Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Majkel34 Nitras nie mówił o piłowaniu katolików, tylko o piłowaniu katolików z przywilejów. Innymi słowy o ograniczeniu przywilejów katolików. Ja zacząłbym od zdjęcia krzyży w szkołach, bo z jakiej paki one tam wiszą, skoro jest to sfera publiczna?
Takie małe kłamstwo uskuteczniasz.
0
@YeastMoss "Za PRL wykształcenie stało na dużo wyższym poziomie, a pauperyzacja jaką DZIŚ obserwujemy to moim zdaniem pokłosie terapii wstrząsowej lat 90'."
DZIŚ.
Dajmy sobie spokój, bo ewidentnie to zdanie wymyśliłeś sobie bez posiadania argumentów wspierających. Sam liczyłem, że dowiem się jakichś szczegółów, ale nie jesteś najwyraźniej kompetentny w tej kwestii. Szkoda czasu
0
@YeastMoss Proszę człowieka o dane, żeby wykazał jakąś tezę, bo nie mam żadnych podstaw by się z Tobą zgodzić. Wykazuję chęć przyjęcia tych danych. Nie dostarczasz ich, więc nie mam żadnej podstawy by się zgodzić.
Wniosek bajkopisarski: "wygląda na to, że zgadzamy się ze sobą w 100%, bardzo mnie to cieszy!"
A nawiązywanie ponownie do mojego przedostatniego wpisu z porównaniem do Gierka, oznacza, że nie masz absolutnie nic merytorycznego do powiedzenia. Zmarnowałem czas.
3
Marzyciel.
1
@LeoMessiah @agaFCB Posłuchałem Was, skróciłem jej męki. Sam na to nie mogłem patrzeć
0
@Encore Jarasz się wrogiem? Takiś Ty ?
1
Mam sytuację przyrodniczą w domu. Mucha chodziła po kuchence, podeszła za blisko palnika i przyjarała sobie część skrzydełka. Próbowała się wzbić w powietrze, ale ze względu na to skrzydło, obróciła się na plecy. Po dłuższej chwili stanęła na nogach, ponowiła próbę lotu, ale ponownie wylądowała na grzbiecie. I tak w kółko. Nie ma szans
Dobić czy pozwolić jej walczyć w przegranej walce?
0
@Shapiro Może wystarczy znać klucz doboru obowiązujący w złodziejskiej partii, popularyzującej nepotyzm. Nikt szanujący się nie jest zainteresowany pracą dla reżimowych ignorantów pokroju Czarnek. Jagna była niegrzeczna, ale i tak dość łaskawa
1
@Wilczeq Może za dużo się napatrzyli na prawicowych oszołomów i też już nie potrafią dyskutować
4
@sergio5 Jako zagorzale antyreligijny człowiek powiem: uchroń nas Boże
0
Chłopaki, no i niech będzie, przedstawicielki tej drugiej płci, jaki mecz dzisiaj odpalacie wieczorem?
5
@tristan87 Poprzedni mecz był szajsowaty w wykonaniu Portugalii, EURO tez słabe. Moim zdaniem oni wcale nie są rozpędzeni
0
@Deviler A wyobrażasz sobie, żeby wszyscy ćpuni byli objęci monitoringiem? Zresztą umrzeć od marychy, to chyba wyższa szkoła jazdy
11
@kazbychu Nie oszukuj się. To nie było przypadkowo
0
@YeastMoss Ale pokaż mi dane. Ciągle nie wykazałeś, że wykształcenie za komuny stało na wyższym poziomie. Nie wypominaj nikomu podejścia do historii jeśli w zwykłej dyskusji nie umiesz poprzeć stwierdzenia dowodami.
Zresztą należałoby tu uwzględnić tyle zmiennych, że życzę Ci powodzenia. Może było lepiej kiedyś z edukacją, ale nie wynika to z Twoich wpisów.
PS. Ja jestem za zaliczaniem matury od wyniku 0%, bez stawiania progów.
1
@YeastMoss No tak, jeśli porównujesz komunizm do Polski demokratycznej z 2000 roku, która wychodziła z zapaści spowodowanej komunizmem, po okresie ogromnych cięć, to wyjdzie fałszywy obraz świata.
Przyczyna tej zapaści, czyli komunizm z galopującą niewydolnością i hiperinflacją, doprowadził do potrzeby reform. Ty wskazujesz reformy jako przyczynę, pokazując komunizm jako eldorado, podczas gdy gnijący komunizm był przyczyną zapaści w latach 90-tych a reformy były nie do uniknięcia.
A dlaczego nie odnosisz się do współczesnej Polski, tylko wybrałeś najgorzej jak mogłeś (nieuczciwie) lata 90. Jesteś jakimś nostalgicznym miłośnikiem Millera i Gierka, czy to przypadek?
0
@l0Messini Ja nie zmuszam nikogo do szczepień, ale mogę odnieść się do banialuk jakie wygadują i ich nieuctwa.
1
@YeastMoss Kontrowersyjne tezy wygłaszasz. A stoją za tym jakieś dane, czy tak czujesz?
2
@Foton Jak rozmawiać z kimś kto przespał globalizację i jej narzędzia, np. internet? Co oczywiście kolosalnie zmieniło rzeczywistość.
Na ten temat powstały liczne książki i publikacje, a Ty piszesz, że od 89 nie szczególnego się nie wydarzyło. Zresztą chyba nie zauważyłeś, że wpis nie dotyczy tylko tych u władzy, ale zjawisk społecznych. Zawęziłeś go do stołków u góry, a ja głównie nie o tym.
1
@lucas/catalan Innego komentarza z Twojej strony się nie spodziewałem. Może mniej cycków, a więcej zainteresowania sprawami społecznymi.
11
Antyszczepionkowcy, wzmożony kult religijny (oczywiście w sposób fałszywy), dominujący głos tzw. ulicy odrzucający autorytety, gilotynowanie publiczne ludzi inteligentnych bo disco polo wie lepiej, emocjonalne szczekanie zamiast spokojnej, wyważonej analizy, niskie poczucie wartości, które powoduje odczucie ataku na własną niezależność, tworzenie urojonych wrogów gdzie się da, nienawiść do wszystkiego co inne i obce, gardzenie własnym systemem edukacji i jego przedstawicielami, skutkujące odpływem nauczycieli z zawodu, cicha akceptacja dla patologii w obrębie instytucji kościelnych, przekupność, powszechna zgoda lub obojętność na dewastowanie systemu prawa i organizacji pozarządowych i wiele, wiele innych.
Trudno o szacunek dla rodaków. Zawsze obecność komuchów w życiu publicznym po 1989 roku uważałem za największe zło. Nie wiedziałem, ze może być znacznie gorzej.
6
@Dojaar Gdy trener ma pełne poparcie, nie trzeba tego komunikować.
Jeśli partnerka musi zapewniać cię, że wszystko jest ok, to znaczy, że coś jest nie tak. Proste mechanizmy.
1
@masq I sałatę jadł na obiad
0
@Colon Fenomenalnie zagrana rola Omara. Mimowolnie budzi w serialu sympatię.
Prosiłeś mnie żebym się odezwał gdy obejrzę sezon z "Polaczkami". Kapitalnie podsumowane relacje między naszymi krajanami z perspektywy obcokrajowców. A postać Franka Sobotki nie do podrobienia. Zresztą sezon w doku to chyba moje ulubione klimaty i kilka świetnie nakreślonych postaci. Bardzo pesymistyczny obraz człowieka wyłania się z serialu. Zabijają optymizm, który umiera w człowieku komórka po komórce. Zakończyłem 3 sezon, jestem po "likwidacji" Stringera - "the game" nie wybacza
4
@7black4 Ale nie rozumiem do czego zmierzasz. Jeśli covid jest tak zakaźny, że liczba przypadków jest największa obecnie, a proporcjonalnie zgonów jest znacznie mniej i pewnie ciężkich przypadków też a w dodatku więcej zgonów i ciężkich przypadków jest wśród niezaszczepionych, to z czym Ty masz problem?
To oznacza, że globalnie skuteczność szczepionki zwiększa poziom bezpieczeństwa w Izraelu, nawet jeśli nie gwarantuje w 100% bezpieczeństwa.
Twoje myślenie wygląda na strasznie ograniczone: albo działa na 100% albo do śmietnika. Nie może być tak, że jest bezpieczniej, bo to za mało.
Trochę brzmi jakbyś miał obsesję
5
Pudelek. A nie było czegoś o rozstępach Cichopek czy jakiejś tam Wieniawy?
9
Ależ napięty terminarz będzie miała Barcelona w najbliższych 3 tygodniach, 7 meczów w 22 dni. Nie wyobrażam sobie, żeby Barca wyszła z tego maratonu suchą stopą.
A jako kluczowy uważam mecz wyjazdowy z Benficą. Jak przewiduję, będzie to mecz o być albo nie być Barcy w LM na wiosnę.
Trochę strach się bać, ale co ciekawsze pozycje obejmują:
Sevilla (w)
Bayern (d)
Benfica (w)
Atletico (w)
I jeszcze jak mara piekielna nad Barcą wisieć będzie Granada!
Tu można potencjalnie dużo zyskać w oczach kibiców przy porządnych występach, ale może się skończyć wezwaniem na dywanik.
2
@Dojaar Jaka Armenia?
6
Jeszcze tylko przejechać się po Anglikach i mamy tryplet wygranych. Z reguły wszelkie szanse żmudnie przeliczam w głowie i dlatego dużo smęcę na forum, ale w środę tak po prostu wbrew logice i rozumowi, mam nadzieję, że nasi dadzą tak mocno z wątroby i serca, że będziemy mieli co wspominać przez kilka następnych miesięcy
1
@martin3131 Winik 0:3