Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
21
@Odcinkowy "lewicowych awanturników" - to jest zupełnie bezstronny opis prawicowego niefanatyka. Całkowicie odmienny od obiektywnego języka z Wiadomości TVP.
0
@DanielVeB Na ławce pod moim blokiem, na komórce i co kupisz w Żabce to zjesz.
1
@JarekS Szanowny imienniku. Właśnie wyznaczenie realistycznego celu jest tutaj języczkiem uwagi. Ponieważ jeśli mówimy o mistrzostwie, nie ma mowy o akceptacji dla wpadek, co oznacza, że młodzież zostaje zmarginalizowana.
Dawanie szans młodzieży to automatyczne obniżenie wymagań, ale to też nie powinno oznaczać zapaści ze względu na spory potencjał naszych talentów.
Ja to widzę tak, że walka o mistrza jest nierealna. Mając lepszy skład do dyspozycji Koeman się wysypał, był niewolnikiem swoich upartych idei, a poza wszystkim jest to trener rzetelny i nic ponad to.
Jeśli w składzie ma biegać Braithwaite czy nowy Jong, to ja wolę Demira i Fatiego (jeśli wyzdrowieje). Jak mam do wyboru podtrzymywanie trupa z Busquetsem czy Roberto, to wolę szanse dla Nico czy Gaviego. Od 2 sezonów model a'la Sergi Roberto się wypalił. Dziękuję za ten ciężkostrawny fast food. Pora na nowe otwarcie i jeśli da radę z zapewnieniem miejsca w Champions League. A już widzę, że Koeman jest zachowawczy. On wystawia młodych gdy a) są lepsi niż seniorzy b) jest pod ścianą i nie ma wyboru
Zatem tak, jestem zwolennikiem zrobienia tego na grubo, jak zasugerowałeś. Przecież grubo nie znaczy plajty. Araujo to młoda skała, Dest to gość z potencjałem, a Pedri to skurczybyk z papierami na wielkie granie, już jest wspaniały. Dorzucenie Nico, Gaviego i Demira nie musiałoby wielce zaburzyć struktury zespołu. Wpadki, jak u młodych byłyby oczywiste, ale rozwój jest bezcenny.
Mi marzy się jeszcze trener-odkrycie. Ktoś w stylu tych młodych niemieckich bezkompromisowych gości, którzy powołują do składów 17, 18-latków i wyciskają z nich 110%, często bazując na wybieganiu i wysokim pressingu. Jak ja o tym marzę, nawet nie wiesz jak.
0
@Barca1992 Zawsze zadziwia mnie emocjonalne podejście do faktów naukowych. Naukowcy wyodrębniają nowy wariant danego wirusa. Jest to zjawisko tak obiektywne jak istnienie bloku nr 10 na osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu.
Przecież nikt nie mówi: proszę państwa, nie pogorszyło mi się, na osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu stoi blok numer 10.
Nie rozumiem tej uwagi na początku zdania
3
Każdy z nas ma na siatkówce oka plamkę ślepą, która pozbawiona jest fotoreceptorów. Stąd w każdym oku mamy martwe pole. Zapyta ktoś, jak to? Przecież nie mamy żadnych dziur w widzeniu. Dzieje się tak ponieważ mamy parę oczu, następuje kompensacja tego zjawiska a mózg wypełnia nam brakujące elementy obrazu. Jednak ubytek w polu widzenia istnieje.
Każdy z Was może sprawdzić to eksperymentalnie (najlepiej na ekranie komputera nie telefonu):
https://michalpasterski.pl/2009/04/co-potrafi-twoja-plamka-slepa/
Po lewej stronie macie krzyżyk, po prawej kropkę. Przysuńcie twarz w odległości 15-25 cm od ekranu. Zasłońcie lewe oko i skupcie swój wzrok na krzyżyku. Zacznij przybliżać i oddalać głowę aż czarna kropka po prawej stronie zniknie.
To na początek, w linku jest kilka dodatkowych obrazków pokazujących jak mózg "domalowuje" obrazek. Na rysunku z 34 czerwonymi kropkami i żółtą w środku, gdy zadziała plamka ślepa, a żółta kropka zniknie z pola widzenia, mózg domalowuje nam domyślnie czerwoną kropkę. Fenomenalny mechanizm - ale domalowana czerwona kropka to oszustwo.
3
Przedłużenie umowy Koemana pod warunkami to uczciwy deal. Nie będzie już grania bez rozliczania, co jest przecież bezsensowne. Trzeba wyznaczyć realistyczne cele i po sezonie wezwać na dywanik (być może czerwony?).
Z Laportą jakoś jetem spokojny, że śpiewanie fałszem nie przejdzie.
Dla mnie sytuacja sprawiedliwa dla Koemana i podejście prezesa odpowiednie w danej sytuacji.
4
Złota Piłka przypieczętowana. Cristiano przekonał wątpiących
12
Przy okazji statystyki Puskasa z reprezentacji 84 gole w 85 meczach. Toż to szok!
0
No i wrzucili koledzy celnie i Ronaldo strzelił gola. W pojedynkę remisuje z Irlandią.
4
Teraz Ronaldo ma ogólne pretensje, od Irlandczyków, że bronią, do kolegów, że źle wrzucają, do sędziego, że nie dyktuje karnych
17
Ronaldo piękny strzał, w sektor za bramką. Bilans ofiar na razie nie znany
0
Ale serducho do gry mają Irlandczycy, brawo panowie!
1
Tym razem Ronaldo gnoi Colemana z Irlandii, w ostatnich 15 minutach dominuje oburzenie Cristiano. Mocno krzyczy na człowieka
1
@Encore Cii, ja dzisiaj troluję gwiazdę wszech czasów
11
Ta technika Cristiano, barkiem zgasił piłkę na linii bocznej pola karnego, tak, że wylądowała pod linią boczną boiska. Niezła kontrola piłki
1
Ronaldo coraz lepiej, wyciął gościa z trawą i oburzony, że ten się wywrócił i leży. Nie mogę z typa
0
Mecz jak się skończy tak się skończy ale od pewnego czasu postawa Portugalczyków powoduje zgrzytanie zębów. Ich potencjał nie jest wykorzystywany. Nie żebym się martwił
53
Ronaldo oburzony, bramkarz zagrał ręką w polu karnym
1
Gola strzela Holand a Holandia przegrywa, takie małe kuriozum
1
@czosnekfcb Varane?
7
Czyli schemat z United znamy: Ronaldo będzie zabierał karne Fernandesowi i pudłował
0
@FC1899Barca Aż tak specjalnie to ludzie się nie zbliżyli do Wszechświata w sensie fizycznym, nawet jeśli wylądujemy na Marsie, to tak jakbyś otworzył drzwi domu i wystawił za nie czubek palca, a pewnie i to nadinterpretacja.
Ja zazdroszczę tym, którzy są w stanie tworzyć wzory opisujące Wszechświat i zobaczyć w nich historię od wielkiego wybuchu. I jeszcze to zrozumieć.
1
@masterandservant "Jądro ciemności : ciemna materia, ciemna energia i niewidzialny Wszechświat" Jeremiah P. Ostriker, Simon Mitton,
0
@FCbarca750 Messi i Węgrzyn też mieli za sobą lata gry, ćwiczeń, praktyki, a tylko jeden jest geniuszem. Chodzi mi o ten nadprzyrodzony pierwiastek. O Carlsenie komentatorzy mówią, że to niewiarygodne jak w miliardach schematów potrafi zagrać coś oryginalnego, twórczego i nieschematycznego. Stąd ten ranking
Masz sporo racji z tą praktyką, jednak jeśli przeciętniak zabierze się za szachy, to sufit osiągnie już po niedługim czasie. Trudno to zaakceptować
7
@BartqRKO Kolega za hiszpański się chce brać, a z polskim ma problemy
0
@koksik2700 O to chodzi, że każdy na ziemi ma te same narzędzia do dyspozycji, a jednak niektórzy mają tak niewiarygodną spostrzegawczość i wyobraźnię. I to oni pchają całą ludzkość do przodu (choć może ku krawędzi, za którą jest przepaść)
1
Właśnie obejrzałem na żywo partię szachów Carlsen - Duda, zakończoną remisem i zawsze po takiej rozgrywce mam odczucie, że jestem półgłówkiem (tylko nie piszcie, że to nie odczucie, he he).
Podobnie miałem parę dni temu gdy kończyłem czytać książkę o czarnej materii w kosmosie i ekspansji wszechświata. Niektórym to jednak natura dała. Gdzieś coś w tych łepetynach mają geniusze inaczej poukładane
0
@Deviler To zmieniam na 2:0 dla Depaya
3
@amanter To nie te pseudoanalizy dziennikarskie. Ja mówię jak jest!
13
Porównałem 11 Barcelony i Bayernu.
Stegen -Neuer 1:1 (ten Niemiec i ten Niemiec, jedno licho)
Alba - Davies 1:1 (obaj dużo biegają, bez różnicy)
Araujo - Upamecano 1:0 (skała vs. pan błąd w ocenie sytuacji)
Garcia - Sule 1:0 (gracja, inteligencja, a Niemiec to chłop z tartaku)
Dest - Stanisić 1:0 (z Ameryki wszystko najlepsze jest vs. noname i debiutant)
Busi - Kimmich 1:0 (gdzie był na EURO Busi a gdzie Kimmich?)
Pedri - Goretzka 1:0 (Goretzka nigdy nie był takim talentem)
De Jong - Muller 1:1 (serce Holandii i Barcelony vs. serce Bayernu)
Depay - Coman 1:0 (Depay błyszczy, Coman tylko czasami)
Braithwaite - Lewandowski 0:1 (biorąc korektę na poziom lig, Lewy minimalnie lepszy)
Demir - Gnabry 0:1 (no oddajmy klasę Niemcowi)
Koeman - Nagelsmann 2:0 (wielokrotny mistrz kraju/mistrz konferencji prasowych/2 sezon w klubie vs. 1 lichy Superpuchar Niemiec/ 3 mecze na krzyż w klubie)
Wynik ostateczny, Barca - Bayern 11:5
Wniosek: jesteśmy faworytem dwumeczu z Bayernem.