Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@NaFazieHitman A najlepsze okazało się przejście covidu wzmocnione szczepieniem.
Ale kryje się tu pułapka, bo można by pomyśleć, że w takim razie lepiej czekać bez szczepienia i przechorować covid. Tylko co zrobić gdy choroba spustoszy organizm? Wtedy okazałoby się, że lepiej było się zaszczepić, ale nikt nie wie tego przed rozchorowaniem.
Nieprawdopodobna pułapka.
Bardzo wartościowy artykuł znalazłeś
0
@MaTt_BarcaFan Wszystko fajnie, ale jak przyjdzie co do czego, okazać się może placówki prywatne pomogą Ci w ograniczonym zakresie, za ograniczoną kasę jaką mają ze składek. Nie jestem pewien, że sektor prywatny dźwignie każdą chorobę i jej koszty.
To jak z porodem prywatnym, w prywatnej placówce. Wszystko ok, ale gdy pojawiają się potężne komplikacje, okazuje się, że trzeba wędrować do lepiej wyposażonego szpitala państwowego. Tak przynajmniej było jakiś czas temu, teraz nie wiem czy dalej tak jest.
0
@BART97 Ok, możesz obstawiać przy swoim idealizmie, ale nie dziw się, że potem on tak bardzo rozjeżdża się z rzeczywistością. Jeśli mamy gnijące etycznie i moralnie społeczeństwo, to lekarze z niego wywodzący się mają być inni? Niby dlaczego?
0
@MaTt_BarcaFan Wszystko jest warunkowane okolicznościami. To nie jest tak, że jaśnie wielmożny pacjent może wszystko i zawsze. I nie jest tak, że lekarza ma obowiązek ryzykować własnym zdrowiem dla pacjenta.
Nie będę wymagać od lekarza gotowości i poświęcenia w kraju gdzie 1/3 pacjentów głosuje na partię, która łamie prawo, a kolejne 1/3 daje na to przyzwolenie.
Albo zasady obowiązują wszystkich albo nikogo. A w tej chwili mamy wolną amerykankę
0
@BART97 Modne jest okładanie lekarzy i nauczycieli, czyli ludzi z misją. Wszyscy idą do pracy po kasę, a ci frajerzy ze szkół i szpitali mają im służyć. Bzdura.
Człowiek ma zawód i ma go profesjonalnie uprawiać, jak każdy inny.
A różne kodeksy i przepisy obowiązują każdego więc po co to dorabianie bajek o misjach?
1
@Barca1992 A no to przyznaje Ci rację. Tak, to się dzieje cały czas, czyli co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie. Konsekwencji w pewnych zachowaniach, czy wzorów zachowań nie widzę.
2
@MaTt_BarcaFan Brzmisz jak populista. Zawód jak zawód, czasami ludzie nie mają etyki, jak w każdym zawodzie. Dla mnie to taka mądrość spod sklepu monopolowego
1
@Takatiki Pójdźmy na kompromis i uznajmy je za podobnie głupawe
0
@Barca1992 Niestety antycovidova sekta czasami punktuje absurd jeszcze większym absurdem. To co ci się wydaje logiczne, może być antynaukowym bełkotem. Sam tu z Wami walczę i bardzo często nie macie nic merytorycznego do powiedzenia, mimo, że przecież nie ma bana za mądre posty.
Przecież nikt Ci tu posta nie usunie za stwierdzenie, że maseczka w lesie to bezsens. Ani za stwierdzenie o skutkach ubocznych
3
Ale motyle intensywnie kopulują na krzaczkach przed moim blokiem. Oby tylko Ordo Iuris i Kaja Godek nie przechodzili tędy.
3
@arasz1819 Słuchaj, a wyślesz mi to za 50%, koniecznie z a autografem?
2
@sonek No jasne, że to pomysł na łatwą kasę. Nawalisz obrazków, dodasz trochę tekstu i "dzieło" gotowe
2
@Przemek2323 No to jest też hit. Albo "odkryłam Buddę nad Gangesem"
27
Ale mnie rozbrajają współcześni "pisarze". Wyjedzie jakaś celebrytka na tydzień do Bangladeszu, a za miesiąc w księgarni mamy nową pozycję "Mój Bangladesz".
Nie wiem czy mnie to bardziej rozśmiesza czy załamuje.
Lecę do klopa. Za miesiąc szukajcie książki na necie "Comentateiro. Moja podróż po fekaliach"
5
Koreańskie czołgi, taki nagłówek z lokalnych mediów poznańskich:
"Ciągnik zderzył się z Daewoo Tico i... złamał się na pół"
12
@bixmix Wiadomo, że celowanie w mistrzostwo świata może się okazać karkołomnym przedsięwzięciem, ale nie sposób nie zauważyć, że z Albicelestes spadł ogromny ciężar. Wcześniej miałem wrażenie, że Messi przed i w trakcie każdego meczu reprezentacji dźwiga na plecach 10 kilogramów stresu. Obecnie, nareszcie, może cieszyć się grą bez obciążeń.
Nie pamiętam by ktokolwiek w historii dźwigał taki bagaż oczekiwań. Dla porównania, gdy Baggio wygrywał wicemistrzostwo świata, chwalono go za wielki turniej. Messi ze srebrnym medalem i po świetnym turnieju był niemiłosiernie gnojony.
2
@kkbarca Widzę, że po prostu zapodałeś temat. Rzecz w tym, że ci którzy skomlą na TVN i obcy kapitał, czyli pisiory, same sprzedały polską gazetę szwajcarskiemu kapitałowi. Czyli są (jak zawsze) totalnymi hipokrytami. Jeśli ktoś nadgorliwie zwalcza ten kapitał obecnie, to staje się zabawką Kaczora, który sam ten kapitał wzmocnił. Taki ohydny oszust. Ale ludzie takich rzeczy nie wiedzą.
Temat swoją drogą jest ciekawy i może w przyszłości wymagać rozwiązań, ale nie powinni tego rozwiązywać pisowscy oszuści.
3
@kkbarca I teraz wyobraź sobie, że nie sprzedaliśmy tych mediów i mamy Kurskich i Holeckie na każdym rogu.
Poza tym przypomnij sobie, że Kaczyński tak gównianie prowadził swoją gazetę w latach 90-tych, że sprzedał ją obcemu kapitałowi. Ten nieudacznik jest tak merytorycznie żałosny, że nie obronił się jakością na rynku. Dlatego tez ujada na Wyborczą.
0
@tomek8756 Bardzo mi się podobało prowadzenie meczu przez tego pana.
5
Lewandowski ostatnio jest jak the Rolling Stones, co mecz to koncert.
4
Tak się zastanawiam czy zakaz aborcji w antykobiecych ciemnogrodach typu Texas czy Polska, nie spowodują długofalowo odpływu kobiet w inne regiony, odpowiednio USA i Europy. Przy współczesnej odwadze kobiet, nie muszą przecież być zdane na łaskę czy niełaskę dziadersów z ultrakonserwatywnym zapalnikiem w głowie. A może się mylę i nie doceniam konserwatywności dziewczyn? Może spora część kobiet zrównałaby mnie z ziemią za ten ciemnogród. Ale moim zdaniem to ostatnie podrygi starego świata
5
@Cochise Ty jako sprzymierzeniec obecnej władzy. Oj smutny to widok, nawet jeśli masz dobre intencje. Tyle, że odbieram Twoja argumentację jako mooooocno naciąganą i stąd Twoje problemy z uzasadnieniem wprowadzenia stanu wyjątkowego.
Zadowolenie mieszkańców jako koronny dowód poprawności decyzji o stanie wyjątkowym. To dom budujemy od dachu? Czyli uzasadnieniem ma być skutek, a nie WAŻNA przyczyna?
Nie oczekuję odpowiedzi, bo przeczytałem Twoje wpisy i mam obraz. Ale gdyby PiS nie było ekipą notorycznych kłamców, dewastujących zasady życia publicznego, patrzącą tylko i wyłącznie na słupki poparcia, wtedy mógłbym na poważnie rozważać motywy ich działania. A przecież oprócz poprawienia notowań, trzeba jeszcze odwrócić uwagę od braku funduszy z programu pomocowego z Unii wskutek gwałcenia zasad państwa prawa.
Ty może tego nie widzisz (nie chcesz widzieć), ale nici, którymi szyja ta ekipa nieudaczników, są niezwykle grube.
1
@Majkel34 Nitras nie mówił o piłowaniu katolików, tylko o piłowaniu katolików z przywilejów. Innymi słowy o ograniczeniu przywilejów katolików. Ja zacząłbym od zdjęcia krzyży w szkołach, bo z jakiej paki one tam wiszą, skoro jest to sfera publiczna?
Takie małe kłamstwo uskuteczniasz.
0
@YeastMoss "Za PRL wykształcenie stało na dużo wyższym poziomie, a pauperyzacja jaką DZIŚ obserwujemy to moim zdaniem pokłosie terapii wstrząsowej lat 90'."
DZIŚ.
Dajmy sobie spokój, bo ewidentnie to zdanie wymyśliłeś sobie bez posiadania argumentów wspierających. Sam liczyłem, że dowiem się jakichś szczegółów, ale nie jesteś najwyraźniej kompetentny w tej kwestii. Szkoda czasu
0
@YeastMoss Proszę człowieka o dane, żeby wykazał jakąś tezę, bo nie mam żadnych podstaw by się z Tobą zgodzić. Wykazuję chęć przyjęcia tych danych. Nie dostarczasz ich, więc nie mam żadnej podstawy by się zgodzić.
Wniosek bajkopisarski: "wygląda na to, że zgadzamy się ze sobą w 100%, bardzo mnie to cieszy!"
A nawiązywanie ponownie do mojego przedostatniego wpisu z porównaniem do Gierka, oznacza, że nie masz absolutnie nic merytorycznego do powiedzenia. Zmarnowałem czas.
3
Marzyciel.
1
@LeoMessiah @agaFCB Posłuchałem Was, skróciłem jej męki. Sam na to nie mogłem patrzeć
0
@Encore Jarasz się wrogiem? Takiś Ty ?
1
Mam sytuację przyrodniczą w domu. Mucha chodziła po kuchence, podeszła za blisko palnika i przyjarała sobie część skrzydełka. Próbowała się wzbić w powietrze, ale ze względu na to skrzydło, obróciła się na plecy. Po dłuższej chwili stanęła na nogach, ponowiła próbę lotu, ale ponownie wylądowała na grzbiecie. I tak w kółko. Nie ma szans
Dobić czy pozwolić jej walczyć w przegranej walce?
0
@Shapiro Może wystarczy znać klucz doboru obowiązujący w złodziejskiej partii, popularyzującej nepotyzm. Nikt szanujący się nie jest zainteresowany pracą dla reżimowych ignorantów pokroju Czarnek. Jagna była niegrzeczna, ale i tak dość łaskawa