonują niezrozumiałych dla innych decyzji. Wybierają kobiety, które nijak do nich nie "pasują", nie odpowiadają klasą, inteligencją, obyciem towarzyskim itp. itd. Chyba sam znasz takie przypadki?
A poza tym czy najwięcej kibiców nie mają kluby "najatrakcyjniejsze, najbogatsze, ładnie opakowane i odnoszące sukcesy"? Mimo tego braku ograniczeń?
4
@Yosemite Widziałem parę meczów Cavaniego w barwach United. W jego przypadku liczby to nie wszystko. Zdecydowanie wyróżniał się w klubie doświadczeniem, decyzyjnością, myśleniem, odnajdywaniem w sytuacjach podbramkowych. To był świetny ruch United. Klasowy piłkarz. Nie do przecenienia
0
@Bobo25 Na tej samej zasadzie mógłbyś rozważać dlaczego niektórzy faceci wybierają za partnerki kompletnie przeciętne lub wręcz nieatrakcyjne kobiety. Na pewno nie raz zadawałeś w myślach pytanie "co on w niej widzi?" Miłość/sympatia jest nieracjonalna. Gdy ja zaczynałem kibicować Barcy, nie miała żadnego triumfu w LM na koncie, a topowym klubem, który grał cudną piłkę był Milan. Podziwiałem Milan, lubiłem Hugo Sancheza z Realu, ale zwariowałem na punkcie stylu gry Barcy. Wszystko mi zagrało, zawodnicy, kolor koszulek, nazwa. Nie planując wiedziałem, że to jest to.
A przecież o wiele "logiczniej" byłoby kibicować Milanowi z 3 holenderskimi tulipanami.
Gdy spojrzysz w moje dane, zobaczysz, że obok Barcy trzymam kciuki za Bayern. W 1987 roku, w finale LM, gdy wszyscy kibicowali Porto Młynarczyka, ja jako jeden z nielicznych byłem za Bayernem. Zawsze lubiłem to połączenie fizyczności, kondycji i organizacji. Lubiłem i lubię tę pewność siebie, na granicy arogancji, a Muller to mój ulubieniec.
Zapytasz, Bayern i Barca? To się nie trzyma kupy. A ja odpowiem tak, serce mówi Barca, rozum Bayern. Człowiek racjonalny też ma emocje.
15
Jaka to jest ulga, że jeszcze tylko jutro i koniec tego transferowego pierd*olindo. Nie dość, że były marne 3 kolejki ligowe z ledwo przebudzonymi zawodnikami, to pełno tych bzdurowatych wrzutek kto i gdzie.
1
@SteuerFreiMoney Żeby ta szkoła była równa sumie naszych lat Ty musiałbyś mieć dokładnie -5 lat (słownie: minus 5 lat). Nigdy nie zakładaj, że rozmawiasz z człowiekiem młodym na tym forum.
0
@SteuerFreiMoney Taka sama jak w szkole podstawowej nr.29 w Poznaniu. Tam są klasy pływackie
1
Rozwiązałem nasz problem napastnika matematycznie i nie ma jak tego podważyć: zamiast 9 trzeba kupić 4+5. Takich zawodników na rynku jest więcej. Gdyby Laporta widział jakie talenty managerskie siedzą za klawiaturą w Polsce
7
Moim zdaniem trzeba ściągnąć Pelé dopóki żyje. Zbieżność z avatarem przypadkowa.
7
A Mario Gomez, który grał swego czasu w Bayernie? Bardzo utalentowany młodzian i jeszcze ma aż 4 lata do 40-tki
1
@Bykunn Tak, rozumowanie Hubble'a było niezwykłe i zjawiskowo odkrywcze a jego tok był poprawny. On sam zastrzegł jednak (świadom ograniczeń): "poszukiwania trwają. Dopóki nie wyczerpiemy wszystkich empirycznych źródeł informacji, nie powinniśmy sobie pozwalać na oderwane od rzeczywistości dywagacje teoretyczne".
0
@DonAndrzejos Przy tym co pieprzy Kowalczyk, czy wymachuje rękami ta mrugająca blondyna, to nie takie trudne
2
Wiek Wszechświata określa się na 13,75 miliarda lat, przy szacowanym błędzie wynoszącym najwyżej 0,8%.
Pierwszym, który oszacował wiek Wszechświata był Edwin Hubble (tak, tak, stąd nazwa słynnego teleskopu), który określił go na 2 miliardy lat. W artykule z 1929 roku przedstawił liniową zależność prędkości od odległości i w kolejnych artykułach, których współautorem był Milton Humason, potwierdził tę prawidłowość, rozszerzając ją na galaktyki o większym przesunięci ku podczerwieni.
Pamiętajmy, że w tamtych latach naukowcy mieli do dyspozycji ograniczone techniki fotograficzne i spektroskopowe, stąd ograniczenia obserwacyjne. Ba, nawet dotarcie do znakomitych stanowisk obserwacyjnych w Amerykach było sporym przedsięwzięciem. Wielu naukowców było jednak wybitnymi teoretykami, a poczynione założenia i tezy bardzo często znajdywały potwierdzenie w praktycznych obserwacjach.
0
@masq A Ty jesteś herosem czy zwycięzcą? Ustalam charakter Twoich związków z kobietami : )
1
@Batys Inwestujemy w przyszłość. Społeczeństwa się starzeją a Barca zauważa te zmiany
0
Ponieważ zbliżają się mecze reprezentacji, to powiem Wam w zaufaniu, że ja jeszcze po cichu liczę, że Walia nadgoni wynik z Duńczykami
0
I gdzie ta bąba trąsferowa? Cały net już przeszukałę.
1
@Pressinho Obserwuję chłopaka i jestem wielkim orędownikiem jego talentu. Ale kto wie, może z Pedrim, Gavim i Nico wypali eksperyment za jakiś czas. Nie mniej warto mieć Niemca na oku.
2
@Batys Podłączyli go do rurociągu z wódką, jak to w Rosji
5
Ja to bym jakiegoś Niemca sprowadził. Niemiec panie, to porządny jest, poukładany jest, do pracy chętny, a i w walkach zaprawiony. A po meczu to i piwa się napić z takim można i wurst z grilla wciągnąć.
2
@Batys No prosi pod sklepem bo mu kontraktów nie chcą dać. To kluby są winne
0
@Rust_Cohle No bo tak to wygląda. On chyba reaguje na ruch piłki, a nie wiem czy nawet zdaje sobie sprawę jaką uprawia dyscyplinę sportu : )
1
@Batys Chłopak ma problemy, a Ty go traktujesz jak La Rambla uchodźców. Wstydź się pan Batys!!!
8
A może Barca dałaby ostatnią (ale już naprawdę ostatnią) szansę Janczykowi?
6
@Encore Ja mam nieustanne wrażenie, ze ten chłopak nie ma mózgu. Widziałem wczoraj parę tak chaotycznych, bezmyślnych akcji, że aż głowa mała. Wygląda jak Russell Westbrook w ostatniej minucie meczu
0
@Damian11 Ale tamte okienka okazały się złe/fatalne jak się okazało po pewnym czasie.
4
@doc I widzisz? Twoja propozycja zmaterializowała się. Bardzo szybka reakcja redakcji. Głos ludu wzięty pod uwagę.