1

Roma mnie ani ziębi ani parzy, ale Mou na kolanach to zawsze piękny widok. Zrobił sobie u mnie reputację jako trener Realu i w rezultacie 2 porażki w 3 ostatnich meczach tego pana bardzo mnie cieszą. I spodziewam się zmiany środowiska rzymskiego z neutralnego na kwaśne.

2

Arsenal 4 punkty za United, City i Chelsea.

19

I to głupkowate pytanie o tytuły na wszystkich frontach. Co za jakieś oderwanie od rzeczywistości tego dziennikarza?

1

@arasz1819 No przecież wiadomo, że wynik idzie na konto Ronalda, a Alfred komenderował chłopakom z wyjątkowo słabym rywalem.
Ale złośliwą szpileczkę można wcisnąć Ronaldowi, jest okazja to korzystamy. Jakoś przeżyjesz nasze słowne harce.

6

A propos Fatiego poczekajmy z ocenami, bo czasami zdarza się wejście (powrót) smoka, a weryfikacja następuje w kolejnych meczach. Choć oczywiście pokazał unikatowe umiejętności, zobaczymy jak będzie z kondycją, podatnością do odnowienia kontuzji i z poważniejszymi rywalami.
Ale cieszyć się chwilą jak najbardziej trzeba. Mnie dodatkowo ucieszyła chwila bez rudego pana na ławce i wyłom w smutnym marszu bez stylu. Chyba dziś zdałem sobie sprawę jak obecność Koemana jednak wykańcza mnie psychicznie.

3

Może to i tylko jeden mecz, ale okazuje się, że z zespołami z dołu tabeli nie trzeba grać na smutno. I że to akurat zbiegło się w czasie z brakiem Koemana na ławce trenerskiej? Zastanawiające

0

@meteo100 Nie owijaj w bawełnę - jest czarny, to was gryzie

1

@Batys Koeman jadł z wielu pieców. Wie co robi. Jeśli najlepszy piłkarz dostaje ławę, nikt nie może czuć się bezpiecznie i autorytet Koemana wzrośnie.

1

Dziś kompletujemy tryplet remisów z kandydatami do spadku. Jakie czasy takie tryplety.

1

Poznajmy kraj pochodzenia najbliższego zdobywcy Złotej Piłki:

Algieria to największy kraj Afryki. Jej całkowita powierzchnia wynosi 2 381 741 km2,
z czego zdecydowaną większość zajmuje pustynia. Algieria leży w basenie Morza Śródziemnego. Od zachodu graniczy z Marokiem i Saharą Zachodnią, od południa z Mauretanią, Mali i Nigrem, a od wschodu z Libią i Tunezją. Językiem urzędowym w Algierii jest arabski, ale z wieloma, zwłaszcza lepiej wykształconymi Algierczykami można też się porozumieć po francusku.

1

@maroon Dziękuję. Jestem ideowym dzieckiem Danuty Holeckiej i Jacka Kurskiego.

1

@Ratamahatta Mocno liczę na Argentynę na MŚ. Jest atmosfera i jest zgranie. Zespół ma przedstawioną jasną wizję gry i nie przeszkadza mi to, że grają jak Atletico. Są twardzi, z rzadka finezyjni, ale dobrą organizacją gry defensywnej można walczyć o trofea. Pewnie Belgom, czy Anglikom byłoby trudno pohasać z fizycznie grającymi Argentyńczykami.

1

@Kgorecki2500 Lubisz grubiutkie panienki?

3

Na skutek błędnej polityki klubu i błędnego wyboru trenera Liverpool remisuje 3:3 z zespołem o nieznanej nikomu, poza fanatykami, nazwie.
Barcelona wie doskonale, że zatrudnia się fachowca, który buduje zespół od tyłu. W skutek tego zespół remisuje w ostatnim meczu ligowym 0:0.

Kierunek jest słuszny

1

Dzisiaj chyba włączę jednak o 21 mecz Realu żeby pierwszy raz w tym sezonie pooglądać złote dziecko algierskiej piłki.

0

@JohnnyBarca Efekt Cristiano

1

@JohnnyBarca Liczbą zwycięstw.

2

Niebywałe jest to pudło Fernandesa z Ronaldo w tle. W United Bruno miał wskaźnik skuteczności karnych - 21/22. To niezwykły wręcz procent skuteczności.

Cristiano go zestresował.

43

Messi tak oddał karnego Neymarowi, że ten pewnie strzelił gola. Ronaldo o wiele gorzej to zrobił od Messiego i dlatego Fernandes spudłował.

Wniosek: Messi o wiele lepiej oddaje "11" kolegom niż Cristiano.

7

Koeman pewnie stracił szatnię, a wygląda na to, że bajka o tym, że Ronald wie jak wydobyć to co najlepsze z de Jonga ostatecznie się skończyła. Co więcej, zaraz śladami de Jonga pójdzie Depay.
Co innego zebrać się na kadrze i dostać zawodników w dobrej formie, a co innego budować ich w klubie. Wypowiedzi Koemana oczywiście były popełnieniem harakiri, Holender zachował się jak pamiętny kapitan Francesco Schettino z "Costa Concordii", który zwiał z tonącego statku. Koeman fizycznie nie zwiał, ale wypowiedziami oddalił się od chłopaków. O dobrej atmosferze nie może być mowy, a i pewnie zawodnicy zastanawiają się coraz częściej w co oni grają.

8

@AllBundy Zgłaszam Cię za to stwierdzenie. Będzie kolejny ban, za hejterstwo

1

@Cochise Ten błąd wiecznie żywy. Mi go też wypomniałeś : )

0

Sytuacja prowadzenia klubu od meczu do meczu jest absurdalna.

Tu trzeba się cofnąć do rozmowy Laporty z Koemanem, w poprzednim sezonie, kiedy to Laporta instruował trenera co do swoich oczekiwań, korekt ustawienia, stylu itd.

Dla mnie to był (kuriozalny) moment definiujący relacje obu panów, obecnie mamy żniwa i zbieramy ponure plony.

0

@arasz1819 Ja nawet w tym sezonie, wobec sytuacji kadrowej, założyłem, że Barca w lidze sięgnie po 4 miejsce. Wydaje mi się to dość realistycznym (a może optymistycznym?) podejściem do tematu. I zakładam, że w wielu meczach będziemy faktycznie bić się o punkty.

Tradycja wynalazków trenerskich Barcy jest długa, więc jak najbardziej istnieje prawdopodobieństwo, że ewentualny następca Komana będzie zamianą siekierki na kijek. Nie chcę wynalazków. Xavi to wynalazek, ten Belg z repry to wynalazek.

Chcę trenera ze znakiem jakości, żebym mógł z czystym sumieniem powiedzieć: ten skład ma taki a taki potencjał, a Koeman go marnował. Albo nie marnował - bo zmiennik nic nie wskóra, co rzuciłoby lepsze światło na pracę Ronalda. Ale wtedy miałbym pewność, że skład jest tak słaby. A nie jestem. Takie załamanie formy de Jonga? Tak słabujący Depay? Taki obraz meczu jak z Granadą i Cadizem? Czy naprawdę nie da się lepiej? Chciałbym to zweryfikować.

Wysoki pressing, zapieprz przez 90 minut, dynamika, kondycja, szybka wymiana piłki i gość w stylu Juliana za kierownicą. Ewentualnie Haga. Jeśli nie będzie na rynku trenera ze znakiem jakości, albo uznanego za talent, Koeman powinien zostać, chyba, że nastąpi jakieś absolutne załamanie w relacjach na linii zarząd - trener, zawodnicy - trener. Dobrze byłoby awansować do LM ze względów finansowych, więc jest o co walczyć

3

@arasz1819 Ten jeden aspekt kopania dołów pod Koemanem jest rzeczywiście niepojęty. Bo albo daje się kredyt zaufania, albo nie, a problemy wyjaśnia się za zamkniętymi drzwiami. Oczywiście, Koeman to człowiek z wieloma ograniczeniami, więc trzymanie go dla mnie nie ma sensu, ale czemu ma służyć tworzenie gruntu pod wojenki domowe? Tu Laporta zachowuje się jak amator.

2

@Ratamahatta Też mnie słowo filozofia rozśmiesza w stosunku do tego co widać od kilku sezonów. Ale często zdarza się, że kluby/reprezentacje, które kiedyś odnosiły sukcesy popadają w egzaltację.
Tymczasem mamy za sobą mecze z Granadą i Cadizem i tam doskonale było widać tę "filozofię

11

Barca nie zdobyła tytułu mistrzowskiego przez 2 sezony. Zdroworozsądkowo spokojnie można się nastawić, że te 2 lata wydłużą się o kolejne 5-10 sezonów.

- sytuacja finansowa klubu jest fatalna - uniemożliwi to spektakularne, a nawet jakiekolwiek topowe transfery
- fundusz emerytalny im. Busquetsa (dla zgranych kart ze szwankującą mentalnością) ma się doskonale i jest równoznaczny z zaniechaniem odcięcia się od przeszłości, oraz przejścia do nowego etapu.
- młody narybek potrzebuje min.3-4 sezonów by okrzepnąć, ale nie ma gwarancji, że jest to potencjał który ewoluuje w format mistrzowski. A nawet jeśli to punkt następny:
- popadanie w przeciętność może stopniowo zniechęcać zawodników do wybierania Barcy jako klubu nie dającego gwarancji sukcesu i wspomniane talenty to będzie grubo za mało

To wszystko napisawszy, pamiętajmy, że oś Stegen - Araujo - Pedri- de Jong - Depay (i być może Fati) to ciekawe zestawienie potencjału i umiejętności i z właściwym trenerem, który obuduje ich młodymi i zsynchronizuje, Barca może być dynamicznie grającym zespołem, dającym nam wiele radości.

Jednak perspektywy na sukcesy przegraliśmy w ostatnich kilku latach serią decyzji dewastujących klub finansowo. Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur (może z tym sznurem to jednak przesadziłem).

0

@l0Messini Nie zepsuł. Podobnie jak epizod prezesa PZPN nie zmienił faktu, że Lato jest wybitną legendą polskiej piłki. Oceniasz błędnie bo na gorąco

64

Barcelona po 5 kolejkach bez porażki, tego walca nie idzie napocząć!!!

3

Nie mam do czego wyć bo księżyc dzisiaj się nie pojawił.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?