Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Woland10 Następny od samograja w Barcelonie. To jak głupie stwierdzenie, że proszę zgłoś swój komentarz do bana.
4
@amanter Kolega masq jakiś czas temu zaczął trolować i wpadł w ciąg jak alkoholik. Wykorzystuje każdą okazję by obsrać Leo.
1
@masq @Alvarinho Dla mnie są to komentarze na poziomie przedszkolnym, jakby odkryciem było, że wielcy zawodnicy mają wielkie ego i czasem to pokazują. Nie pierwszy i nie ostatni to raz, więc tworzenie bajek o chamstwie to już zupełny odlot.
Wielcy psychologowie z La Rambli na nowo odkrywają stare jak świat zjawisko i robią peudoigrzyska.
29
Jestem pod wrażeniem "kibiców" Barcelony. Od rana ględzą o fatalnym zachowaniu Messiego. Legenda klubu wzięta na cel przez obiektywnych obserwatorów, będących ekspertami w zakresie behawiorystyki.
Tymczasem wczoraj inna ikona futbolu, Cristiano Ronaldo w jednym meczu 3 razy nurkował w polu karnym próbując wymusić karne. Sędzia nie nabrał się ani razu.
Cisza. Ani słowa o tym. 3 próby oszukania rywali, sędziego i kibiców przemilczane.
Ale kogo obchodzi portugalski cwaniak, przecież Messi nie zszedł z boiska z uśmiechem. Szokujące, że jeszcze nie strzelił sobie selfie z ziomalem Pochettino. Po meczu powinien dodatkowo zwołać konferencję prasową by podziękować trenerowi, że pozwolił mu zagrać 70 minut.
0
@Kurkmen Nie tylko Twoje polityczne wpisy, ale i sportowe mogą budzić zakłopotanie.
Na pewno jeśli chodzi o psychologię i zarządzanie grupą, to nie wiesz za wiele.
Wziąć kilof i pierd*lnąć - zaskakuje mnie jak niechętnie preferujesz zdobycze cywilizacyjne kosztem rozwiązań jaskiniowych.
Nie chcę Ci niczego narzucać, ale słyszałeś, że wymyślono dyplomację?
1
@Kokosik07 Tu po każdym już jechano, więc Ty też oberwiesz, celowo czy rykoszetem. Nie mniej jednak witamy na stronie
12
La Rambla - miejsce gdzie reputację buduje się lub traci w 90 minut.
0
@mekston I asisticzi
3
@_Specjalista To Pochettino musiałby zdjąć cały zespół
2
Czyli jednak to Messi nosi strój Neymarowi do szatni
0
Szejk po golu Lyonu: na jutro tłoczyć więcej baryłek, trzeba wzmacniać skład
3
@Hartge To co Ty napisałeś może twierdzić tylko człowiek z wypalonymi oczami, oczywiście przy całym szacunku do Lewego, czy Haalanda. Pisać o przerzutach Ronaldo, czy jego dryblingach, to trzeba mieć mega zawiechę
12
Tak zerkam po raz któryś na Leo w PSG i pierwszy raz w tym sezonie Paryżanie zaczynają wyglądać jak zalążek zespołu. Messi też przyjemnie się prezentuje, na pewno czas będzie działał na korzyść jego i kolegów. Gdy się zgrają, mogą być mocni.
Widzę, że hierarchia w PSG ustalona, Messi przejmuje stałe fragmenty i nikt z tym nie dyskutuje.
0
@Survier Byliby ambitni i waleczni, ale umiejętności czasami brakuje.
1
Niecały sezon temu: wpisy chwalące Koemana - grubo ponad 100 poleceń.
Comentateiro - smętny malkontent, wiecznie czepiający się Holendra
Niedziela 19.09.2021- La Rambla huczy, zmasowana krytyka Koemana.
Comentateiro - co to za sztuka krytykować po pojedynczym bardzo słabym meczu?
Zresztą, obstawiałem w ankiecie 4 miejsce i liczyłem na mocne postawienie na młodzież. I tych 2 rzeczy oczekuję - miejsca w LM i rozwoju młodzieży. Na razie to pierwsze jest w zasięgu, a to drugie - nie widzę. Po prostu nie dostrzegam tego rozwoju młodych.
2
@Encore Sam plan gry defensywniejszej uważam za sensowny. Gorzej z realizacją, ponieważ solidna defensywa musi prowadzić do ataków, które dadzą defensorom oddech. Ewentualnie można bronić jak niegdyś Chelsea, na 0:0, jeśli ma się do tego odpowiednich zawodników.
Moim zdaniem tu nie chodzi o taki czy inny pomysł, tylko o to jak trener przygotowuje zespół do jego realizacji. Zero celnych strzałów na Camp Nou i Bayern ogrywający nas w spacerowym tempie. Ja nawet miałbym problem ze stwierdzeniem, że Bayern zagrał dobry mecz.
2
@Kosteq73 No tak, to nie maturzysta jest winny, że nie osiąga 30%, winny jest ten cholerny, czający się w ciemnościach próg 30%.
2
@Rust_Cohle W sumie "Y" na początku YouTube ma rogi. To musi symbolizować szatana
0
@Rust_Cohle Nie wiem, tak ktoś kiedyś pytał więc mi się wydaje, że takie pytanie tu pasuje.
3
Język polski:
Jedno alibi - dwa alibia
3
Kropla optymizmu od rana: przed nami nowy dzień, wykorzystajcie go optymalnie, bo on już potem nigdy nie wróci. Wasze życie po godzinie 24 niechybnie skróci się o 1 dzień, który bezpowrotnie minie.
Nasze życie jest jak gałązka akcji, na której jest ograniczona liczba listków. Z wyrwaniem każdego gałązka wygląda gorzej, a starych lisków nie da się przykleić.
2
Ten cały YouTube? Czy to się instaluje? I ile to ma giga?
7
Błąd myślenia kontekstami. Na czym on polega? Na zaufaniu do własnego doświadczenia, które wypiera obiektywne fakty dotyczące danego zjawiska.
Co to oznacza praktycznie? Że własne przeżycia i obserwacje, które są zawsze wycinkiem rzeczywistości będziemy nadmiernie racjonalizować i nadawać mu wielkie znaczenie oraz używać jako oręża do walki z bezdusznymi liczbami, które obejmują całokształt danego zjawiska.
Bardzo ciekawe jest to w odniesieniu do szczepień. Prawdą nie jest to, że szczepienia są straszne bo ktoś jednostkowo po nich umarł. Prawdą nie jest też, że szczepienia są wspaniałe bo ktoś po nich jednostkowo uniknął skutków danej choroby.
Liczy się tylko i wyłącznie skuteczność szczepień w populacji, bezduszny bilans zysków i strat. Można obliczyć zgony, powikłania, niepożądane odczyny poszczepienne, skutki uboczne szczepienia i jego braku. Zdanie osobiste jest bez znaczenia.
Może się zdarzyć (hipotetycznie), że umrą po szczepieniach wszyscy członkowie danej rodziny. To dalej nie ma znaczenia - oni są tylko kontekstem. Jeśli będą zaledwie promilem nieszczęścia w morzu pozytywów.
Podobnie jeśli jakiś lek cudownie będzie działał w przypadku raka i wyleczy pewną grupę osób, ich jednostkowe doświadczenie będzie bez znaczenia, jeśli globalnie lek okaże się szkodliwy. Kontekst decyduje, że odczucie wybranej grupy co do działania leku jest niewiarygodne i nie może być punktem odniesienia.
A skąd to zaufanie do złudnego kontekstu własnych doświadczeń? Nasz mózg ewoluował w środowisku, w którym przebywaliśmy w niewielkich grupach. Naturalnym było wyciąganie wniosków na podstawie tego co widzimy i czego dowiadujemy się od innych. Tak zdobyta wiedza, była podstawą podejmowania decyzji. Nie obejmowała ona historycznie wielkich danych statystycznych i całego obrazu. I ta pozostałość w wielu z nas intuicyjnie zwycięża.
3
@Khardan Jesteś zatem mądrym prawicowcem. Konserwatysta nie musi być antynaukowy. Właśnie takiej rozważnej prawicy życzyłbym sobie.
9
Jeśli przy rzucie monetą wypadła reszka, w kolejnym rzucie prawdopodobieństwo wypadnięcia reszki wynosi 50%. Po dwóch rzutach z reszką, w 3 rzucie szansa na reszkę wynosi znowu 50%. Po 100 rzutach z reszką, szansa na wylosowanie reszki lub orzełka nie zmieni się - wyniesie równo po 50%.
Jednak podświadomie człowiek sądzi, że skoro wypadło 7 reszek z rzędu, w kolejnych siedmiu rzutach musi wypaść orzeł. Otóż nie musi. Szanse, że wypadnie dalej wynoszą 50%.
Właśnie na tak zwodniczym myśleniu, kasę robią właściciele kasyn. Gracze wyobrażają sobie zamkniętą liczbę prób i szukają zależności, że skoro wystąpiło zdarzenie a to prawdopodobieństwo b wzrasta. Nieprawda.
Kostki, kulki, monety nie mają pamięci wstecznej i nie da się ich ustawić w kontekście zależności czasowej. Każde nowe zdarzenie, będzie zdarzeniem niepowtarzalnym, zupełnie niezależnym od poprzednich i następnych.
11
Sam fakt, że takie artykuły się pojawiają w przestrzeni publicznej jest porażką wszystkich w klubie i wokół.
1
@Shapiro Wczoraj poezja, dzisiaj *******. Masz chłopie rozmach, he he
4
"Zdecydowanie wierzę". Coś jest w tym, że w Koemana się "wierzy". Gdy trudno mieć racjonalne przekonanie w oparciu o fakty, wtedy pozostaje religia i odwołanie do wyznań wiary. A przecież piłka to gra zasad, a nie uniesień. Tu trzeba zaprogramować zespół.
Ktoś powie, że słowo "wierzę", że to przenośnia. Szkopuł w tym, że w przypadku Barcelony i jej trenera, to brzmi jak szukanie ratunku
5
@arasz1819 Tak, tak. My nic nie wiemy. Bo mamy inne zdanie niż Ty.
12
@arasz1819 Broń wujka broń. Co Ci pozostało? Przynajmniej idzie wyszukać jakiś jeden sezon, który nie miał miejsca 100 lat temu i wyglądał dobrze.
Tymczasem Nagelsmann z Monachijczykami rozłożyli sobie kocyki i zrobili piknik nad morzem Śródziemnym, z Barcą, która zaprezentowała smutny kondukt pogrzebowy.