Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
16
@Ojciec5tkidzieci A co jak on codziennie odmawia litanię do swoich hat-tricków? Zdziwiłbyś się
10
@baartekk97 Polskiego TK? Przecież nie ma czegoś takiego obecnie
10
@Majkel34 Lama?
16
Ale co to znaczy, że Barcelona jest przekonana? Prezes, sprzątaczka, księgowa tak sądzi? Restauratorzy na La Rambli? Może stadion przemówił? Ktoś rozdał ulotki? Większość mieszkańców to stwierdziło w referendum? Co to oznacza?
3
@Oskar00 Masz ich lać linijką za niesubordynację. Bądź hybrydą Czarnka i Ziobry
36
Wiecie na czym się złapałem? Że gdy w meczu Francja - Hiszpania Benzema posłał do boku piękne podanie otwierające akcję, to aż wydałem z siebie odgłos podziwu i pomyślałem, że to jest element, który sprawia, że można go widzieć jako wszechstronniejszego gracza niż np. CR7 czy Lewy. Właśnie ta inteligencja boiskowa i playmaking przed polem karnym.
Ale zaraz potem zdałem sobie sprawę, że Messi takich perełek posyła kilka na mecz i człowiek to przyjmuje jako oczywistość. Siła przyzwyczajenia. Uświadomiłem sobie, że nawet ja sam, wielki fan Leo, mam inaczej ustawioną optykę gdy patrzę na Messiego i zupełnie inaczej gdy obserwuję innych piłkarzy.
A to powoduje, że ocenianie Leo jest niesprawiedliwe, ze skłonnością do zaniżania oceny i przyjmowania za zwyczajne zagrań niezwyczajnych. Pamiętam, że swego czasu kilkukrotnie "walczyłem" z uzasadnieniem not Leo na tej stronie, bo wydawało mi się, że nawet redakteiros wpadli w tę samą pułapkę.
Swoją drogą niewielu jest graczy, którzy posyłają świetne otwierające piłki. Jest Messi, Benzema, Bruyne, Kimmich. Ktoś jeszcze Wam przychodzi do głowy?
7
@Encore Nie no, to już zboczenie
26
Kurczę, tak patrzę co dzisiaj zrobił Messi przed 3 bramką dla Argentyny, i to jest istna perła. Tak sobie pograł z Urusami jak starszy kolega z dziećmi na orliku. Absolutny fenomen na pozycji rozgrywającego i tego nie ujmują żadne statystyki. Facet czyta grę jak z książki. Geniusz i czarodziej.
Chciałbym więcej analitycznych artykułów na temat fenomenu playmakerów i ich nieporównywanego wpływu na poczynania swoich zespołów. Trochę tego niewiele na necie.
0
@arasz1819 Nie no jasne. Póki co to były bułeczki z masłem, ale tu chodzi o wypracowanie i dopracowanie schematów. A że trzon stanowi Bayern, to już na tym etapie jest śmiganko, a zakładam, że będzie jeszcze lepiej.
To mój ulubiony schemat: bierzemy speca i czekamy na efekty.
3
Z Loewem widać było, że Niemcy jadą na zaciągniętym hamulcu, mniej więcej tak jak dzisiaj Barca z Koemanem. Człowiek patrzył i zęby zgrzytały a oczy bolały. Gra była siermiężna a niewątpliwy potencjał uwięziony. Przyszedł fachowiec Flick i awans w świetnym stylu stał się oczywisty, a zespół wobec wzrostu jakości będzie w ścisłym gronie faworytów na MŚ.
Trenerzy, od tego trzeba zawsze zaczynać gdy coś się planuje z głową
49
Ronald Koeman: Nie mogę powiedzieć, że jestem całkiem szczęśliwy w fc Barca. Sytuacja nie jest taka, jak chciałem, ale taki jest futbol i będę musiał z tym walczyć. Muszę być optymistą i ciężko pracować, by odwrócić sytuację
0
@chavez Tylko pozornie. Strata byłaby głównie finansowa i to może być głównym hamulcem, ale najgorsze na co można pozwolić to tkwić w stęchłym bagienku. 33% szans na kogoś gorszego niż Koeman to jednak nie jest aż tak dużo, a przecież można zrobić dobre rozpoznanie rynku, by sobie pomóc
1
@Vebrol Liga francuska go wyjaśnia
7
Z tą Argentyną i Barceloną to ciekawa sprawa bo widać wyraźnie czego spodziewać się gdy zatrudnia się nieodpowiedniego trenera o przeciętnych kwalifikacjach (Koeman) lub trenera, który jest królikiem z kapelusza (Scaloni)
W pierwszym przypadku mamy zagwarantowaną przeciętność: gra nie tragiczna ale nie dobra. Zapewniona stagnacja i zapewnione dreptanie zawodników w miejscu. Rzadko lub w ogóle widzimy, że zawodnicy grają na miarę potencjału, a zespół nie rozwija się jako kolektyw. Słowem stagnacja i brak perspektyw.
W przypadku królika, którego wyciągamy z kapelusza możemy trafić na wyrób Koemanopodobny czyli przeciętność, na trenera fatalnego, albo na talent trenerski.
Argentyńczycy byli pod ścianą, nie było ich stać na fachowców z nazwiskiem, zaryzykowali i póki co wydaje się, że wygrali los na loterii. Zespół notuje stały progres, zmienia strategię w zależności od siły rywali, a zawodnicy czerpią przyjemność ze wspólnej gry. Jednocześnie każdy wie, że dokądś ten projekt zmierza.
A do czego ja zmierzam? Zastąpienie Koemana królikiem z kapelusza daje 33,3% szans na trenera utalentowanego,33,3% na podobnie przeciętnego coacha jak Ronald i 33,3% szans na plajtę i pogorszenie sytuacji. Czyli zmiana trenera powoduje, że z 66,6% pewnością Barca nie będzie trenowana przez kogoś gorszego niż obecnie.
Warto spróbować?
4
@Sau_Ron sałata albo kapusta
48
Generalnie cieszyłbym się z wygranej Argentyny Leo Messiego 3:0, ale czekam na wiążącą interpretację naczelnego trola Messiego.
Prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości dotyczących:
- marnej jakości rywala
- braku asysty Messiego
- skali trudności gola
- raportu dotyczącego kogo Messi okłamał w okolicach meczu
Do tego czasu wstrzymam się z radością ze złudnych pozorów dobrego meczu Argentyny i Leo
1
@Ojciec5tkidzieci Ale idziesz jako samiec za 300 zł, czy przewidujesz inne opcje?
2
@LS Przy tym rozmachu i skali przedsięwzięcia, to się w tych płynach potopią
2
@LS Słuchaj no typku, Ty mi tu Poznaniaków nie obrażaj. To miejsce promowania wymiany międzyludzkich serdeczności i integracji. Niedługo Poznaniacy będą jeszcze bliżsi sobie
1
@Rick Za posiadanie fujary trzeba płacić i to słono
1
@IronSanHybrid Ty już weź lepiej przestań fantazjować : )
1
@LS Aż strach pomyśleć co to jest @IronSanHybrid przeczytaj artykuł, adresu dokładnie nie podają, dopiero po zakupie biletu. Pewnie chodzi o dyskrecję
7
@Foton Kompletnie nic nie rozumiesz. Nawet ośmieszasz się takim prymitywizowaniem tematu.
6
No nie mogę, jaki artykuł zamieścili na głównej stronie epoznan.pl.
Codziennie piszą o zwykłych sprawach miasta a tu nagle widzę tytuł:
"W Poznaniu otwiera się klub dla swingersów. Wśród atrakcji kopulodromy i pokój BDSM." @lucas/catalan coś dla Ciebie, wpadaj do Poznania, kopulodrom czeka, he he.
W naszym konserwatywnym kraju, pod okiem Ziobry takie bezeceństwa? No nie wiem
https://epoznan.pl/news-news-122357-w_poznaniu_otwiera_sie_klub_dla_swingersow_wsrod_atrakcji_kopulodromy_i_pokoj_bdsm
4
@Arkon Kiedyś regularnie chodziłem na Lecha, więc widziałem paru piłkarzy, którzy byli ponadprzeciętni. Pamiętam, że swoją jakością wzbudzał zachwyt Ireneusz Jeleń, z rewelacyjnym dryblingiem. Świetny Araszkiewicz, Juskowiak, widziałem Furtoka jak załadował Lechowi 2 gole na Bułgarskiej, Trzeciaka, ekipę z Zabrza Janka Urbana i ich dream team. I wiele wiele innych.
A nawet jako 10-letni chłopak widziałem Mirosława Okońskiego. On był pewnie najlepszym graczem jakiego widziałem, ale problem w tym, że nic nie pamiętam z meczu z Bałtykiem Gdynia. Potem Okoń przeszedł do Bundesligi gdzie zrobił furorę w jednym z z sezonów.
0
@gaq Świat w dobie internetu to jakaś kompletna porażka. Nic nie pokazali dlatego doszli do finału. W świecie ludzi takich jak Ty, jest jeden wygrany, którego ewentualnie można pochwalić i reszta nieudaczników.
A już ocenianie Modricia przez pryzmat goli czy asyst, to już manifestacja braku pojęcia o piłce nożnej.
1
@gaq Bzdura. Chciałbym, żeby Cristiano zagrał kiedykolwiek na MŚ na zbliżonym poziomie do Modricia z tamtego sezonu. Wyrzucasz z siebie takie zdania z przyzwyczajenia, jakbyś nie wiedział jaki turniej grał wtedy Chorwat.
0
@arasz1819 Amen
1
@patry295 Dziękuję za wyróżnienie, zawsze czułem w sobie tę elitarność
33
Dzień dobry pani. Wstawmy za "Leo Messi" "pracownik" a za "grał" "pracował" i mamy wyrażone marzenie każdego pracodawcy.