9

@VbamboeB Niestety, zaczyna to być martwy przepis, a efekt mrożący jest bezsprzeczny według opinii samych lekarzy.
Dla nas to temat na pogawędkę (jakkolwiek przygnębiającą) a myślisz, że lekarz będzie ryzykował karierę zawodową dla kobiety, w tak okropnych warunkach politycznych?

14

@skubi99 Jeszcze obwiniaj zwolennika decyzji zostawionej kobietom.
Lekarze nie reagowali i nie będą reagować bo decyzja ferajny Przyłębskiej ma efekt mrożący i lekarze boją się podjąć działanie.
Mnie do polityki nie mieszaj, bo ja stoję po właściwej stronie. Za ten zgon i jemu podobne odpowiadać będą bezlitośni konserwatyści

5

@lucas/catalan A Tobie kto zrył banię głębokim rylcem?
Szczepić się nie bo choroba to fikcja, albo propaganda, a potem jakby co, to na fikcyjna chorobę będziesz się leczył w realnym szpitalu.
Jak masz jaja to się nie szczep, ale lecz się sam. Inaczej jesteś roszczeniową pierdołą, która ma w tyłku odpowiedzialność za innych i widzi tylko zakichany czubek własnego nosa.

3

@Sandu! Chronimy budżet przed wydawaniem kasy z powodu tych nieodpowiedzialnych członków społeczeństwa.
Ponadto nieszczepieni mogą zarazić szczepionych i fakt, że ci drudzy przechodzą to lżej nie znaczy, że chcą chorować i ponosić skutki czyjejś źle rozumianej wolności.
Po trzecie państwo ma obowiązek chronić obywateli przed ich własną bezmyślnością, jeśli ma ona poważne konsekwencje społeczne. A tutaj ma.

4

@AbelKabel Popieram, wolnościowe respiratory, za wolnościowo zarobione własne pieniądze

3

@lucas/catalan Wiem, jestem tu rygorystyczny, ale nie można wydawać nadmiarowej kasy publicznej ponieważ jakieś osoby mają widzimisię.
Po prostu kolego tu się nie zgodzimy

52

Moim zdaniem każda z osób, która tutaj postulowała zakaz aborcji ponosi moralną (a w przypadku głosowania na PiS osobistą) odpowiedzialność za śmierć 30-latki, która została zamordowana, ponieważ lekarze wskutek nieludzkich, antykobiecych przepisów postawili życie płodu ponad życie kobiety:

"zgodnie z informacjami przekazywanymi jej przez lekarzy, przyjęli oni postawę WYCZEKUJĄCĄ, powstrzymując się od opróżnienia jamy macicy do czasu obumarcia
płodu, co wiązała z obowiązującymi przepisami ograniczającymi możliwość legalnej aborcji".

A to dopiero początek. Zdaje się, że wyznawcom płodów, nic nie przemówi do rozsądku.

4

@goldenboy Chętnie zgadzam się z takimi sugestiami. Sam obciążasz z premedytacją siebie i służbę zdrowia i traktujesz szpital jak hotel - bo mi się ku*wa należy. Takiego wała, alkoholiku, palaczu nic Ci się nie należy.
Tzn. niestety obecnie tak, ale mnie to strasznie irytuje.

Przy czym ja nie zakazałbym im leczenia, tylko palacz musiałby płacić odpowiednio wyższe składki (np. trzykrotnie), a część leczenia sfinansowałaby kasa z akcyzy na pety. Cena papierosów byłaby odpowiednio wyższa.

To jak z ubezpieczeniami drogowymi - jeździsz bezpiecznie, płacisz mniej, chlejesz, zostałeś przyłapany na jeździe po pijaku - przywalić odpowiednią stawką.

5

@ściah Ale sprawa z osobami, które nie mogą się zaszczepić jest jasna: od każdego przymusu są wyjątki i wyłączenia. Wiadomo, że wtedy podlegaliby innym kryteriom. Strach, oczywiście, nie byłby u mnie żadnym usprawiedliwieniem. Jest wiele osób, które się boi, ale jednak szczepi.

Zgadzam się, że są tu wątpliwości natury etycznej, jednak nieszczepienie się podlega dokładnie temu samemu osądowi moralnemu ze względu na obecność w społeczeństwie nieuświadomionych krzywdzicieli a wręcz zabójców.

Co do odpowiedzialności rządu. Już dziś mamy liczbę ok. 100 zgonów w obrębie kilku dni od szczepienia. I to jest temat do omówienia. Jednak jak równać liczbę 100 zgonów jako możliwe (a nie udowodnione) powikłania z 130 tys. nadmiarowych zgonów w minionym roku? Moim zdaniem ta statystyka uprawnia rząd do zdecydowanych kroków.

Ale wiadomo, że nasza dyskusja jest hipotetyczna. Żaden polski rząd nie posłucha moich wskazań. Tu raczej wylewam swoją frustrację.

2

@Barca1992 Nie jesteś. To co napisałem powinno dotyczyć antyszczepionkowców i nieszczepionych. Skutek jest taki sam - powodowanie zagrożenia dla innych.

4

@ściah Kategoria braku szczepienia jest klarowna w przeciwieństwie do tych wspomnianych przez Ciebie. Tu nie ma wątpliwości. Poza tym otyłością nie zagrażasz innych. Ostre traktowanie nieszczepionych sprzyja społeczeństwu.

6

@Barca1992 Racjonalności a nie nienawiści. Skoro wy antyszczepionkowcy macie takie roszczenia do wolności, to rezygnując ze szczepienia, nie wyciągajcie łap po leczenie. Bądźcie elementarnie uczciwi.
Poza tym powinniście ponieść konsekwencje za narażanie innych i postawę antyspołeczną. A może nieszczepienie się to wyraz pogardy dla innych? Nie pomyślałeś o tym?

2

@aldewir Ja też. Tzn. niech się leczą ale prywatnie

2

@JohnA Wtedy wypadliby całkowicie z leczenia, więc nie wiem co to za pomysł. Sytuacja z chorobą zakaźną jest wyjątkowa, więc można by zastosować szczególne wymagania o charakterze prospołecznym.

10

@Japonk Ale szpital to nie hotel. Jeśli ktoś odmówi prewencji, niech pakuje się na tamten świat. Masz obowiązki - nie wywiązujesz się z nich, to ponosisz konsekwencje.
Oczywiście, mówię o moim stanie wymarzonym, bo ten badziewny rząd ulega sposobowi (nie)myślenia pospólstwa.

4

@Michael24 @Wossi61FCB Co prawda obecnie tak, ale NFZ powinien nakazać szczepienia pod rygorem odmowy leczenia na covid. Oczywiście jestem radykalny, ale nie widzę powodu, żeby ktoś płacił życiem czy zdrowiem za głupotę innych.

36

Wolnościowcy w Czarnkowskim szpitalu covidowym:

"Obecnie mamy w szpitalu 73 łóżka "covidowe", z czego zajętych jest już 51. Warto dodać, że ze wszystkich osób, które przebywają na oddziale, tylko 3 są zaszczepione.
Co jest moim zdaniem wynikiem porażającym" - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Poznań dyrektor placówki Bożena Sadowska.

Udać się do placówki po szczepionkę nie łaska, ale leczyć się za publiczne pieniądze bardzo chętnie. Każdy jeden nieszczepiony powinien pokrywać leczenie ze swoich wolnościowych pieniędzy, skoro z premedytacją naraża innych na utratę zdrowia i pieniędzy. Właśnie ta premedytacja powinna sprawić, że mądrzejsi inaczej powinni zostać wykluczeni z procedury leczenia covidowego.

5

Dwie tłuściutkie goloneczki po bawarsku z LM:

Lewandowski - 8 goli,1 asysta
Sane - 4 gole, 4 asysty

4

Ja z punktu widzenia kibica Barcy i reprezentacji Polski zawsze chciałbym mieć do wyboru dylemat: Złota Gała dla Lewego czy Messiego. Ktokolwiek nie nie wygra będę uśmiechnięty i zadowolony. Byłaby jednak pewna różnica gdyby wygrał Lewy, nagroda dla Polaka na pewno była wzruszająca i chwytająca za serce. A dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że Złota Gała to plebiscyt popularności mam propozycję - przekonajcie o tym Lewego, on z pewnością tak nie myśli.

8

Ale Lewy ma cholernego pecha z tymi Złotymi Piłkami. W zeszłym roku Francuzi przestraszyli się wirusa i haniebnie odwołali galę, a Lewy był ofiarą tych absurdalnych decyzji.
Z kolei w tym roku kiedy to absolutnie wszędzie bryluje, najpierw przytrafiła mu się kontuzja w newralgicznym momencie LM, a potem z punktu widzenia Lewego zdarzyła się jedyna katastrofa, która mogła mu odebrać Złota Gałę, czyli Messi wygrał Copę.
I to trofeum może usunąć w cień jego wybitne, bo tylko to słowo oddaje wyczyny Lewego, dokonania.

3

News wieczora jest następujący: pomimo pierwszych dwóch tragicznych meczów z Bayernem i Benficą, Barca w przypadku wygranej z Portugalczykami zapewni sobie awans do 1/8 LM.

4

W przerwie przewidywałem kanonadę w 2 połowie i się nie pomyliłem. No może bramek nie było za wiele, ale po strzale Fatiego siatka jeszcze się trzęsie, a to jest tak jakby wpadły ze 3 gole.

8

Gol dla Barcelony wisi w powietrzu. To tylko kwestia czasu. Dziwię się, że tak mało osób to zauważyło.
Do usłyszenia po kanonadzie w 2 połowie.

2

@pauletaa Nawet nie wypada nie narzekać

1

Ankara Kędziora, ankara Kędziora, ankara Kędziora, Ankara Kędziora, ankara Kędziora, ankara Kędziora, Ankara Kędziora, ankara Kędziora, ankara Kędziora, Ankara Kędziora, ankara Kędziora, ankara Kędziora

Udar! I gooooooooooooooooooł. Kak zabił

1

@Ojciec5tkidzieci Może i masz rację. Na la Rambli wielu użytkowników na widok mojego nicka się mocno się spina. Nie działam rozluźniająco

5

Komentarz usunięty

3

A ja jestem dziwnie spokojny, że po ostatnim meczu, gdzie zawodnicy grali znacznie bardziej rześko, Barca znowu pokaże dużą chęć zwycięstwa. I to się przekuje na wygraną. Odblokowany, tzn. obdarzony bardziej znaczącą rolą w zespole Gavi poprowadzi nas do wygranej. Moje oczy dziś skieruję właśnie na naszego pomocnika i liczę na jego połączenie z Fatim.
Co ciekawe u Busiego ostatnio wyszło, że gubi się w szybkich wymianach. Co innego przerzut, długa piłka, ale błyskotliwe klepki nie są dla niego. Już nie wyrabia na wysokich obrotach.

4

Czytam świetne opowiadania sci-fi chińskiego pisarza Cixin Liu. Okazuje się, że nasi skośnoocy koledzy nie tylko zaczynają brylować gospodarczo oraz militarnie, ale mają także do zaoferowania ciekawą treść pisaną.

W jednym z opowiadań pisarz opisuje przedstawiciela cywilizacji, która dociera do Ziemi i opisuje jak zrodziła się ich własna cywilizacja. I ta wizja mnie dokumentnie powaliła.
Otóż na początku zamieszkiwali puste jądro planety o średnicy 5700 km, otoczone grubą warstwą skał. Byli przekonani, że skały ciągną się w nieskończoność, więc swój świat nazwali Komorą i żyli teorią litego wszechświata. Mieszkańcy nie znali grawitacji, a świat składał się wyłącznie z ciał stałych. Mięśnie i kości były metalowe, a elektryczność i magnetyzm pełniły funkcję krwi. Cześć mieszkańców zapragnęła wkrótce eksploracji (czyli wwiercania się w skały), ale Senat tego zakazał. Jednak wyprawy kontynuowano wbrew zakazowi Rządu, który nie ustał nawet gdy okazało się, że gęstość skały maleje z odległością oraz mimo odkrycia sił grawitacji.
Wkrótce zawiązał się Sojusz Poszukiwaczy i rozpoczęła się Pierwsza a potem Druga Wojna Warstwowa. Sojusz ostatecznie wygrał.
Następnie opisany jest pierwszy kontakt z wodą po przebiciu się do dna oceanicznego i potężne straty spowodowane przez bezradność wobec wody. Jednak z biegiem lat, po wymyśleniu technologii plombowania wysłano pionierów specjalną torpedą, która ostatecznie dotarła na powierzchnię oceanu.
A następnie opisywana cywilizacja zaczęła eksplorację wszechświata.

Producenci "Gry o tron" we w współpracy z Netfixem, mają zekranizować trylogię "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" Cixin Liu, więc chiński autor na pewno zyska globalnie na rozgłosie.

Moim zdaniem jego opowieści są bardzo wysokiej jakości, a sam autor jest obdarzony ogromną wyobraźnią.

3

Milan i Napoli - dwa zespoły z Włoch przewodzą zdecydowanie Serie A.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?