16

@Ojciec5tkidzieci A co jak on codziennie odmawia litanię do swoich hat-tricków? Zdziwiłbyś się

10

@baartekk97 Polskiego TK? Przecież nie ma czegoś takiego obecnie

10

@Majkel34 Lama?

16

Ale co to znaczy, że Barcelona jest przekonana? Prezes, sprzątaczka, księgowa tak sądzi? Restauratorzy na La Rambli? Może stadion przemówił? Ktoś rozdał ulotki? Większość mieszkańców to stwierdziło w referendum? Co to oznacza?

3

@Oskar00 Masz ich lać linijką za niesubordynację. Bądź hybrydą Czarnka i Ziobry

36

Wiecie na czym się złapałem? Że gdy w meczu Francja - Hiszpania Benzema posłał do boku piękne podanie otwierające akcję, to aż wydałem z siebie odgłos podziwu i pomyślałem, że to jest element, który sprawia, że można go widzieć jako wszechstronniejszego gracza niż np. CR7 czy Lewy. Właśnie ta inteligencja boiskowa i playmaking przed polem karnym.

Ale zaraz potem zdałem sobie sprawę, że Messi takich perełek posyła kilka na mecz i człowiek to przyjmuje jako oczywistość. Siła przyzwyczajenia. Uświadomiłem sobie, że nawet ja sam, wielki fan Leo, mam inaczej ustawioną optykę gdy patrzę na Messiego i zupełnie inaczej gdy obserwuję innych piłkarzy.

A to powoduje, że ocenianie Leo jest niesprawiedliwe, ze skłonnością do zaniżania oceny i przyjmowania za zwyczajne zagrań niezwyczajnych. Pamiętam, że swego czasu kilkukrotnie "walczyłem" z uzasadnieniem not Leo na tej stronie, bo wydawało mi się, że nawet redakteiros wpadli w tę samą pułapkę.

Swoją drogą niewielu jest graczy, którzy posyłają świetne otwierające piłki. Jest Messi, Benzema, Bruyne, Kimmich. Ktoś jeszcze Wam przychodzi do głowy?

7

@Encore Nie no, to już zboczenie

26

Kurczę, tak patrzę co dzisiaj zrobił Messi przed 3 bramką dla Argentyny, i to jest istna perła. Tak sobie pograł z Urusami jak starszy kolega z dziećmi na orliku. Absolutny fenomen na pozycji rozgrywającego i tego nie ujmują żadne statystyki. Facet czyta grę jak z książki. Geniusz i czarodziej.
Chciałbym więcej analitycznych artykułów na temat fenomenu playmakerów i ich nieporównywanego wpływu na poczynania swoich zespołów. Trochę tego niewiele na necie.

0

@arasz1819 Nie no jasne. Póki co to były bułeczki z masłem, ale tu chodzi o wypracowanie i dopracowanie schematów. A że trzon stanowi Bayern, to już na tym etapie jest śmiganko, a zakładam, że będzie jeszcze lepiej.

To mój ulubiony schemat: bierzemy speca i czekamy na efekty.

3

Z Loewem widać było, że Niemcy jadą na zaciągniętym hamulcu, mniej więcej tak jak dzisiaj Barca z Koemanem. Człowiek patrzył i zęby zgrzytały a oczy bolały. Gra była siermiężna a niewątpliwy potencjał uwięziony. Przyszedł fachowiec Flick i awans w świetnym stylu stał się oczywisty, a zespół wobec wzrostu jakości będzie w ścisłym gronie faworytów na MŚ.
Trenerzy, od tego trzeba zawsze zaczynać gdy coś się planuje z głową

49

Ronald Koeman: Nie mogę powiedzieć, że jestem całkiem szczęśliwy w fc Barca. Sytuacja nie jest taka, jak chciałem, ale taki jest futbol i będę musiał z tym walczyć. Muszę być optymistą i ciężko pracować, by odwrócić sytuację

0

@chavez Tylko pozornie. Strata byłaby głównie finansowa i to może być głównym hamulcem, ale najgorsze na co można pozwolić to tkwić w stęchłym bagienku. 33% szans na kogoś gorszego niż Koeman to jednak nie jest aż tak dużo, a przecież można zrobić dobre rozpoznanie rynku, by sobie pomóc

1

@Vebrol Liga francuska go wyjaśnia

7

Z tą Argentyną i Barceloną to ciekawa sprawa bo widać wyraźnie czego spodziewać się gdy zatrudnia się nieodpowiedniego trenera o przeciętnych kwalifikacjach (Koeman) lub trenera, który jest królikiem z kapelusza (Scaloni)

W pierwszym przypadku mamy zagwarantowaną przeciętność: gra nie tragiczna ale nie dobra. Zapewniona stagnacja i zapewnione dreptanie zawodników w miejscu. Rzadko lub w ogóle widzimy, że zawodnicy grają na miarę potencjału, a zespół nie rozwija się jako kolektyw. Słowem stagnacja i brak perspektyw.

W przypadku królika, którego wyciągamy z kapelusza możemy trafić na wyrób Koemanopodobny czyli przeciętność, na trenera fatalnego, albo na talent trenerski.
Argentyńczycy byli pod ścianą, nie było ich stać na fachowców z nazwiskiem, zaryzykowali i póki co wydaje się, że wygrali los na loterii. Zespół notuje stały progres, zmienia strategię w zależności od siły rywali, a zawodnicy czerpią przyjemność ze wspólnej gry. Jednocześnie każdy wie, że dokądś ten projekt zmierza.

A do czego ja zmierzam? Zastąpienie Koemana królikiem z kapelusza daje 33,3% szans na trenera utalentowanego,33,3% na podobnie przeciętnego coacha jak Ronald i 33,3% szans na plajtę i pogorszenie sytuacji. Czyli zmiana trenera powoduje, że z 66,6% pewnością Barca nie będzie trenowana przez kogoś gorszego niż obecnie.

Warto spróbować?

4

@Sau_Ron sałata albo kapusta

48

Generalnie cieszyłbym się z wygranej Argentyny Leo Messiego 3:0, ale czekam na wiążącą interpretację naczelnego trola Messiego.

Prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości dotyczących:
- marnej jakości rywala
- braku asysty Messiego
- skali trudności gola
- raportu dotyczącego kogo Messi okłamał w okolicach meczu

Do tego czasu wstrzymam się z radością ze złudnych pozorów dobrego meczu Argentyny i Leo

1

@Ojciec5tkidzieci Ale idziesz jako samiec za 300 zł, czy przewidujesz inne opcje?

2

@LS Przy tym rozmachu i skali przedsięwzięcia, to się w tych płynach potopią

2

@LS Słuchaj no typku, Ty mi tu Poznaniaków nie obrażaj. To miejsce promowania wymiany międzyludzkich serdeczności i integracji. Niedługo Poznaniacy będą jeszcze bliżsi sobie

1

@Rick Za posiadanie fujary trzeba płacić i to słono

1

@IronSanHybrid Ty już weź lepiej przestań fantazjować : )

1

@LS Aż strach pomyśleć co to jest @IronSanHybrid przeczytaj artykuł, adresu dokładnie nie podają, dopiero po zakupie biletu. Pewnie chodzi o dyskrecję

7

@Foton Kompletnie nic nie rozumiesz. Nawet ośmieszasz się takim prymitywizowaniem tematu.

6

No nie mogę, jaki artykuł zamieścili na głównej stronie epoznan.pl.
Codziennie piszą o zwykłych sprawach miasta a tu nagle widzę tytuł:

"W Poznaniu otwiera się klub dla swingersów. Wśród atrakcji kopulodromy i pokój BDSM." @lucas/catalan coś dla Ciebie, wpadaj do Poznania, kopulodrom czeka, he he.

W naszym konserwatywnym kraju, pod okiem Ziobry takie bezeceństwa? No nie wiem

https://epoznan.pl/news-news-122357-w_poznaniu_otwiera_sie_klub_dla_swingersow_wsrod_atrakcji_kopulodromy_i_pokoj_bdsm

4

@Arkon Kiedyś regularnie chodziłem na Lecha, więc widziałem paru piłkarzy, którzy byli ponadprzeciętni. Pamiętam, że swoją jakością wzbudzał zachwyt Ireneusz Jeleń, z rewelacyjnym dryblingiem. Świetny Araszkiewicz, Juskowiak, widziałem Furtoka jak załadował Lechowi 2 gole na Bułgarskiej, Trzeciaka, ekipę z Zabrza Janka Urbana i ich dream team. I wiele wiele innych.

A nawet jako 10-letni chłopak widziałem Mirosława Okońskiego. On był pewnie najlepszym graczem jakiego widziałem, ale problem w tym, że nic nie pamiętam z meczu z Bałtykiem Gdynia. Potem Okoń przeszedł do Bundesligi gdzie zrobił furorę w jednym z z sezonów.

0

@gaq Świat w dobie internetu to jakaś kompletna porażka. Nic nie pokazali dlatego doszli do finału. W świecie ludzi takich jak Ty, jest jeden wygrany, którego ewentualnie można pochwalić i reszta nieudaczników.

A już ocenianie Modricia przez pryzmat goli czy asyst, to już manifestacja braku pojęcia o piłce nożnej.

1

@gaq Bzdura. Chciałbym, żeby Cristiano zagrał kiedykolwiek na MŚ na zbliżonym poziomie do Modricia z tamtego sezonu. Wyrzucasz z siebie takie zdania z przyzwyczajenia, jakbyś nie wiedział jaki turniej grał wtedy Chorwat.

0

@arasz1819 Amen

1

@patry295 Dziękuję za wyróżnienie, zawsze czułem w sobie tę elitarność

33

Dzień dobry pani. Wstawmy za "Leo Messi" "pracownik" a za "grał" "pracował" i mamy wyrażone marzenie każdego pracodawcy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?