1

@JimMorrisonFCB No wiadomo i tej zacnej myśli się trzymajmy

5

Czy może być coś gorszego niż mecz ulubionej drużyny, na którego się nie czeka?
Już nie umiem się oszukiwać nawet czekaniem na to jak wypadnie Fati czy Gavi, albo Pedri.
Nie ma przywództwa zza linii bocznej, jest za to apatia i znużenie bezradnością zespołu. Marnowanie potencjału zawodników - to najgorsze co może się przytrafić i ta bezradność gdy zespół jest zakładnikiem przepłacanego wynalazku.

Nie ma się czym ekscytować w obecnej sytuacji. Mecze Barcy są jak oglądanie gór w czasie mgły

8

@RobiS Nie dość, że jest potrzebna, to jeszcze bardzo sensowna. Poza tym na poziomie gramatycznym - logiczna, a użytkowym - praktyczna.

7

Czyli Ronald dobrze się bawi? To chyba odwrotnie niż większość kibiców.

W United trzymają Solskjaera bo chcą, mimo wielkich dostępnych funduszy - Glazerowie po prostu nie znają się na sportowej robocie.

W Barcy Koemana już dawno by nie było, ale ani nie ma funduszy by go zwolnić, ani żeby zatrudnić jego następcę.

3

W weekend otwierają poznański park iluminacji. I teraz uwaga, ceny biletów.
Normalny - 26 zł
Ulgowy - 23 zł

Czy te cenę na ulgowy obliczał jakiś Koeman branży biletowej? Trzeba było machnąć ulgowe po 27 zł, byłby hit cenowy i wiadomość dnia w głównych mediach.

0

@Kurkmen Coś mi się ostatnio Twoje wpisy podobają. Jest to kolejny dobry pomysł. W przypadku ewidentnych przeziębień, użycie maseczki w środkach komunikacji, sklepach czy miejscach użyteczności publicznej brzmi bardzo sensownie.

Przykład tej osoby pokazuje, że z higieną u Polaków nie jest jednak najlepiej. Ale z tego co mi mówił jeden sąsiad, inny otwierał drzwi podeszwą buta naciskając klamkę. Nie wiem czy z taką dziczą tak dobre pomysły szłoby zrealizować

3

@sintesox No przecież nie wyjdą się lać w rękawicach bokserskich - to byłoby niedorzeczne

50

Julian Tuwim - Koeman

Stoi na Camp Nou, człek - ruda grzywa
Wiedzę taktyczną w głowie ukrywa,
Jej nie ubywa,

Stoi lub człapie, płynie jak jucha,
Jaki na mecz dziś pomysł wyniucha?
Uch - myśl gorąca,
Puff - prosto z słońca
Uff - niczym Jońca

Już ledwo głowa pomysły mieści,
Już za momencik, je nam obwieści,
Wybitnych myśli podoczepiali,
Z Anglii, Hiszpanii a nawet z Mali

I pełno graczy w jego drużynie,
Dembuś z dryblingu i sprintu słynie,
Gavi z techniki a Depay z siły,
Sergi z niczego, a Pedri miły,
Ter Stegen goni cud Manuela,
De Jong we wszystko prócz bramki strzela,
Busi jak wino, i daje radę,
Chociaż zwalniają go przez dekadę

I choćby przyszło morze Arabów,
I choćby zjedli tysiąc kebabów,
I choćby Barcę za ropę wzięli,
I choćby bilion dolarów mieli,
I choćby chcieli Koemana zwolnić,
Nie dadzą rady, taki jest zdolny

Nagle gwizd, nagle świst,
Gwizdek buch - piłka w ruch
Maszyna Koemana ruszyła ospale,
Nieśmiało, powoli, nie spieszy się wcale,
Szarpnęła i biega i gra coraz prędzej,
I w poprzek podaje, jak Usain Bolt pędzi,
A po co, a po co, a po co tak gra,
Nikt nie wie, lecz ważne by czcić DNA,
Podawać bez końca, i widzów zamęczać,
By uśpić kibica i socios zadręczać ,
I mało sytuacji i nic się nie dzieje,
Taktycznie Pan Koeman ogromnie kuleje

I warczy na graczy, na konfie ujada,
I twarz ma czerwoną i psycha mu siada,
I wszyscy są winni, a on jest wspaniały,
I błotem obrzuca, i ciska banały

A puenta jest smutna, pożyjemy w nędzy,
By zwolnić taktyka klub nie ma pieniędzy


4

@PatrykBarca Auto - biografię. Hej no, halo halo

3

Czytam właśnie autobiografię - świetna książka

13

Podobnie jak po zatrudnieniu Koemana, kiedy stwierdziłem, że to fatalna decyzja, w lipcu przewidywałem, że eksploatowanie młodziaka poprzez wysyłanie na olimpiadę również jest fatalną decyzją. Grozi zamianą Pedriego w Michaela Owena. Oby z tego popłynęła nauka dla co niektórych.

Amator sprzed ekranu laptopa w oparciu o info z neta, może takie rzeczy przewidzieć, a specjaliści zajmujący się zawodowo futbolem nie mogą? To kto w tym klubie pracuje? A w federacji? Żeby zabierać 18-latka na 2 wielkie międzynarodowe imprezy, po sezonie kiedy był niezwykle eksploatowany. To się w pale nie mieści

4

@amanter Nie pytaj, zaliczył konkretny zjazd. Nie poznaję człowieka. Zamiast decydujący jest irytujący

0

@against_modern_football Tu się zgadzam, PSG nie wygląda jak zespół zdolny do wygranej w LM

8

@against_modern_football Akurat Messi będzie się zabijał za kolejną Złota Gałę.Jakby miał ich mało. Nie wiem co robiłeś przez ostatni sezon lub 2, ale nie doszła do Ciebie wiadomość, że Messi poszedł do PSG żeby powalczyć o wygraną w LM?

0

Di Maria ma przechlapane jak widzi Leo, Neymara i Mbappe z przodu. Jak poda jednemu, to dwóm pozostałym podpada. Jak żyć?

4

Komentarz usunięty

0

@martin3131 Był i zagrał dobry mecz.

1

@budel17 W Poznaniu to zdanie jest prawdziwe gdy na końcu dodasz :"inaczej"

31

Coś ten Ronaldo ostatnimi czasy ciągnie wózki ze swoimi zespołami w dół. A taki niby motywacyjnie wspaniały, taki amerykański.

0

@kamilo0066 Właśnie skończyłem po kilku miesiącach 4 sezon. Serial jest rewelacyjny. Pozostawia człowieka bez złudzeń i zabija cały optymizm.
Nie ma tu nic pod publiczkę, jest za to dosadna treść i niepowtarzalny klimat.

7

@Rastafarnianin Aż mnie zamurowało gdy przeczytałem, że to nie jest pozowane zdjęcie. Niewiarygodne, ponieważ zdjęcie wygląda na inscenizację w 100%

5

Słuchajcie jest sprawa. Jest u mnie Macierewicz na kawce i mówi, że tropi piłkarzy pochodzenia niemieckiego. Pyta o piłkarza, który grał kiedyś dla Barcy, pochodzi z kraju gdzie po wojnie masowo uciekali wysoko postawieni Niemcy i w nazwisku ma SS.
To co mówi Antonii rzeczywiście rzuca mroczne światło na nasz klub, a on się nie myli

2

Można strzępić ryja, że Lewy czy CR7, ale to Messi nieustannie jest punktem odniesienia gdy jakiś zawodnik zrobi spektakularną akcję.

Za goal.com: watch Bellingham score Messi-esque wonder goal for Dortmund

0

@Barca1992 Jestem za odpowiedzialnością rządu, ale ten z wiadomych przyczyn schlebia prostemu ludowi - a prosty lud jest niedouczony i nie zważa na skutki nieodpowiedzialności, tzn. ma w dupie czy szpitale są pełne czy nie i czy ktoś padnie czy nie.

System NFZ ustala reguły gry a nie obywatel. Gdyby był tam ktoś z jajami i nie schlebiał tanim gustom, dałby wybór: albo odpowiedzialność albo leczenie na Covid cię nie obejmuje.

Nie udawaj, że spadłeś z księżyca - jest cały zakres chorób w NFZ, których kosztów leczenia się nie pokrywa mimo płaconych składek. Nieszczepienie się przeciw Covid potraktowałbym jako przykład szczególnej nieodpowiedzialności z narażaniem innych z premedytacją. I tyle. Nie miałbym skrupułów, bo jestem wyjątkowo cięty na głupotę ludzką. Powieka by mi nie drgnęła, a nawet powiedziałbym, że społeczeństwo by na tym skorzystało.

1

@Sau_Ron Najpierw sprowadziłbym Koemana a resztę bym dostosował

1

@Oskar00 Swój człek jesteś

2

@michal26 Serdecznie gratulujemy!

1

@Barca1992 Co ciekawe, słowa tresura używa raczej głupsza część społeczeństwa. Rozwiązania typu paszport bardziej skłonni są akceptować ludzie bardziej inteligentni, rozumiejący mechanizmy choroby i rozumiejący, że paszporty covidowe czy szczepienia są praktyczną alternatywą zapobiegającą zamykaniu/ograniczaniu gospodarki.

Do antynaukowej sekty nie docierają liczby, zgodny są bez znaczenia, wartość ludzkiego życia jest mała i zawsze znajdzie się jakieś beznadziejne wyjaśnienie.
A ja nie życzę sobie, żebym przez nieszczepionych nieuków miał zakaz przemieszczania. Co więcej nieszczepionym kazałbym pokrywać koszty leczenia z własnej kieszeni

0

@Bocheno1 Dziękuję uprzejmie.
PS. Ale kości mnie bolą

0

@DaPidejpi Tak, to wspaniałe wspomnienia. Kamień milowy w rozwoju kariery trenerskiej diamentu szkolenia z kraju tulipanów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?